Zsákbamacska (Pöttyös Panni 12.) 35 csillagozás

Szepes Mária: Zsákbamacska Szepes Mária: Zsákbamacska Szepes Mária: Zsákbamacska

Hogy mi az a zsákbamacska? Arra bizony a Pöttyös óvodások is kíváncsiak. Nos, vidám, szórakoztató játék. És ilyen Szepes Mária könyve is, a Pöttyös óvoda sorozat legújabb darabja. Megismerkedünk a lakótelepi óvoda érdekes és színes életével, Berényi Gabi és egy vietnami kislány barátságával és azzal az ötlettel, hogyan lehet a közlekedés szabályait vidáman és öntevékenyen megtanulni. A meleg hangú, kedves, szép könyvet F. Győrffy Anna szellemes, stílusos rajzai díszitik.

Eredeti megjelenés éve: 1983

Édesvíz, Budapest, 2003
62 oldal · keménytáblás · ISBN: 9635286953 · Illusztrálta: Vass Ági

Roszka >!
Szepes Mária: Zsákbamacska

Aranyos történet kicsiknek. Furcsa módon nem olvastam soha Pöttyös Pannit. Valahogy sosem került a kezembe, kár érte.

Alíz_Simon P>!
Szepes Mária: Zsákbamacska

Egyik Pöttyös Panni rész jobb, mint a másik! Zseniálisan kitalálta Szepes Mária ezt a sorozatot, szerintem rengeteg családban lett folyamatos generációs élmény :) Én is ezen nőttem fel és az első ilyen könyveim a mai napig ott sorakoznak a gyerekkönyves polcomon. Később a kislányomnak meséltem ezekből és ugyanúgy imádta őket, mint én, az akkor beszerzett újabb részekkel együtt… Most már a nagymami-mesélésre készülök, hiszen nemsokára belenő az unokám is :))

Szepes Mária: Zsákbamacska

Szeretem ezt a könyvet meg a Pöttyös Pannikat úgy általában. Szeretem, ahogy váltakozik mese és valóság. Szeretem, ahogy egyik történetből határtalanul, szakadék nélkül csöppenünk a másikba. Szeretem, ahogy a felnőttek csak súgnak a gyerekeknek, ha valakinek baja, fájdalma, félelme van, és a többi gyerek segít, oldja meg a problémát. Szeretem Rónai bácsi barkácsműhelyét és a szomszéd néniknél a beszélgetéseket. Szeretem, ahogy a valóságban játszódó részek nosztalgikus érzéssel töltenek el. Szeretem hinni, hogy néha ilyen naívan egyszerű is lehet az élet.

Azért néha a tanulságok kicsit szájbarágósak, amolyan korszakszerűen tipikus megmondósak, de mai fejjel ez inkább megmosolyogtat, mintsem zavar: „Egy sebesen haladó bicikli ütötte el, amely a főútvonalon szabályosan közlekedett.

Móra, Budapest, 1983
74 oldal · ISBN: 9631131548 · Illusztrálta: F. Győrffy Anna
eeszter>!
Szepes Mária: Zsákbamacska

Szeretem Pöttyös Panni történeteit. Megragadó volt ebben a részben a vietnámi kislány barátsága és az elválás elfogadásának bemutatása.

Lady_Hope I>!
Szepes Mária: Zsákbamacska

Olyan kis aranyos. Nekem is volt egy rahedli kesztyűbábom.

erabig>!
Szepes Mária: Zsákbamacska

Kedves történetek kisebb fordulatokkal, amik nem minden óvodás életében történnek meg. Azonban izgatottan hallgatják és élik bele magukat.

dianna76 P>!
Szepes Mária: Zsákbamacska

Még nem olvastam Pöttyös Panni könyvet, ez volt az első (legalábbis így rémlik!).
Aranyos kis történet volt. Szeretem, mikor egy gyerekkönyvből tanulni is lehet. Azért vontam le fél csillagot, mert az elején a bábozós sztorit kissé untam.

Sara_Harka I>!

Szeretni kell!
Tündériek az illusztrációk (az új kötetekben).

bonnie9 P>!

– A szívem! Olyan rakoncátlan, mint egy régi, rozoga autó, amilyet a televízióban láthatsz néha. Rengeteget dolgozott eddig, elfáradt. A doktorbácsi persze mindenféle gyógyszerrel nógatja. Azért vagyok most frissebb. De lehet, hogy nemsokára már valódi fényszálakból fogok csillagterítőt horgolni. Olyat, amilyen az égen ragyog fölötted esténként!

bonnie9 P>!

Az én tapasztalatom szerint egy gyerek nyelvére nem lehet csomót kötni!

Pöttyös Panni sorozat · Összehasonlítás