Rőzse ​néni kunyhója (Pöttyös Panni 13.) 28 csillagozás

Szepes Mária: Rőzse néni kunyhója Szepes Mária: Rőzse néni kunyhója Szepes Mária: Rőzse néni kunyhója Szepes Mária: Rőzse néni kunyhója

Egyre gyorsuló, rohanó világunkban nem is vesszük észre, hogy nagyon kevés időt fordítunk gyermekeinkre. Elmaradnak a délutáni beszélgetések, az esti mesék, pedig a kisgyermek számára a mesevilág sajátos élményeket nyújt, ami mással nem pótolható. Az igazán jó mese – mint Szepes Mária Pöttyös Panni-sorozata – felkelti a gyermek érdeklődését, elindítja képzeletét, hat az érzelmeire, gondolkodására, megmozgatja alkotókedvét. A Pöttyös Panni mesékben a szerző játékos, kedves szituációkat mutat be a gyermekek életkori sajátosságait figyelembe véve. Segítséget ad a különböző konfliktusok helyes megoldásához az óvodai pedagógusoknak, tanítóknak, szülőknek, nagyszülőknek egyaránt. A mesék erősítik a gyermekek kötődését a családhoz, a felnőttekhez, az óvodához, később az iskolához.

Eredeti megjelenés éve: 1985

Édesvíz, Budapest, 2003
58 oldal · keménytáblás · ISBN: 9635286635 · Illusztrálta: Vass Ági

erabig>!
Szepes Mária: Rőzse néni kunyhója

Felnőtt szemmel is szórakoztató. Több generáció együtt élésére szép példa.
Emberek, állatok elfogadására is tanít.

Camryn>!
Szepes Mária: Rőzse néni kunyhója

Köszönöm, hogy visszacseppenhettem a gondtalan gyermekéveimbe, amikor még minden mindegy volt, amikor önfeledten lehetett kacarászni mindenen, és még meg sem szólták az embert :)
Bohókás történetet olvashatunk Pöttyös Panni szerepében, kár, hogy nem gyermekként olvastam.. Pedig ez egy sulis-ajándékom volt. Nem is értem, miért nem vettem hamarabb a kezembe?! Hiszen a könyvtárban az összes pöttyös könyvet kiolvastam, amit csak lehetett. :)

LaBelle>!
Szepes Mária: Rőzse néni kunyhója

Jó lenne egy ilyen mesébe lógó kis házikó nekem is. :) Meg egy jófej nagybácsi is.

Parlandorka IP>!
Szepes Mária: Rőzse néni kunyhója

Jaj, de kellett ez most a lelkemnek. A drága, csodálatos Szepes Mária, aki valahogy minden korosztályhoz megtalálja az utat. Nagyon szeretem.

Pöttyös Panni sorozat · Összehasonlítás