Pöttyös ​Panni naplója (Pöttyös Panni 4.) 74 csillagozás

Szepes Mária: Pöttyös Panni naplója Szepes Mária: Pöttyös Panni naplója Szepes Mária: Pöttyös Panni naplója Szepes Mária: Pöttyös Panni naplója Szepes Mária: Pöttyös Panni naplója

Panni iskolás lett. A második padba ültették. Hogyan mesélhetné el első osztályos élményeit Tamarának, ha még nem tanult meg írni? A nagymama remek ötlettel áll elő: naplót vesz Panninak, aki pedig a legmulatságosabb kalandokat a füzetlapokra rajzolja. Kockás Peti bezzeg rögtön tudni akarja, mit jelentenek a rajzok Pöttyös Panni naplójában.

Pöttyös Panni az iskolában címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1959

64 oldal · ISBN: 9789631185232 · Illusztrálta: F. Győrffy Anna
Móra, Budapest, 1986
64 oldal · puhatáblás · ISBN: 9631142914 · Illusztrálta: F. Győrffy Anna

Szepes Mária: Pöttyös Panni naplója

Pöttyös Panni szinte mindannyiunknak a kedvence volt még annak idején. Ő általa ismertem meg Szepes Mária írásait. Olyan szépen szól a gyerekekhez a meséi által, hogy nem lehet nem szeretni. Ez a napló azért is érdekes mert épp még mielőtt írni tanulna elkezd Panni naplót írni, hogy a barátnőjének elmesélje mi történt azóta, hogy Tamara haza utazott. Cserébe Tamara is vezet naplót és kicserélik egymással. Van új barátnő is a suliból akivel már ovódába is együtt jártak de most még közelebb költöztek hozzájuk így együtt megy Panni és Tamara a suliba.

Csoszi>!
Szepes Mária: Pöttyös Panni naplója

A könyv még anyumé volt, majd az enyém lett. Gyerekként nagyon szerettem. Később pedig a fiaimnak olvastam fel. Amúgy egy kedves történet, de szerintem eljárt felette az idő.

Móra, Budapest, 1959
78 oldal · puhatáblás · Illusztrálta: F. Győrffy Anna
Lilla>!
Szepes Mária: Pöttyös Panni naplója

Kiskoromban nagyon szerettem. ;) mindig hurcoltam az oviba, mutogattam, nézegettük a képeket, persze olvasni még nem tudtunk. :)
(ebben volt a cicaiskola? :D)

bozs>!
Szepes Mária: Pöttyös Panni naplója

Körüllenget a szocialista feeling :) a nagy szovjet – magyar barátság, a mindig jól viselkedő kislány, az általában rossz kisfiú, a mindig mindet tudó nagyi. Valamint visszajött a gyerekkorom: úttörő csapatok, barátságok, közös szallonnasütések, akadályversenyek, amikor még mindenki együtt örül a másikkal.

Kuri_Szilvia P>!
Szepes Mária: Pöttyös Panni naplója

Aranyos történetek, egyszerű, de nagyszerű illusztrációkkal. Amire rámutattak a gyerekek az első osztályos időszakról szól, de Panni már tud írni, hisz naplót ír. Ezen egy kicsit fennakadtam, de túl tudtunk ezen lépni.

Uzsonna>!
Szepes Mária: Pöttyös Panni naplója

Pöttyös Panni iskolás lett, és óvodai barátnőjével illetve a rosszcsont Kockás Petivel kerül egy osztályba. Az iskolás kalandokról nem sokat ismerünk meg, de annál inkább az egyéb kalamajkákról, ami Pannival történt. Ezeket az eseményeket egy naplóba rajzolja le Panni barátnőjének, Tamarának, aki Moszkvába költözött. Természetesen ahol Peti jelen van, ott mindig történik/törik valami! :-)

Nicole_Kinney I>!
Szepes Mária: Pöttyös Panni naplója

Nagyon bájos :) Különösen Böködi, a cérnakígyó és kalapocska története tetszik – most már törhetem a fejemet én is, hogy a házimunkáim köré milyen mesét lehet szőni!

icu79>!
Szepes Mária: Pöttyös Panni naplója

Csak ez a rész volt illetve van meg saját tulajdonomban kislány korom óta, szóval én ezt ismerem kívülről. Nagyon szerettem, bár az Isten óvjon az ilyen Kockás Peti féle figuráktól. :) Jó ötletnek tartottam, hogy Tamarával ilyen módon tartották a kapcsolatot, mindig szerettem volna egy ilyen levelezőtársat. :)

jezsek P>!
Szepes Mária: Pöttyös Panni naplója

Aranyos, kedves könyv, és az ötlet jó, hogy naplót rajzol. Azonban az már nem annyira tetszett, hogy a naplóba kerülő történetekben csak Panni a jó, és csak Petike a rossz gyerek. Ugyan Panni már iskolába megy, de arról egy történet kivételével nincs szó, inkább a kutya- és macskarajongó gyerekeknek ajánlanám.

konyvolvaso >!

Panni a nagymama öreg esernyőjét is elcsomagolta, mert attól mindig megijedt az eső.

Kapcsolódó szócikkek: esernyő
konyvolvaso >!

Dátuma pedig egy cicafej volt piros cseresznyékkel a fülében, jelezve, hogy június elején történt a dolog.

konyvolvaso >!

Ki főz most ebédet? Ki mosogat? Ki kezeli a gáztúzhelyet?Ki törölget port? És ki csinálja meg az újévi nagytakarítást?

Pöttyös Panni sorozat · Összehasonlítás