Smaragdtábla 19 csillagozás

Szepes Mária: Smaragdtábla Szepes Mária: Smaragdtábla Szepes Mária: Smaragdtábla

A Smaragdtábla egyik legfontosabb művem, amely az összefüggések tudományát próbálja bizonyítani hiteles források, az összehasonlító vallástudomány, a természettudományok, a mélypszichológia és a saját tapasztalataim alapján… E könyv megkísérli összevetni az ősi hagyomány és a modern természettudomány egymást kiegészítő szoros összefüggéseit olyan színes, érthető példákkal, amelyek napjainkban más fogalomrendszerrel, de a Föld és a világegyetem azonos jelenségeiről feltárt vagy egyelőre megválaszolatlan kérdéseiről beszélnek.

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Az Arkánum Szellemi Iskola Könyvtára Arkánum Szellemi Iskola · Szepes Mária életműsorozat Édesvíz

Édesvíz, Budapest, 2021
Édesvíz, Budapest, 2017
Édesvíz, Budapest, 2011

eeszter >!
Szepes Mária: Smaragdtábla

Tényleg nehéz a nyelvezete, lassan is haladtam vele. Átfogó jellege miatt kezdtem el olvasni, ilyen szempontból nem is csalódtam, mert sok témát érintett. Talán az asztrológiával foglalkozó részek kötöttek le leginkább, ami azért meglepő, mert a fejezetcímek alapján más „kedvenc részek”-re számítottam.

Szepes Mária: Smaragdtábla

Mivel nagy rajongója vagyok Szepes Máriának, így ez a könyve is hatalmas élmény volt, és szellemi felfrissülés. Mégis negatívumként azt kell megemlítenem, hogy a szövegezés túl bonyolított, sokszor fölöslegesen idegenszerű, amit szimplán hétköznapibb szavakkal leírva, sokkal érthetőbb lehetne az olvasó számára. Persze Szepes Mária hatalmas géniusz volt, mint pszichológus, mint filozófus és mint író is kiemelkedőt alkotott, de ha hétköznapi nyelvezetet használt volna, talán több embert megérint ez a műve. Ettől nekem még ez is a kedvencek közé került.

krlany I>!
Szepes Mária: Smaragdtábla

Néha kevés vagyok hozzá (hermetikus filozófia, platóni ideák, dimenziókutatás stb.), de azért végignyúztam, mert érdekes, de több kell hozzá, mint az átlagműveltség. Viszont okosabb lettem.:)

Lily_Sz>!
Szepes Mária: Smaragdtábla

Kicsit gondban vagyok ezzel a könyvvel… Néhol sok volt, néhol meg kevés.
Mindenesetre nálam egyenlőre nem tudja betölteni kulcsmű szerepét, de ez az én hibám: ezen mű befogadásához az általa érintett témák sokkal magasabb fokú ismerete szükséges.
Helyenként kicsit talán túlzónak is éreztem. Az fontos, hogy olyan olvassa, akiben legalább bizonyos mértékű hit van az itt kifejtetteket érintően, mert egyébként könnyen azt mondhatja, hogy humbug az egész. Ehhez szerintem sajnos kicsit a szerző is hozzájárult azzal, hogy itt-ott túl rövidre tömörítve kivonatolt más műveket + látszólagosan nagyzolva halmozta az idegen kifejezéseket.
Mégis kaptam ettől a könyvtől; egyenlőre csak gondolatfoszlányok formájában, de egy-két dolog megragadt belőle, más elemek meg tovább-gondolkodásra ösztönöznek. Talán később érdemes lesz még egyszer újra elővenni…

Édesvíz, Budapest, 2011
Szepes Mária: Smaragdtábla

Csodálatos utazás térben és időben a mikrokozmoszon és makrokozmoszon át – néha még külső szótár/enciklopédia is szükségeltetik az összes részlet megértéséhez.

Ginko_108>!
Szepes Mária: Smaragdtábla

Elsősorban azoknak ajánlanám a könyvet, akik már jártasabbak a (nem magazin jellegű) ezotériában. Korábban már olvastam Szepes Máriától, és alapvetően a mélyebb, komolyabb ezotéria felé nyitott vagyok, viszont a Smaragdtábla olvasásélményét döcögősnek mondanám és ezzel együtt úgy érzem, hogy elég sok mindent szuszakolt bele egy kötetbe az író.

Alapvetően jó és elgondolkodtató, sokszor filozofikus értekezésnek mondanám. Utólag már látom, hogy érdemes inkább lassan olvasni, kicsit elmerengeni a Szepes Mária gondolatain. És azt mindenképp kihangsúlyoznám, hogy ez a kötet az igényes ezoterikus irodalmat képviseli, ami alatt azt értem, hogy érint egy kis pszichológiát, szimbólumokat értelmez és úgy általában filozofikus. Érdekes és számomra szokatlan olvasmány volt.

aled>!

…minél mélyebbre hatolunk a múltba,
annál nagyobb világosság sugárzik belőle.

gjudit8>!

„A csillagok nem kényszerítenek, csak hajlamossá tesznek.” S: A bölcs uralkodik csillagain.

gjudit8>!

Amit az ember fejlődésnek gondol, nem egyéb, mint feledésbe merült és újra visszatérő szellemi energiák hullámzása.

aled>!

Az élet mögött, a platóni ideákhoz hasonló absztrakt matematikai formulák állnak.

aled>!

Az önmagát megvalósító képzelet olyan tulajdonsága a szellemnek,
amelyben minden okkult érzékszerv, minden dimenzió benne rejtőzik
és onnan felszínre hozható a tudat észlelésmódjának mélyebb,
vagy magasabb rezgéseként.

Tiámat>!

Az ember a szellem minden tapasztalatának végösszege.

Tiámat>!

az anyag a kozmosz kővé dermedt emlékezete.

aled>!

…anyag és energia nem más, mint a szellem
teremtő intelligenciájának megjelenési formái.