Tanúvallomás ​egy perhez 2 csillagozás

Elbeszélések a II. világháborúról
Szíjgyártó László (szerk.): Tanúvallomás egy perhez

Huszonöt ​éve, 1945. május 7-én adta meg magát feltétel nélkül a náci német hadsereg és szeptember 2-án kapitulált Japán. Huszonöt éve fejeződött be az emberiség történetének eddig legborzalmasabb, legtöbb emberáldozatot követelő, legnagyobb anyagi károkat okozó háborúja: a legnagyobb pusztítás, amelyet – s ezt sohasem szabad elfelejtenünk – a fasizmus zúdított az emberiségre. Az évforduló alkalmából gyűjtöttünk kötetünkbe a világirodalomból e szörnyű világégésről szóló elbeszélések közül nyolcat.
Nem csataképeket és riportokat kerestünk, hanem az embert akartuk megmutatni, a háború őrületének kiszolgáltatott, értelmetlenül és értetlenül vergődő, tehetetlen, lövészárkokba, koncentrációs táborokba kényszerített, a gyávából hőssé növő, a megfélemlített, a tétovázó, az elállatiasodott és az embernek maradni tudó, a sorsának kiszolgáltatott és a sorsát megváltoztatni akaró, az elbukó és a diadalmas embert. Az embert, akit meg kell menteni egy harmadik, még szörnyűbb, még nagyobb… (tovább)

A művek szerzői: Emmanuil Kazakevics, Vercors, Willi Bredel, Ōe Kenzaburō, Norman Mailer, Indro Montanelli, Nyikolaj Jevdokimov, Franz Fühmann

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Európa Zsebkönyvek Európa

Európa, Budapest, 1970
304 oldal

nadasdit>!
Szíjgyártó László (szerk.): Tanúvallomás egy perhez

Szíjgyártó László (szerk.): Tanúvallomás egy perhez Elbeszélések a II. világháborúról

8 elbeszélést tartalmaz a könyv, melyek közt talán egy volt számomra kevésbé izgalmas. A többi mind olvasmányos és izgalmas volt. Több ország írójának a szempontjából mutatta be a háború borzalmait, és az emberek elszenvedett sorsait, életeit. Rá fogok keresni még az alkotók más műveire is. Csak ajánlani tudom!