Galaktika ​76. 4 csillagozás

Sziládi János (szerk.): Galaktika 76.

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti megjelenés éve: 1987

A művek szerzői: Robert Sheckley, Isaac Asimov, Szántó György Tibor, Mircea Opriţă, Frederik Pohl, Dévényi Tibor, Lőrincz L. László, Ward Moore, Andor György

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Galaktika

gyuszi64>!
Sziládi János (szerk.): Galaktika 76.

2023/201, otthoni polc, 0/3 eddigi értékelés

A sárguló lapok között találtam egy sárguló blokkot, eszerint 87. február 21-én vettem 20 Ft-ért ezt a számot, valamely antikváriumban…

A történetek feltűnően szellemesek voltak, a kötet a sci-fi legvonzóbb arcát mutatja. Ha a sci-fit ajánlani akarjuk, pl. egy, a zsánerral ismerkedő olvasónak, ez a 76. szám tökéletes erre. A 13 novelláról röviden:

Sheckley: Össznépi csapda: Mese-disztópia, de a cinikus Sheckley most nem tetszett; és nem ütött át Dévényi és Asimov ("Kogi jérdés") szatírája sem.
Asimov: Mit számít egy név?: Ügyes krimi, ezeket a szerző igen jól írja meg.
Gresnov: A "Kerüld el” forrás, V. Nagy Zsuzsanna: Szép piros alma: erősen megírt lírai-hangulati (szép)irodalmi alkotások.
Pohl: Snodgrass vészterhes küldetése: Újhullámos rövid, ezeket pedig Pohl írja nagyon jól.
Pizzo: A per: Van helye az iróniának a sci-fiben, főleg ha a jelenre vonatkoztatható.
Lőrincz L. László: A szeméttelep: Hosszabb cli-fi elbeszélés.
Ward Moore: Lót: Hát igen, nemzedékek sci-fi szerzői irigykednek ezért a műért. Csúcsírás, anno Asimov is beválogatta.
Wolfgang Köhler mindkét rövid írása szellemes történelmi (?) sci-fi.
Andor György: Helyére az alkatrészt!: Remekül megírt időparadoxon.

Még a FILM, TV rovatról egy mondat, az 1987-re belengetett SF filmekről:
Luc Besson: Élethalálharc, Szulkin: O-BI, O-BA, Crichton: Feltámad a Vadnyugat, Gyilkos robotok, Zemeckis: Vissza a jövőbe. spoiler