Pöttyös ​Panni kedvenc meséi (Pöttyös Panni 16.) 13 csillagozás

Szepes Mária: Pöttyös Panni kedvenc meséi

Pákosztos Peti mesebeli büntetéséről, Süni Sógor tüskéiről, Cserebere Palkó furcsa ötleteiről szólnak Pöttyös Panni kedvenc történetei. A humoros mesegyűjteményben föltűnik Rőzse néni időigazító órája, s a mesék sorát egy bájos kiscica kakaós praclinyomata zárja. A Pöttyös Panni sorozat legújabb kötete Szepes Mária születésének 100.évfordulójára jelenik meg.

Móra, Budapest, 2008
46 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631185300 · Illusztrálta: Rákosy Anikó

Honey_Fly P
Szepes Mária: Pöttyös Panni kedvenc meséi

Azt a tekintélyelvű mindenit! Itt aztán nem viccelt Szepes Mária azzal, hogy finoman, illetve néha nem is annyira finoman megalázva a gyereket hogyan döbbenthetjük rá saját ballépéseire. És nem először jön elő nála az, hogy ha valami felnőttek által helytelennek ítélt dolgot csinál a gyerek, akkor nincs vacsora valamint megy a silent treatment, nem szól egy szót sem a szülő a gyerekhez. Meglehetősen felbosszantottam most magam ezen a könyvön. Hirtelen felindulásból újraolvastam az első Pöttyös Pannit is (amit pedig nem is olyan régen olvastunk), és nem értem, hogy akkor miért nem tűntek fel ezek a dolgok. Pedig benne van mind abban is. Egy világ omlott össze bennem, komolyan.
Két csillag azért van, mert a nyelvezet az gyönyörű, ha nem arról szólna amiről, akkor nagyon jó olvasás élmény lenne.

hencsibe P
Szepes Mária: Pöttyös Panni kedvenc meséi

Hát ez valami csoda volt! Maguk, a mesék, és maga az ámulathangulat, amit gyermekeim arcára is rávarázsolt.

meduza83
Szepes Mária: Pöttyös Panni kedvenc meséi

A többi Pöttyös Panni történethez képest számomra ez egy mellényúlás. Ezek a mesék különösebben nem ragadtak meg.

K_Maria P
Szepes Mária: Pöttyös Panni kedvenc meséi

Pöttyös Panni mesesorozata legalább olyan népszerűségnek örvend a gyerekek és felnőttek körében, mint a nagyregényei… A férjem is kifejezetten szereti Panni meséit a gyermekeinknek felolvasni.Hangot is adott a felismerésének, milyen aranyos történeteket rejt.Mulatságos volt, mert még azután is olvasott mikor már lánykánk aludt.A Süni sógor lett a kedvencem.