Corinna ​története 17 csillagozás

A Vörös Oroszlán varázslatos nőalakjának pokoljárása és katartikus útja
Szepes Mária: Corinna története

E ​könyvben kiemeltem A Vörös Oroszlán című művem sokrétegű cselekmény-szökőárjából az egyik legbonyolultabb, mágnesesen vonzó nőalakot, a XVII. századi Franciaország arisztokrata családjában született, gyönyörű Corinnát. Szajha volt, és tökéletes színésznő. Hűtlen, számító, méregkeverő, intrikus nimfa, hínárba húzó szirén, aki vámpírként kiszívta férje, Louis de la Tourzel életerejét, de maga is áldozatul esett kalandor szerelmi viszonyainak, perverzióinak, játékszenvedélyének.
Pokoljárásának és katarzisának élet- és halálküszöbökön átívelő, szédítő távlatok magasságába és iszonyú mélységeibe merülő történetéről ő maga gyón titkos írásában, amelynek mágikus pecsétjét egyedül akkor törhette fel, amikor elérkezett az ideje.
Corinna alvilági zuhanása a kárhozat szakadékába: diagnózis. Az emberi lélek és a föld kórságának szindrómája, önmaga okozta betegségműve.
Corinna katarzisa pedig a felemelkedés gyógymódja, elixírje, s beteg bolygónk valamennyi lényének,… (tovább)

Megjelent Katarzis címmel is.

Eredeti megjelenés éve: 2015

Édesvíz, Budapest, 2015

_Andrea_
Szepes Mária: Corinna története

Szepes Mária: Corinna története A Vörös Oroszlán varázslatos nőalakjának pokoljárása és katartikus útja

Szepes Mária könyveit mostanában az aktuális spirituális giccsregény-igényem csillapítására szoktam előszedni, és általában két reakciót vált ki belőlem:
– nem is olyan rossz író, sőt egészen eredeti ötletei vannak (ahhoz képest, hogy a budapesti varázslóiskola nagyasszonya volt és kicsit meghökkentett a találkozás néhány volt tanítványával – valószínűleg ugyanezeknek a találkozásoknak köszönhetem az igen heves előítéleteimet) Viszont a könyv végén megbújó pici novella a kisfiúról, aki szárnyakkal született, imádnivalóan abszurd volt. Ördögi. Vagy Örkényi. Csak a lezására nem Örkényi, hanem szívszorító. Mindegy, ez menti meg a kötetet számomra.
– a másik reakciót egy angol mozaikszóval tudnám leginkább érzékeltetni: WTF? Főleg olyan szóalkotások kapcsán mint Agyantenna Világtanács… A Vörös oroszlán teljesen korrekt volt, ez meg, ami a folytatásának ígérkezett… hát scifi spiritualizmus. Az nekem olyan, mint a káposztás-halas-tejszínhabos muffin. Nem vagyok hozzá elég gourmet.

Flow élmény ("nembíromletenni" érzés): 0
Stílus (írói): 1
Ötlet (eredetiség): 0,5
Tartalom (mondanivaló): 1
Hitelesség (könyv világának átélhetősége): 0
Érzelmek (ábrázolása): 0
Izgalom: 0

Na, ez is megtörtént: sikerült elolvasnom életem eddigi legrosszabb könyvét. Ennyi idiótaságot még sosem láttam egy könyvben összehordva. Ha nincs az a kihívás, ami miatt „muszáj” volt, biztos, hogy soha nem olvasom el. Így csak abban lettem biztos, hogy Szepes Máriát soha, semmilyen körülmények között nem veszek többé a kezembe. A fél csillag csak azért a pár elfogadható mondatért jár, amit kínkeservesen találni lehetett benne.

Édesvíz, Budapest, 2015
Vladi
Szepes Mária: Corinna története

Kizárólag azok számára ajánlom, akik már olvasták A Vörös Oroszlánt, és be is jött nekik. Ez a kötet ahhoz egy kiegészítő, önmagában nem állja meg a helyét szerintem.
Corinna történetén kívül van még benne egy novella, ami nem kapcsolódik hozzájuk, de minőségi darab, viszont elég szívszorító.

Bársonyfű
Szepes Mária: Corinna története

Egy kicsit rövid volt, szívesen olvastam volna még tovább. Nem mondom, hogy nem volt mély, sőt. Aki Szepes Máriát olvas, az szerintem tudja, mire számíthat. Azt se mondom, hogy mindenkinek tetszeni fog, mert sose egy kis könnyű séta Őt olvasni. Elgondolkodtató volt, viszont egy kicsit olyan érzésem volt, mintha ismételné önmagát. Mondjuk a legtöbb könyvét már olvastam, így nem is csodálkoztam azon, hogy mi az üzenete, csak egy kissé, hogy is mondjam, lapos volt.
A második történet a könyvben a Jasper család szégyene. Kicsit meglepődtem, hogy nem csak Corinna története van benne. Igazából engem jobban megfog, mint az, amelyik a kötet címe is. A Felhőszobrász című novelláskötetben is olvasható egyébként, ott már többször átrágtam magam rajta, nem könnyen felejthető szerintem. De nem is kell.

Lalauda
Szepes Mária: Corinna története

Nagy csalódás volt. A Vörös Oroszlán tetszett, és valami hasonlóra számítottam. De ez a történet számomra zavaros volt, és egy kicsit talán erőltetett.

sech
Szepes Mária: Corinna története

Háát… Nekem maradt utána némi hiányérzetem. Talán az én hibám, talán a Vörös Oroszlánból várni egy újabb történetszeletet ugyanolyan stílusban és mélységben túl irreális elvárás volt… pedig a józan eszem azt súgja, nincs ezzel az óhajjal semmi baj. De ez valahogy nem úgy sikerült. Előzménykötetének mélysége, ereje, bölcsessége itt szinte sehol nem volt, csak úgy falódtak a sorok, szélsebesen… ugyanez a Vörös Oroszlánnál fel sem merülhetett, ilyen olvasási sebességet az a könyv nem engedett meg töménysége okán. Itt úgy éreztem olvasás közben, mintha ennek a könyvnek a megírása a külső nyomásnak való behódolás volna, nem pedig belső igény ihlette cselekedet. Megpróbálta felvenni ugyanazt a hangvételt, de nem sikerült. Választ nem ad azokra a kérdésekre, amik bennem Corinnáról felmerültek, és ahhoz képest, amilyen potenciál volna ebben a témában, nagyon sekélyesre sikeredett. A végén levő, történetfüggetlen novellától meg a guta kerülgetett… Nagy kár :/ Szerettem volna szeretni ezt a könyvet.

gjudit8
Szepes Mária: Corinna története

A vörös oroszlán kiegészítésének gondoltam, tévedtem. Vázlatos, töredékek, nagy ugrások az időben, illeszkedés az előzménnyel szinte semmi. A kötetbe foglalt kis novella azonban izgalmas és olvasmányos.

Mihriban
Szepes Mária: Corinna története

Fantasztikus könyv,annyira elkapott és vitt magával, hogy kb 1,5-2 óra végigsuhantam rajta, közben mintegy átélve mindazt a kínt és megváltást, amin Corinna végigment.
Nehéz mű, mint minden Szepes Mária könyvnél itt is a sorok között és mögött van a mondanivaló, aminek a meglátására vagy van valakinek szeme, vagy nincs.
Biztosan újra fogom olvasni, de most hagyni kell ülepedni mindazt az érzéshalmazt, amit mozgásba hozott bennem.

Zsuzsanna_Everling

Az idő nem állhatja utamat. Én is időtlen vagyok.

serengeti P

Azután megszólalt bennem a Feltámadott végtelen szánalomtól, a könyörület gyengéd szeretetétől átfűtött kérdése:
– Corinna! „Mit kergetsz engem”?
Akkor megtörtént.

serengeti P

A csodának iszonyú ára van.

serengeti P

Sohasem számoltam azzal, amit emlékezetem elárult nekem, ahogy kimondtam a varázsigét: „Vállalom”. […] Annyit jelentett, hogy amit egyedül tettem, annak egyedül viselem valamennyi következményét.

serengeti P

Ma már tudom, hogy a sátán mindig veszít.