Örök ​pillanat 9 csillagozás

A felizzó fény krónikája
Szepes Mária: Örök pillanat

„Arra kérem az Olvasót, ne lepődjék meg a múlt, jelen és jövő idő váltakozásának szükségszerűségétől ebben az új műfajban. Az alkotónak joga van ahhoz, hogy megteremtse a modern ember pszichodrámájának teljesen ismeretlen időkategóriáit. Feltéve, hogy hitelesen kelti életre vele a gondolkodó halandó lelki-szellemi válságainak történéseit.
A minden mozzanatában meglepő, fordulatokban gazdag sci-fi főhőse egy XXII. századi fizikus, akit megszállva tart Einstein tér-idő elméletének lehetősége. A regény szimbolikus időbuborékja tulajdonképpen a sorsával viaskodó, annak válságaiba zárult, egyetlen ember világmindensége. Váratlan, megrendítő és meglepő eseményei labirintusnak tűnnek, pedig ennek is, mint minden útvesztőnek van kijárata.
Elnézést a szinte elbírhatatlan feszültségért, amit e mű kelt, de ahol a méreg, ott a gyógyszer is. Nem hiányzik belőle az sem.”

A változatlanság hullámhossza címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 2004

Aranykor, Budapest, 2004

Évuka>!

Szepes Mária: Örök pillanat A felizzó fény krónikája

igazából az fogott meg,hogy egyes látszólag vagy valójában jelentéktelen események az életünkből mennyire beleivódnak a sejtjeinkbe.

Szepes Mária: Örök pillanat A felizzó fény krónikája

Végülis nem bírtam letenni. Különleges utazás volt.

Évuka>!

csodálatos érzés volt megnyugodni a bizonyosságban, hogy egy ember ellen elkövetett mulasztásokat mindig jóvá lehet tenni bármelyik más emberrel szemben.

…"De mi az én bajom?
-Megakadt saját időkiterjedése zárlatában.Megrekedt benne….Visszahőkölnek bizonyos döntésektől.Nem vállalják a következő percet. "

228

marcellveno2>!

A nyitóformula ebben az esetben nem kívül, hanem az egyéniség zárlatában , az ember agyában és pszichikumában rejlik. Más nem férhet hozzá. "

228

Neki miért sikerült?…
Az időtlen emberrel találkozott , aki minden zárlaton áthaladhat, mert szabad. A természet része. Együtt lüktet valamennyi életjelenség ritmusával. Ezt az összhangot semmi nem zavarja meg benne.
MINDIG AZT TESZI, amit tennie kell."
229.o

229

marcellveno2>!

…egy ember ellen elkövetett mulasztásokat jóvá lehet mindig jóvá lehet tenni bármelyik másik emberrel szemben.

250