Pszichoszexuális ​fejlődés – párválasztási szocializáció 2 csillagozás

Szilágyi Vilmos: Pszichoszexuális fejlődés – párválasztási szocializáció

A ​könyv olyan témával foglalkozik, amelyhez ma is rengeteg előítélet, félreértés kapcsolódik, így a felvilágosító munkának különös jelentősége van.
Dr. Szilágyi Vilmos pszichológus nevét szexuálpszichológiai témájú cikkei, tanulmányai, dr. Buda Bélával együtt írt Párválasztás című könyve alapján ismerhette meg a pedagógiai-pszichológiai szakirodalom olvasóinak tábora. Ezúttal új, hazánkban jóformán előzmény nélküli felmérés alapján készült kötettel jelentkezik a szerző.
A könyv átfogó képet ad a pszichoszexuális fejlődés szakaszairól, az egyes korszakok legfőbb pszichológiai, pedagógiai problémáiról. Érdekesen szól a párválasztási elvárásokról, attitűdökről, lehetőségekről, a nemi kapcsolatok kialakulásáról és formáiról, a konfliktusokról és frusztrációkról.
Dr. Szilágyi Vilmos pontosan, megbízható szakirodalmi tájékozottsággal és kellő új felmérés birtokában informál a „kényes kérdésekben”. A könyvben közölt mellékletek révén betekinthetünk szerzői… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Pszichológia – nevelőknek Tankönyvkiadó

Tankönyvkiadó, Budapest, 1978
Tankönyvkiadó, Budapest, 1976