Sokféle ​neveknek magyarázatja 2 csillagozás

Névnapi szófejtő az év (majd) minden napjára
Szilágyi Ferenc (szerk.): Sokféle neveknek magyarázatja

E névnapi szófejtő a Rádió Szülőföldünk műsorában elhangzott sorozat alapján készült. Színesen, érdekesen fejtegeti utóneveink eredetét, a nevek divatjának változásait, a jeles napokhoz fűződő népszokásokat.

Minerva / RTV, Budapest, 1987

Fyndra
Szilágyi Ferenc (szerk.): Sokféle neveknek magyarázatja

Szilágyi Ferenc (szerk.): Sokféle neveknek magyarázatja Névnapi szófejtő az év (majd) minden napjára

Nem „jakabolt meg” ez a könyv, pontosan azt adta, amire a címe alapján számítottam: jófajta nyelvészetis-kultúrtöris sétát a nevek egyáltalán nem szürke, sőt, sokszor inkább meglepő, néha kifejezetten humoros világában. Külön érdekességet jelentett még, hogy egy-egy ma elterjedt név milyen szórványos volt a hatvanas évek végén. (A Dávid nagyon meglepett, mert az még csak nem is újkeletű.)
A vicces eredetű Rezső vagy Hümér (ezen különösen jót vigyorogtam), a vicces kinézetű Arzén, Skolasztik vagy Eulália, a görögös hátteret nézve kissé furcsa Demeter, ezek mind-mind feldobták a napomat. A Villő név pedig belépett a kedvenceim közé, ismertem a villőzés szokását, de nem tudtam, hogy név is kapcsolható hozzá.