Határpontok 2 csillagozás

Szilágyi Márton: Határpontok

A tanulmánykötet tág időhatárok között – a 18. század második felétől a 20. század első éveiig – húzódó íve tematikailag is sokszínű elemzéseket kínál az olvasónak: Pajor Gáspár bibliográfiájától kezdve, a Czakó Zsigmond öngyilkosságáról szóló egykorú tudósítások interpretálásán át egészen Jókai Mór utolsó regényének értelmezéséig.

Ráció, Budapest, 2007

postmodjane>!
Szilágyi Márton: Határpontok

Azért fontos számomra ez a kötet, mert ennek Lúdas Matyit, illetve Csokonait érintő tanulmányain (illetve ezeknek folyóiratközlésein) tanultam meg tanulmányokat olvasni. Illetve próbálok úgy tenni, mintha megtanultam volna.
Munkára, szorgalomra sarkal a tárgyi tudás, a problémaérzékenység, a fogalmazni készség ugyanúgy, mint a „szakma”, a múlt és az Irodalom tisztelete.

Ezen a nyáron az irodalmi kánonok történetisége, a társadalomtörténet, illetve a műfajok története felé fordítom a figyelmem, remélve, hogy ötleteim túl tudnak lépni idea státuszukun, utat találván az inkarnáció felé.

Frank_Waters I>!
Szilágyi Márton: Határpontok

Jó kis tanulmánykötet, ha valakit érdekel a 19. századi magyar irodalom, olvassa el. Nem csak irodalomtudomány speceseknek.