Pöttyös ​Panni naplója (Pöttyös Panni 8.) 57 csillagozás

Szepes Mária: Pöttyös Panni naplója Szepes Mária: Pöttyös Panni naplója Szepes Mária: Pöttyös Panni naplója Szepes Mária: Pöttyös Panni naplója

Panni iskolás lett. A második padba ültették. Hogyan mesélhetné el első osztályos élményeit Tamarának, ha még nem tanult meg írni? A nagymama remek ötlettel áll elő: naplót vesz Panninak, aki pedig a legmulatságosabb kalandokat a füzetlapokra rajzolja. Kockás Peti bezzeg rögtön tudni akarja, mit jelentenek a rajzok Pöttyös Panni naplójában.

Pöttyös Panni az iskolában címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1959

Móra, Budapest, 1986
64 oldal · puhatáblás · ISBN: 9631142914 · Illusztrálta: F. Győrffy Anna

Csoszi P
Szepes Mária: Pöttyös Panni naplója

A könyv még anyumé volt, majd az enyém lett. Gyerekként nagyon szerettem. Később pedig a fiaimnak olvastam fel. Amúgy egy kedves történet, de szerintem eljárt felette az idő.

Móra, Budapest, 1959
78 oldal · puhatáblás · Illusztrálta: F. Győrffy Anna
bozs
Szepes Mária: Pöttyös Panni naplója

Körüllenget a szocialista feeling :) a nagy szovjet – magyar barátság, a mindig jól viselkedő kislány, az általában rossz kisfiú, a mindig mindet tudó nagyi. Valamint visszajött a gyerekkorom: úttörő csapatok, barátságok, közös szallonnasütések, akadályversenyek, amikor még mindenki együtt örül a másikkal.

Uzsonna
Szepes Mária: Pöttyös Panni naplója

Pöttyös Panni iskolás lett, és óvodai barátnőjével illetve a rosszcsont Kockás Petivel kerül egy osztályba. Az iskolás kalandokról nem sokat ismerünk meg, de annál inkább az egyéb kalamajkákról, ami Pannival történt. Ezeket az eseményeket egy naplóba rajzolja le Panni barátnőjének, Tamarának, aki Moszkvába költözött. Természetesen ahol Peti jelen van, ott mindig történik/törik valami! :-)

Nicole_Kinney I
Szepes Mária: Pöttyös Panni naplója

Nagyon bájos :) Különösen Böködi, a cérnakígyó és kalapocska története tetszik – most már törhetem a fejemet én is, hogy a házimunkáim köré milyen mesét lehet szőni!

almosehes
Szepes Mária: Pöttyös Panni naplója

Huhh, gyerekkoromban azt hiszem az egész sorozatot elolvastam ,azaz akkor még anyu…. :)

icu79 P
Szepes Mária: Pöttyös Panni naplója

Csak ez a rész volt illetve van meg saját tulajdonomban kislány korom óta, szóval én ezt ismerem kívülről. Nagyon szerettem, bár az Isten óvjon az ilyen Kockás Peti féle figuráktól. :) Jó ötletnek tartottam, hogy Tamarával ilyen módon tartották a kapcsolatot, mindig szerettem volna egy ilyen levelezőtársat. :)

jezsek P
Szepes Mária: Pöttyös Panni naplója

Aranyos, kedves könyv, és az ötlet jó, hogy naplót rajzol. Azonban az már nem annyira tetszett, hogy a naplóba kerülő történetekben csak Panni a jó, és csak Petike a rossz gyerek. Ugyan Panni már iskolába megy, de arról egy történet kivételével nincs szó, inkább a kutya- és macskarajongó gyerekeknek ajánlanám.

Marée_Noire
Szepes Mária: Pöttyös Panni naplója

Szepes Mária legalább annyira tudott valamit a gyermeki lélekről, mint Janikovszky Éva – különleges. :)

Pöttyös Panni sorozat · Összehasonlítás