Az ​NFL 100 éve 11 csillagozás

Szilvási György (szerk.): Az NFL 100 éve

Az ​NFL 2020-ban ünnepeli 100. évfordulóját. A népszerű TouchDown magazin szerkesztősége egy hiánypótló könyvvel tiszteleg a liga századik évfordulója előtt.
A páratlan kiadványban a hazai NFL-újságírók legjava képviselteti magát, és 66 fantasztikusan izgalmas sztorin keresztül mutatják be az amerikaifutball történetének 100 csodálatos évét. A kötetből többek között kiderül, hogy ki volt az 1920-as évek ikonikus alakja, hogyan lett Red Grange az NFL legelső szupersztárja, miként állt fel a Liga a 2. világháború okozta sokkból az 1940-es években, miért tartották fenegyereknek Bobby Layne-t az 1950-es években, hogyan vezette Tom Landry 29 éven át a Dallas Cowboys csapatát 1960-tól kezdve. No, de kik voltak a Lila Emberevők, miért hívták Larry Csonkát a Magyar Vonatnak és miről volt O. J. Simpson híres az 1970-es években? Miért tartjuk Joe Montanát AZ IRÁNYÍTÓ-nak, miként bukott el John Elway 5-ből 3 nagydöntőt pazar pályafutása során, és hogyhogy nem nyert Don Shula és Dan… (tovább)

G-ADAM Stúdió, Budapest, 2020

Joxer>!
Szilvási György (szerk.): Az NFL 100 éve

Ez a kötet érdekes, és átfogó visszatekintés az Amerikai Futball-liga történetének 100 évére, amiből az NFL-t nem ismerő, de iránta érdeklődő olvasó átfogó ismereteket szerezhet Amerika egyik meghatározó sportágáról.
A könyvben szereplő írások évtizedekre osztva idézik fel a sportág fontos és emlékezetes történéseit:
– Az addig csak a sport iránti lelkesedésből játszó amatőrökből álló csapatok az I. világháború után a múlt évszázad 20-as éveiben miként alakították meg az NFL elődjét és váltak ezzel hivatásos sportolokká.
– Miként emelkedtek ki az eltelt évtizedek alatt a mezőnyből olyan játékosok és edzők, akikben első blikkre senki sem hitt.
– Miként helyezték át egy-egy város ikonikus csapatának székhelyét másik városba váratlan döntések következményeként.
– A sportág történetében melyik sportolók és edzők kerültek be a Hallhatatlanok Csarnokába, és kik azok akik bár teljesítményükkel kiérdemelték volna ezt a megtiszteltetést, de egy-egy rossz húzásuk miatt mégsem lettek eme illusztris társaság tagjai.
– Miként hatottak a különböző háborúk (II. VH és a koreai) a csapatok összeállítására és ezáltal a teljesítményükre.
– Időnként miként mentek szembe egymással egy-egy csapat tulajdonosai és edzői.
– Milyen volt egy-egy csapat akár több évtizedig tartó pech-szériája.
– Miként változott a sportág szabály-rendszere a hosszú évtizedek alatt, igazodva a nézők változó elvárásaihoz.
– Milyen konkurens ligák születtek az évtizedek alatt, amik rövidebb-hosszabb ideig próbálták meglovagolni és felülmúlni az NFL sikerét.
– Kik voltak azok a világszerte ismert sportolók és üzletemberek, akik meghatározó szerepet játszottak a sportág népszerűsítésében és utána más téren is letették névjegyüket?
Az írások közérthetőek és szerencsére nem szárazak, hanem könnyen olvashatók. Csak azt sajnálom, hogy eme remek könyv pont egy olvasási válság közben talált rám, így magamhoz képest elég sokára végeztem vele.

Elena_Deveraux P>!
Szilvási György (szerk.): Az NFL 100 éve

Ez egy nagyon érdekes és informatív könyv. Igazi történelem az NFL születéséről, a csapatokról… Kivétel nélkül ajánlom mindenkinek, aki szereti a focit és érdekli az „életútja” is. Kicsit száraz olvasmány, de ez ne tántorítson el senkit. ;)

Koxi>!
Szilvási György (szerk.): Az NFL 100 éve

Elképesztőn király egy könyv ez, nagyon élveztem minden sztorit.
Remek időutazás és meglepő dolgok vannak benne a sporttal kapcsolatban.
Egyedül a kevés kép volt az ami miatt fél csillag lement de minden NFL-t szeretőnek kötelező!!! :)

ercko>!
Szilvási György (szerk.): Az NFL 100 éve

Érdekes, ugyanakkor változó színvonalú válogatás. Volt, amit nagyon élveztem (akár ismertem korábban a sztorit, akár nem), de sajnos volt néhány olyan fejezet is, amit elég száraznak találtam.

G-ADAM Stúdió, Budapest, 2020