Eleven ​képeskönyv (Pöttyös Panni 4.) 23 csillagozás

Szepes Mária: Eleven képeskönyv Szepes Mária: Eleven képeskönyv Szepes Mária: Eleven képeskönyv

Ki ne ismerné és szeretné a kis Pöttyös Pannit, a régi-régi Pöttyös Panni kislányát, az új lakótelepi Pöttyös óvoda huncut és melegszívű középső csoportosát? Most is az ő sorsát kísérhetjük figyelemmel, mint a Szia, világ és a Bolondos szerszámok című mesekönyvekben, és megtudhatjuk, hogyan épít Rónai bácsi, az ezermester házfelügyelő az óvodások bevonásával forgó és színes szökőkutat, hogyan játszanak a gyerekek a csodálatos famozdonnyal és még sok-sok érdekességet. Az óvodások vidám és tevékeny életéről szól a könyv, Szepes Mária, a népszerű írónő újabb kötete, melyet F. Győrffy Anna kitűnő rajzai illusztrálnak.

Eredeti megjelenés éve: 1982

Édesvíz, Budapest, 2003
60 oldal · keménytáblás · ISBN: 9635286821 · Illusztrálta: Vass Ági
Édesvíz, Budapest, 2000
Móra, Budapest, 1982
66 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631126846 · Illusztrálta: F. Győrffy Anna

bozs P
Szepes Mária: Eleven képeskönyv

Tegnap a gyerek levette a polcról, mert ismételten valami plecsnit szeretne (megfertőződött) és gondolta ezt olvassa ki. Én éppen befejeztem Kate Morton – Elfeledett kertjét, nem volt kedvem felállni a fotelből, ez a könyv előttem hevert az asztalon, így olvasni kezdtem.
Az elején arra gondoltam ez már nem nekem való, de haladtam a mesékben és tetszeni kezdtek. Jónak tartom, hogy az oviban közösen kis kertet építettek, halakat figyelhettek meg – ovis halakat. Csikk és Csukk meséje annyira helyes volt. Összességében nagyon élveztem.

endorfinlány
Szepes Mária: Eleven képeskönyv

Sajnálom, de negyedszerre már nem tudott annyira lekötni, Berényi Gabiról nem mondanék többet, mindent összevetve: háát… nem rossz, de nem az igazi.

erabig
Szepes Mária: Eleven képeskönyv

Továbbra is kedves történeteket tartalmaz Pöttyös Panni és a Pöttyös óvoda életéből. Kicsit már közelebb éreztem a történeteket a mai világhoz.

LaBelle
Szepes Mária: Eleven képeskönyv

Igen. Én is akartam delfint a fürdőkádba. A szökőkút pedig elvarázsolt, főleg az a kép, amin kis manócskák táncolnak a szökőkút dombján. Azt nagyon szeretem. :)

LaBelle

– Mi az, hogy vajas, lángos kés? – Matyi Tamás nem tágított, ha egyszer kérdezni kezdett.
– Az egy borzasztó biz… buzogány! – magyarázta Csibi felhevülten. – Anyukám töpörtyűt tesz bele, és nyomja. És attól rám spriccel, mert ott állok, hogy hamarabb ehessek belőle, de nagyon csíp, és hólyagok lesznek a kezemen.

7. oldal (Ki a legerősebb fiú az oviban?)

Pöttyös Panni sorozat · Összehasonlítás