Furfangos ​szerszámok (Pöttyös Panni 8.) 14 csillagozás

Szepes Mária: Furfangos szerszámok

Panni megtanulja a barkácsműhelyben, hogyan kell megszelidíteni a furfangos szerszámokat, s közben minden megtelik azzal a finom meselevegővel, amelyet a Pöttyös mesék hangulata teremt.

Bolondos szerszámok címmel is megjelent.

Móra, Budapest, 2003
Édesvíz, Budapest, 2002
62 oldal · keménytáblás · ISBN: 9635284497 · Illusztrálta: Bakoss Vass Ági
Édesvíz, Budapest, 2000

eeszter>!
Szepes Mária: Furfangos szerszámok

Ez volt az első Pöttyös Panni könyvem, gyerekkoromban teljesen kimaradtak. Amin mondjuk nem csodálkozom, hiszen gyerekkoromban nálam csak az állatmesék jöhettek szóba, emberekről szólók nem. Most viszont kislányomnak vegyesen olvasok állatos és emberes meséket is, majd ő eldönti melyiket szereti… Ez a történet tetszett, tervbe vettem a sorozat többi részét is. Aranyosak a rajzok is. Amúgy pedig Szepes Mária többi írását is szeretem, ezért is éreztem azt, hogy Pöttyös Pannival azért mindenképpen meg kell ismerkednünk.

latti>!
Szepes Mária: Furfangos szerszámok

Ez volt az első kötelező olvasmánynak titulált könyvem. Emlékszem, nagyon szenvedtem vele. Azóta pedig többször is a kezembe vettem mert annyira aranyos kis könyv.

Szivecskedo P>!
Szepes Mária: Furfangos szerszámok

A végére belerázódtam, de az elején gond volt, hogy nem olvastuk az előző könyvet. Itt nem csak a mesék, de a könyvek is folytatásosak…
spoiler
Nem gondoltam volna, hogy a 3 éves lányom ezt bírni fogja, de az oviban elkezdték és aztán itthon is kérte, könyvtárból kihoztuk. Igaz, közben szöszöl sokszor, játszik, de végighallgatja.

loz>!
Szepes Mária: Furfangos szerszámok

Szeretjük ezt a sorozatot. Komolyak, de játékosak, vidámak és gyerekléptékűek a történetek. Ráadásul kortalanok.

Pöttyös Panni sorozat · Összehasonlítás