Varázstükör 20 csillagozás

Szepes Mária: Varázstükör Szepes Mária: Varázstükör Szepes Mária: Varázstükör

Kornét Gábor újságíró barbár idők tanúja. Berlinből tudósít, amíg ki nem utasítják Németországból. Hazatérve egy nevezetes varázstükröt örököl, amely egykor Rabbi Abraham Eleazarnak, az 1100 körül élt nagy kabbalistának, mágusnak és alkimistának tulajdonában volt. „Semmi el nem rejtőzhet előle, amit látni akar… Mert mi maradhat titokban a Szellem előtt, amely nem ismer időt, távolságot, áthatol az anyagon, s minden forma mögött az anyagot szemléli? A tükörbe pedig ez a mindentudó, mindenlátó, misztikus erőinek birtokában lévő szellem vetíti ki a felidézett jelenségeket.” Kornét Gábor azonban nem csupán látni akar, hanem jótékonyan beleavatkozni a zajló eseményekbe… Szepes Mária ezoterikus regénye mélységével, fordulatosságával méltó párja a Vörös Oroszlánnak.

Édesvíz, Budapest, 2014
Édesvíz, Budapest, 2014
ISBN: 9789635292295
Édesvíz, Budapest, 1998

nariagnuhtseab
Szepes Mária: Varázstükör

Mint az ilyen könyvek mindig, ez sem mindenkinek szól. Lentebb az értékelésekből is látszik hogy valakinek rengeteget, valakinek pedig sokkal kevesebbet adott. Erős és velős olvasmány, volt néhány újra olvasós rész, de ha megszólít mindenképpen olvasd el. Nagyon sok érték van benne.

Göncöl, Budapest, 1989
226 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630193566
Sansa I
Szepes Mária: Varázstükör

Ennyi jelzőt egy kupacon egy regényben sem láttam. Azt hittem, beledöglöm. Nem bírom a pátoszt. Ennyire nem.