Eleven ​képeskönyv (Pöttyös Panni 10.) 40 csillagozás

Szepes Mária: Eleven képeskönyv Szepes Mária: Eleven képeskönyv Szepes Mária: Eleven képeskönyv

Ki ne ismerné és szeretné a kis Pöttyös Pannit, a régi-régi Pöttyös Panni kislányát, az új lakótelepi Pöttyös óvoda huncut és melegszívű középső csoportosát? Most is az ő sorsát kísérhetjük figyelemmel, mint a Szia, világ és a Bolondos szerszámok című mesekönyvekben, és megtudhatjuk, hogyan épít Rónai bácsi, az ezermester házfelügyelő az óvodások bevonásával forgó és színes szökőkutat, hogyan játszanak a gyerekek a csodálatos famozdonnyal és még sok-sok érdekességet. Az óvodások vidám és tevékeny életéről szól a könyv, Szepes Mária, a népszerű írónő újabb kötete, melyet F. Győrffy Anna kitűnő rajzai illusztrálnak.

Eredeti megjelenés éve: 1982

Móra, Budapest, 2009
50 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631186741 · Illusztrálta: F. Győrffy Anna

Zsuzsanna_Makai>!
Szepes Mária: Eleven képeskönyv

Rónai bácsi után kiderült, h Rónai néni is nagyon jó arc. Ez a rész pl sokkal jobb volt mint az előző. A delfines-cápás diavetítés külön kedvencem lett.

Homolya_H_Tímea P>!
Szepes Mária: Eleven képeskönyv

Valahogy a saját gyerekeimnek kimaradt ez a sorozat, de most az ovisaimnak ezt meséltem alvás-mesének.
Aranyos, egymással összefüggő, de mégis önálló történetek Panniról, Petiről, Rónai bácsiról és az oviról.
Kicsit régies stílusú, ami az óvodai nevelést illeti, de minden képpen gyerekeknek írt történet gyerekekről.

bozs>!
Szepes Mária: Eleven képeskönyv

Tegnap a gyerek levette a polcról, mert ismételten valami plecsnit szeretne (megfertőződött) és gondolta ezt olvassa ki. Én éppen befejeztem Kate Morton – Elfeledett kertjét, nem volt kedvem felállni a fotelből, ez a könyv előttem hevert az asztalon, így olvasni kezdtem.
Az elején arra gondoltam ez már nem nekem való, de haladtam a mesékben és tetszeni kezdtek. Jónak tartom, hogy az oviban közösen kis kertet építettek, halakat figyelhettek meg – ovis halakat. Csikk és Csukk meséje annyira helyes volt. Összességében nagyon élveztem.

lakatoszoltan>!
Szepes Mária: Eleven képeskönyv

A szokásos Pöttyös Panni stílusban készült ez a rész is. A fő történet most az egymás mellett élés és a közösségi összefogás. Az 5 éves fiam szerette.

endorfinlány>!
Szepes Mária: Eleven képeskönyv

Sajnálom, de negyedszerre már nem tudott annyira lekötni, Berényi Gabiról nem mondanék többet, mindent összevetve: háát… nem rossz, de nem az igazi.

erabig>!
Szepes Mária: Eleven képeskönyv

Továbbra is kedves történeteket tartalmaz Pöttyös Panni és a Pöttyös óvoda életéből. Kicsit már közelebb éreztem a történeteket a mai világhoz.

LaBelle>!
Szepes Mária: Eleven képeskönyv

Igen. Én is akartam delfint a fürdőkádba. A szökőkút pedig elvarázsolt, főleg az a kép, amin kis manócskák táncolnak a szökőkút dombján. Azt nagyon szeretem. :)

Sara_Harka I>!

Szeretni kell!
Tündériek az illusztrációk (az új kötetekben).

LaBelle>!

– Mi az, hogy vajas, lángos kés? – Matyi Tamás nem tágított, ha egyszer kérdezni kezdett.
– Az egy borzasztó biz… buzogány! – magyarázta Csibi felhevülten. – Anyukám töpörtyűt tesz bele, és nyomja. És attól rám spriccel, mert ott állok, hogy hamarabb ehessek belőle, de nagyon csíp, és hólyagok lesznek a kezemen.

7. oldal (Ki a legerősebb fiú az oviban?)

Pöttyös Panni sorozat · Összehasonlítás