A ​változatlanság hullámhossza 20 csillagozás

Szepes Mária: A változatlanság hullámhossza

Egy fiatal fizikus, akinek a nem is oly távoli jövőben magánélete totális válságba jutott, szinte minden energiáját a tudományos kutatásba fekteti, s részt vesz az időszimulátor megalkotásában. Annak ellenére, hogy a gép még nem tökéletes, mégis úgy dönt, hogy egy lapra tesz fel mindent, s vállalkozik egy időutazásra a jövőbe: menekülni szeretne saját megoldatlan problémái, élete csődtömege elől, feledni szeretne mindent. Indulása után azonban a gép időzárlatba kerül, s a jövő helyett egy olyan időzónába kerül, ahonnan úgy tűnik, nincs számára végképp kiút.

Eredeti megjelenés éve: 1986

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kozmosz Fantasztikus Könyvek

Kozmosz Könyvek, Budapest, 1986
244 oldal · puhatáblás · ISBN: 963211700x

hencsa06
Szepes Mária: A változatlanság hullámhossza

Megint egy olyan könyvbe sikerült belefutnom, amit méltánytalanul nem olvasnak.
Szepes Mária nagyszerű író ismét megbizonyosodhattam erről. A könyv műfaja sci-fi bár szerintem inkább lélektani egy kis sci-fivel keverve.
Tem Asvin egyáltalán nem lopta be magát a szívembe , sőt a többi szereplő sem .
A főszereplő az időzárlatban kielemzi saját tönkrement életét , hol hibázott és mit lehet esetleg jóvá tenni.

zamil
Szepes Mária: A változatlanság hullámhossza

Jól indult a könyv, az elején faltam az oldalakat, érdekelt az időutazás és kísérlet. Sajnos ez a téma kicsit háttérbe szorult, mondjuk úgy a mondani való kerete lett, ami nem volt más mint a lélek, a főhős, a problémák boncolgatása. Ezért néha elakadtam, nehezen rágtam át magam egyes fejezeteken, de volt ami érdekelt. Talán a kisebb történetek színvonala miatt éreztem hullámzónak, a könyvet, és ezért nekem nem a „változatlanság hullámhossza” lett.
Egy biztos érdekes könyv, de voltak részek amik lehúzták.

Balázs_Erőss
Szepes Mária: A változatlanság hullámhossza

Ez egyértelműen az én hibám. Hiába olvastam el jónéhány értékelést, mégis belekezdtem. A főszereplő és nőrokonainak viselkedése olyannyira iritáló volt számomra, hogy kénytelen voltam beiktatni más könyveket, csak azért, hogy lehiggadjak. Nem az első alkalommal történt meg, hogy az én viselkedésemmel szöges elllentétben álló emberekről olvasok, de ilyen mérhetetlen ellenszenv még nem alakult ki bennem. Ha csak szimplán ezt venném figyelembe, akkor ez a könyv 4 csillagos lenne, hiszen brutálisan hatottak rám, nem tudtam kivonni magam. Lélekbúvároknak erősen ajánlott!

Rudolfino
Szepes Mária: A változatlanság hullámhossza

Ez egy fokkal emészthetőbb volt számomra, mint a Napszél. Még valamennyire szórakoztatott is, de semmi több.

Zsucsima

Aki folyton hátranéz, vagy a jövőtől retteg, az egyszer csak azt veszi észre, hogy elmulasztja a jelenét.

Kapcsolódó szócikkek: jelen · jövő
Jasi

… csak az el nem ért célok maradnak meg nekünk. Egyedül azok nem válnak ócska selejtté.

219. oldal / Kozmosz Könyvek 1986/

Kapcsolódó szócikkek: cél