Fényképmoly 6 csillagozás

Szilágyi Lenke: Fényképmoly

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Ernst Múzeum, Budapest, 2004
128 oldal · ISBN: 9638641959

sophie P>!
Szilágyi Lenke: Fényképmoly

Vissza kell vinni a könyvtárba, visszaküldik Szegedre. Sajnos.
Egy kiállításhoz készült katalógus különben. Szilágyi Lenke zseniális, és imádom, hogy lépten-nyomon beléfutok, mióta @akire behozta a köztudatomba (http://moly.hu/merites-rovatok/fenyorseg-szilagyi-lenke). Illetve előtte is, csak nem tudtam. Ki törődik a fényképésszel? Például – mint most kiderült – Szilágyi Lenke csinálta azt a Petri portrét, ami úgy 10 éve a háttérképem. (Persze nem túl nagyban, de azért nem is kicsiben.)
Sok kedvenc képem lett. A portrék is tetszettek, de egy csomó van, ami egész történeteket mesél: egy kockás zakós pasas cigivel, egy nagy tepsi autónak dőlve a póker klub előtt, egy kislány Delhiből, nagyon fodros, és nagyon szutykos ruhában, annyi léggyel ellepve, amennyi csak ráfér, különböző párocskák, … és persze a Trabantfejű nő: http://moly.hu/karcok/546547.
Nagyon sajnálom, hogy nem vagyok azon a kiállításon, nem látom ezeket a képeket óriásiban, nem sétálok közöttük, hogy csak úgy belemenjen mind a szemembe.

Baksa-Soós Veronika – Üveges Krisztina (szerk.): Kényszerleszállás / Emergency Landing
Novák Emil: Az én operatőr iskolám
Friedmann Endre: A pillanatból élek – Living for the Moment
Kolta Magdolna – Ulrich Gábor (szerk.): Képességek
Díner Tamás: Világképeim – worlds views
Simone Philippi (szerk.): A 20. század fotóművészete
Hans-Michael Koetzle: Fotóikonok 2.
Baricz Katalin: Apám kertje
Albertini Béla: A magyar szociofotó története a kezdetektől a második világháború végéig
Baricz Katalin: Tükör