Galaktika ​100. 1 csillagozás

Sziládi János (szerk.): Galaktika 100.

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti megjelenés éve: 1989

A művek szerzői: Halmos Ferenc, Donald A. Wollheim, Joe Haldeman, William Gibson, Simai Mihály, Mel Gilden

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Galaktika

moszat

Másnap délután ébredtem fürdőszobám hideg, csempézett padlóján. Úgy éreztem magamat, mint akit egy kiváló sebész szeletelt darabokra, de aztán egy amatőr autószerelő rakott össze.
(Joe Haldeman)

moszat

Az igazán értékes sci-finek két irányból van ellenfele. Két oldalról veszélyeztetik. Az egyik az a fajta arisztokratizmus, ami a sci-fit kizárja az irodalomból, a másik az amatőrök, rajongók azon csoportja, amely értékrend nélkül fogadja el a sci-fit. Számukra minden érték, ami sci-fi. Ez a két véglet erősíti egymást.
(Kuczka Péter)

moszat

A harmincas évtized az amerikai ipari formatervezők első nemzedékének korszaka volt. E korszakot megelőzően minden ceruzahegyező gép ceruzahegyező gépnek látszott: éppoly volt, mint a jól ismert Viktória korabeli készülék, tán valami egyszerű díszítéssel. A formatervezők forradalma után a ceruzahegyező gépek legtöbbje úgy festett, mintha szélcsatornában született volna. E változás azonban többnyire látszólagosnak bizonyult: az áramvonalas fémhüvely ugyanazt a Viktória korabeli mechanizmust rejtette. Nincs ebben semmi különös; a legtöbb sikeres formatervező a Broadway színházainál működő díszlettervezők soraiból verbuválódott. A kor termékei többségükben színpadi díszletek voltak csupán, látványos kellékek azok számára, akik azt játszották, a jövőben élnek…
(William Gibson)