Füveskönyv 13 csillagozás

Szepes Mária: Füveskönyv

A ​régi füveskönyvek a kertben termesztett vagy vadon termő növények, gyógyfüvek hasznáról és káráról tájékoztattak, századokon át szerzett tapasztalatok alapján. Aztán a hasznos tanácsok lassan kiterjedtek a lélek, sőt általában a lét kisebb-nagyobb gondjaira is. A „mi a teendő” kérdésére adott hétköznapi példák, egyszerű válaszok, amelyek a testi és a lelki egészség megőrzését és visszanyerését segítették, lassan egyre egyénibbé, szubjektívabbá váltak, s egyre több gondolkodnivalót, valamint lelki táplálékot adtak az olvasónak. Reméljük, hogy az új olvasók mellett Szepes Mária régi hívei is örömmel fedezik majd fel a Füveskönyvben kedvenc gondolataikat, idézeteiket, netán éppen azt az egy-két ráébresztő megfogalmazást, amely annak idején sokat jelentett nekik. Emellett új összefüggésekre bukkanhatnak, új fénytörésben láthatnak ismertnek vélt tényeket, új értelmet találhatnak sokszor olvasott bölcsességekben, új nézőpontokat fedezhetnek fel, s talán még olyasmire is rálelhetnek,… (tovább)

Édesvíz, Budapest, 2018
Édesvíz, 2012
ISBN: 9789635292813
Édesvíz, Budapest, 2008

lillae>!
Szepes Mária: Füveskönyv

Egy évig csak ezt olvastam, többször, mást nem is tudtam elővenni. Szerettem : ) sokat segített akkoriban.

Szepes Mária: Füveskönyv

Sokáig tartott, amíg elolvastam. Nem azért mert nem tetszett, csak a tapasztalatszerzés, valós élmények időnként eltérítettek. Érdekes módon mindig akkor találtam vissza a könyvhöz, amikor szükségem volt rá. Vagy: annál a résznél akadtam el, amit akkor másképpen értékeltem volna.
Tömény, esszenciális munka, néhol hiányzik a többi szövegrész, néha nagyon találóak a szerző munkáiból kiragadott részletek! Ösztönöz a további olvasásokra! ;-)

gjudit8>!

A bölcs ember azzal kerüli el a szenvedést, hogy nem kíván lehetetlent.

Kapcsolódó szócikkek: bölcs · lehetetlen · szenvedés
gjudit8>!

Aki barátságra szomjazik, annak először jó baráttá kell válnia a barátság fogalmának legmagasabb értelmében. Mert amit az emberek általában barátságnak neveznek, az rendszerint nem egyéb átmeneti cinkosságnál, s csaknem minden esetben egyensúlytalan érdekkapcsolatokat rejt akkor is, ha nem pusztán anyagi érdekről van szó.

Kapcsolódó szócikkek: barátság
gjudit8>!

A nyitott szemmel figyelő egyéniség hamarosan élményszerűen rádöbben az emberi együttélés csaknem minden területén, hogy milyen ritka dolog az igazi párbeszéd az álcázott vagy nyílt monológok mellett. Még akkor is, ha az emberek látszólag gondolatokat cserélnek, beszélgetnek egymással.

Kapcsolódó szócikkek: beszélgetés · egyéniség · őszinteség
gjudit8>!

A nagy, időálló barátságok éppolyan ritkák, mint az egész életre szóló szerelmek. Az adottságoknak ugyanolyan különleges találkozása szükséges hozzá.

Kapcsolódó szócikkek: barátság · időtlenség · szerelem
gjudit8>!

A szépség igazságát az igazság szépségével cseréld fel, hogy lélekmadarad kiszabaduljon hamis képzeteid kötéseiből.

Kapcsolódó szócikkek: igazság · szépség
gjudit8>!

A barát legmélyebb értelmében annyit, jelent, hogy nem ellenfél. Valaki, aki e harcos világ örvényén kívül, a csillagok háborújának ütközetei fölött kibékült velünk.

Kapcsolódó szócikkek: barát · barátság
gjudit8>!

Aki önmagával nem él békességben, az a másikban is csak a hibát keresi és gyűlöli. De mi a gyűlölet? Birtoklás? Féltékeny irigység? Semmiképpen. A gyűlölet a szeretet megbetegedése.

Kapcsolódó szócikkek: béke · féltékenység · gyűlölet · hiba · irigység · szeretet
gjudit8>!

Senki sem maradhat tétlen egy percet sem, mert akarja bár vagy sem, a természet tulajdonságai tevékenységre kényszerítik. [Bhagavad-gíta]

Kapcsolódó szócikkek: természet
gjudit8>!

A szerelem a személyiség legállatiasabb, legördögibb és legistenibb területe.

Kapcsolódó szócikkek: ösztön · személyiség · szerelem
gjudit8>!

Az öröm a lét minden síkján mágikus hatású áram: megtermékenyít, vonz, átalakít, gyógyít, de csak, ha valójában megosztásra kerül, s abban, akire rávetül, rokon rezgést idéz elő.

Kapcsolódó szócikkek: gyógyítás · öröm