Pöttyös ​Panni és Kockás Peti naplója (Pöttyös Panni 5.) 36 csillagozás

Szepes Mária: Pöttyös Panni és Kockás Peti naplója Szepes Mária: Pöttyös Panni és Kockás Peti naplója Szepes Mária: Pöttyös Panni és Kockás Peti naplója

A pöttyös-kockás napló kétféleképpen meséli el, hogyan zajlott a repülőroller próbaútja és a pasaréti olimpia. Pöttyös Panni őszinte történeteit Kockás Peti fantasztikus meséi követik,Peti képzelete egyre színesebbre rajzolja a valóságot, és Panni sem mindig az igazmondás útját járja. A bölcs nagymama azonban tudja, mi igaz vagy hamis a gyerekek szívében.

Eredeti megjelenés éve: 1962

Móra, Budapest, 2008
68 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631185317 · Illusztrálta: F. Győrffy Anna
Édesvíz, Budapest, 2006
keménytáblás · ISBN: 9635289022
Édesvíz, Budapest, 2003

Uzsonna>!

ÚJRAOLVASÁS 2013.01.01.
A Pöttyös Panni sorozaton végigszáguldva nekem most ez a 4. kötet tetszett a legjobban. Kockás Petit is kezdem egyre jobban megkedvelni. Bár már javulhatna egy kicsit, de tetszenek az ötletei, még ha a kivitelezésekbe hiba is esik. Szívesen megsimogatnám a buksi fejét.

Amrita I>!
Szepes Mária: Pöttyös Panni és Kockás Peti naplója

Szepes Mária tele van nagyon jó ötletekkel, szeretem benne azt is hogy valóságos helyszín van a könyvben és Pasarét utcái megkereshetőek akár egy mai gyerek számára is. Külön vicces ha esetleg ott lakik az olvasó. Nekem személyes kedvenc helyeim egyike Budapesten Pasarét. Az olimpia ötlete jó pofa, Pannikát kedveljük. Ugyanakkor a könyv összességében ma már megbocsáthatatlanul didaktikus, mai olvasónak helyenként kifejezetten idegesítő. Keresni nem fogom Szepes Mária könyveit, nosztalgiából elolvastuk.

Lady_Hope I>!
Szepes Mária: Pöttyös Panni és Kockás Peti naplója

Ez annyira jó kis része a sorozatnak! :) A rajzok.. sose tudtam lemásolni, és olyan ideges lettem. De a könyv jó.

Szédültnapraforgó>!
Szepes Mária: Pöttyös Panni és Kockás Peti naplója

Ez a sorozat 3. része már közel sem tetszett annyira, mint az előző kettő.
Valamiért Pöttyös Panni kedvenc, de Kockás Petit nem annyira kedvelem. Örökké csintalankodik és huncutságokon töri a fejét.
Érdekes volt, hogy Peti kitalálta a pasaréti olimpiát :) Még nagymama is besegített a szervezésbe :)
Örökké gardírozta a gyerekeket, hogy ne legyen veszekedés…ó, a régi jó nagymamák, hol vannak ma már…

Hoztam 2 kedves idézetet a könyvből:
„ Aki sohase próbálkozik, annak semmi sem sikerülhet az életben!”
„Én ha megnövök, rögtön nagymama leszek. Mert nagymamák nélkül nem ér semmit gyereknek lenni!”

Lornka>!
Szepes Mária: Pöttyös Panni és Kockás Peti naplója

Nagymama tiszteletbeli gyerekként elvegyül az ifjúság között, s finoman terelgeti őket a helyes út felé. A mesében a mese pedig egy csodatévő szappanbuborékról szól, amivel a nagyi (majdnem) dobogóra kerül a pasaréti olimpián.

JoPiTi>!
Szepes Mária: Pöttyös Panni és Kockás Peti naplója

Nagyon tetszett a pasaréti olimpia ötlete és az, ahogy Nagymamát tiszteletbeli gyerekké nyilvánították. De Kockás Peti számomra kicsit idegesítően túl rossz.

MezeiMarcsi>!
Szepes Mária: Pöttyös Panni és Kockás Peti naplója

NAgyon tetszik,bár a töténetek hosszabbak mint az eddigi P.Panni könyvekben,és a kisfiamat nem köti le végig.Ezért is kap 4 csillagot:)

Szédültnapraforgó>!

Panni nem tudta, mitévő legyen. Szíve elnehezült a vízi mulatozás utáni sóvárgástól, de odakötötte a felelősség: nem hagyhatta el posztját. Már maga se értette, alig néhány perccel ezelőtt miért esdekelt olyan kétségbeesetten a sárkányzsinegért. Egyedül, helyéhez szögezve, elkeseredetten hüppögni kezdett, mikor hirtelen meghallotta nagymama hangját:
– Látod! Így jár az ember néha, mikor megkapja azt, amiért annyira könyörgött!"

Pöttyös Panni sorozat · Összehasonlítás

Ezt a könyvet itt említik