A ​Mikulás lámpája 8 csillagozás

Szepesi Attila: A Mikulás lámpája

Költői mese egy falusi kisfiúról, aki már ősszel izgalommal figyeli Mikulás apó lámpását: vajon mit hoz a puttonyában, vajon az ajándékok közt lesz-e a hőn áhított falovacska? Sok festői tájleírás, szép mondatok, amelyek felolvasva is kellemesen hangzanak. A szép illusztrációkkal a rangos mesekötet december 6-ra kitűnő ajándék, amely azonban egész évben helyet kér a könyvespolcon.

Móra, Budapest, 1993
46 oldal · ISBN: 9631171167 · Illusztrálta: Szecskó Péter

Király_Dobos_Beatrix P>!
Szepesi Attila: A Mikulás lámpája

Csodálatosan megírt kis történet kisiskolásoknak. Nekem Fekete Istvánnal egyenértékű, olyan gyönyörűen ír. Nagyon szerettem minden oldalát, minden szavát.

BMKata >!
Szepesi Attila: A Mikulás lámpája

Próbálok utólag írni róla valamit, de már akkor sem nagyon akaródzott, amikor olvastam, mert nem igazán fogott meg. Nekem nem nagyon adta át a karácsonyi hangulatot, de a vége szép, kedves és tanulságos, hiszen azt sugallja, hogy jobb adni, mint kapni. Illetve az egész történetet még a gyermeki hitvilág, a csodákban való hit jellemzi, hiszen minden megtörténhet, főleg az ő kis világukban.
Szép párhuzam a „Mikulás lámpája” és az idős ember házának ablakából kiszűrődő fény. Hiszen mindannyian lehetünk „Mikulások” ha csak rövid időre is, vagy csak néhány ember számára.

SzVera>!
Szepesi Attila: A Mikulás lámpája

Gyermeki lélek, tisztaság, hit, szeretet és gyönyörű illusztrációk. Visszarepít a várakozással teli gyermekkoromba…:)

Szepesi Attila: A Mikulás lámpája

Imádom ezt a kis történetet. Nem hosszú, de annyira megmelegíti az ember lelkét. :) Nagyon örülök neki, hogy rátaláltam a könyvre teljesen véletlenül. Minden évben elolvasom. Ilyenkor eszembe jut, milyen volt gyereknek lenni és várni a Mikulásra.

Lornka>!
Szepesi Attila: A Mikulás lámpája

Jó volt olvasni. Választékos stílusban megírt aranyos történet két kisfiúról akik elindulnak megkeresni a Mikulást. A könyv majdnem minden oldalán nagyon szép illusztrációkkal találkozhatunk.

Hermux>!

Októberben, amikor a köd ráterült a lombvesztő fákra, az utolsó gesztenye is lekoppant már az ág hegyéből és estefelé a kutyák bánatosan vonították a teliholdat, valahol, még az Örhegyen is túl kigyúlt a Mikulás lámpája.

Hermux>!

Megjöttek a varjak; nagy csapatuk ott kavargott a tetők felett. Éjszakára megültek a kertünk diófáin. Olykor összekaptak, hallani lehetett bánatos károgásukat, mintha az utolsó szem dión marakodtak volna.

Hermux>!

Nos, azon a napon elmeséltem neki, hogy a Mikulás lámpáját én már a szüret múltával felfedeztem az Őrhegyen túl, s azóta is némi aggállyal figyelem, mert – mozdulatlannak látom.
Előbb meglepődött kissé, de aztán fensőbbségesen felvilágosított, hogy ő már szilvalekvárfőzés óta figyeli azt a fénypöttyöt. Csak azért nem szólt róla, mert kíváncsi volt, mikor veszem észre magam. Közölte továbbá, hogy egy alkalommal magát a Mikulást is, kis híján, tetten érte.

Hermux>!

A hó beborította a fákat. Ám az igazi hideg még nem tört ránk. Éjszaka kövérre híztak, napközben cseperészve fogyatkoztak a jégcsapok az ágakon. A hegyek felől fenyőszagú szellő lengedezett. Összekeveredett benne a perzselt disznóbőr szaga a frissen vágott hasábok gyantaillatával. A szobákat a birsalma fanyar-édeskés lehelete járta át, mert a szekrény tetején ott sorakoztak a nagyra nőtt gyümölcsök. A pincékből friss must illata szállt – jelezve, hogy az ősz a korai téllel viaskodik.

Hermux>!

Olykor, ha a köd egy-egy nekidühödött hullámban ráterült a fákra, a fényszilánk belemosódott a homályba. Aztán a szél felkapta a ködpamacsokat, továbblibbent velük, és a lámpás újra csak huncutul, hívogatóan szikrázott felém.

nodael>!

Ki tudja, tűnődtem: olyan messziről nézve hátha rendnek látszik az, ami közelről bizony csak kuszaság.

Kapcsolódó szócikkek: rend
nodael>!

Tudott tizennyolcig számolni, egyik-másik betűt is ismerte.

nodael>!

Azon viszont eltűnődtem kissé, mely tetteimet ítélhette példamutatónak, mert e téren igen szűkös volt a választék.

– Csak nehogy előjöjjön egy zöld lific! –