Szexuálpszichológia ​– Tankönyv és dokumentáció 3 csillagozás

Szilágyi Vilmos: Szexuálpszichológia – Tankönyv és dokumentáció

Ebben a szakkönyvek és szakvélemények ismertetésével kiegészített tankönyvben a szerző négy évtizedes munkásságának tapasztalatait gyűjtötte egybe a szexuálpszichológiáról, vagyis a szexuális és párkapcsolati viselkedés vizsgálatáról, figyelembe véve annak történelmi alakulását és egyéni fejlődését egyaránt.

Medicina, Budapest, 2006

Szilágyi Vilmos: Szexuálpszichológia – Tankönyv és dokumentáció

Többet vártam. Sokkal, de sokkal többet. Főleg egy szexuálpszichológustól, aki elvileg ért is a témához. Voltak benne érdekességek, de túlzottan sok volt az általánosítás és az evidens gondolat . Ha nem tudnám, kitől származik a könyv, akkor is rájönnék, hogy valószínűsíthetően férfi a szerző, hiszen nem volt hiány az olyan hülye dumákból, mint hogy a nő ne tartson szeretőt, de a férfi természetesen tarthat… és még sorolhatnám, de nem teszem, mert csak feszültté válok tőle.
Rengetegszer abbahagytam, letettem, mert nemcsak hogy nem volt tudományos értékű, de alapvetően csalódás volt. Sajnálom, tényleg. De mivel jó szívem van, adtam három csillagot.

Ninácska P

A monogámiát valójában a férfiak találták ki a nők számára; magukra nézve azonban nem tartották kötelezőnek.

Kapcsolódó szócikkek: monogámia
Ninácska P

Tény, hogy a statisztikai jellegű értelmezés alapján csak az számít „normálisnak”, aki az átlagnak megfelelően viselkedik.

Ninácska P

Azonos neműek szexuális kapcsolata valóban homoszexuális jellegű, de homoszexuálisnak csak az nevezhető, aki kizárólag azonos neműre tud szexuálisan reagálni.

Kapcsolódó szócikkek: homoszexuális
Ninácska P

A függetlenséget sokan magasra értékelik, ugyanakkor félnek a végleges elköteleződéstől.

Ninácska P

Az alvás során bármikor előfordulhatnak szexuális álmok mindkét nemnél, s ezek – Intenzitásuktól függően – szexuális reagálást, sőt, orgazmust is előidézhetnek.

Ninácska P

A nők közötti szexuális kapcsolatok rendszerint tartósabbak és inkább járnak emocionális kötődéssel, mint a férfiak közöttiek.

Kapcsolódó szócikkek: homoszexualitás
Ninácska P

Elvileg a válás akkor indokolt, ha még nagyobb bajokat lehet vele megelőzni.

Ninácska P

Általában a férfiak és a nők is különbözőképpen reagálnak a pornográfiára.

Ninácska P

A transszexuálisok többnyire ragaszkodnának a biológiai nemük megváltoztatásához.