Homályos ​zóna 11 csillagozás

Szentmihályi Szabó Péter (szerk.): Homályos zóna

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A művek szerzői: H. P. Lovecraft, William Hope Hodgson, Pat Murphy, Rudy Rucker, Karen Joy Fowler, Richard Paul Russo, Harry Harrison, Bruce Sterling

A következő kiadói sorozatban jelent meg: WorldSF

WORLD SF Magyar Tagozata, Budapest, 1988
272 oldal · puhatáblás · ISBN: 963019113X · Fordította: Gáspár András, Damokos Katalin, Morvay Nagy Péter, Szentmihályi Szabó Péter

twillight
Szentmihályi Szabó Péter (szerk.): Homályos zóna

Tökéletes horror-antológia.
Lovecraft három közepes hosszúságú írása csak az alap, de már az önmagában megérné a válogatást.

Most nem emlékszem mindenre, de a Hang az Éjszakában szintén klasszikus. Egy hajótörött meséli el benne mi történt vele és a nőjével egy lakatlan szigeten, amin gombák nőnek növények helyett. Egészen hátborzongató body-horror.
A Poplar Utcai Tanulmány a Stalker egy sokkal könnyebben emészthető változata, ahol az idegenek jönnek, aztán mennek, közben pedig az embereket vizsgálják. Sokkal emészthetőbb lett, mert ifjúsági novellának szánták.
A bőrálarc pedig… Hú. Ez nem is tudom minek számít, robotos történetnek, vagy idegen inváziósnak, vagy transzhumánnak, vagy csak az amerikai filmeket figurázza ki, amikben sosem veszik le az alsóneműt. De mindenképpen szórakoztató.

Elő is veszem majd újraolvasni a többit amint végeztem a besorjázott könyvekkel.