Fityfiritty 22 csillagozás

Szepes Mária: Fityfiritty Szepes Mária: Fityfiritty

Tikitaki bácsi műhelyében egymás hegyén-hátán sorakoznak az órák. Van köztük díszes falióra, kakukkos és zenélő óra, ócska vekker. A műhely apró lakója Fityfiritty, a fecsegő törpepapagáj. A huncut madár mindent megjegyez, amit csak hall, és azon nyomban kifecsegi. Szemtelenkedéseiből aztán annyi galiba származik, hogy az órásmester elhatározza, elajándékozza a bőbeszédű papagájt. Igen ám, de éjjel tolvajok látogatják meg az órásműhelyt…

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Már tudok olvasni! Móra

Móra, Budapest, 2011
36 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631190212 · Illusztrálta: Keszeg Ágnes
Móra, Budapest, 1980
28 oldal · ISBN: 9631119424 · Illusztrálta: Rékassy Csaba

Kiss_Julianna>!
Szepes Mária: Fityfiritty

Vidám mese, egy fecsegő pletykálkodó törpepapagájról, Fityfirittyről. Fecsegésével kellemetlen helyzetbe hozza Tikitaki bácsit. De minden jó, ha a vége jó! Elsimulnak a dolgok.
Rövid, könnyen olvasható mese, a Már tudok olvasni sorozatból.

Aurore>!
Szepes Mária: Fityfiritty

Nekem is volt papagájom, négy is. Mindegyiket Fityfirittynek hívták. De csak a legelső volt az „igazi”. Ezért akartam elolvasni ezt a könyvet, mely záró soraival engem igazolt: „Fityfiritty csak egy van! Ilyen madár nincs több a világon!”.

Ha lenne gyerekem, aki nemrég tanult meg olvasni, ilyen könyveket adnék a kezébe. Rövid, ezért hamar jut sikerélményhez, mégis kerek (és pozitív) kis története van, jó nagyok benne a betűk, azon kívül esztétikusak (tündériek) a benne az illusztrációk, sok-sok kis apró részlettel, amit egy gyereknek kész boldogság felfedezni. A Pöttyös Panni meg ez… szerintem Szepes Mária tudott a gyerekeknek írni. Ajánlom.

Móra, Budapest, 2011
36 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631190212 · Illusztrálta: Keszeg Ágnes
Levenzia>!
Szepes Mária: Fityfiritty

Hát ez egy aranyos kis mesekönyv volt. A 28 oldala megoszlott a papagáj és az órák között. Nem ismertem , de most kíváncsiságból elolvastam, hogy megtartós lesz-e ( és majd elolvasom Annámnak ) vagy inkább a szelektált könyvek közé kerül. Nos egyenlőre marad, mert egy olvasást majd Neki is megér, aztán kiderül, hogy tetszik-e :)

Annamária_Seres P>!
Szepes Mária: Fityfiritty

Aranyos, kedves történet, ami akár a valóságban is megtörténhetne. Fityfiritty egy igazi pletykafészek (•‿•)
Egy gondom volt vele, hogy fejezetek nélkül, egyben volt az egész, oldalanként se lehet haladni vele, mivel mondat nincs befejezve. Ez zavaró, nem a kis olvasók igényeire szabott. Én se tudtam hol abbahagyni, így kénytelen voltam végigolvasni.

Zsory I>!
Szepes Mária: Fityfiritty

Aranyos kis mesekönyv. A gyerekek hallhatnak a különböző órákról és működésükről olvasás közben. Szerepet kap benne egymás elfogadása. Szerintem manapság fontos, hogy gyerekek hamar megtapasztalják a képességeiket, érdeklődési köreiket. Erre is jó példa ez a könyv.

matka>!
Szepes Mária: Fityfiritty

Kedves kis történet, kezdő olvasóknak tökéletes.

Aurore>!

Fityfiritty csak egy van! Ilyen madár nincs több a világon!

37. oldal (Móra, 2014)