Az ​év versei – 2006 2 csillagozás

Szentmártoni János (szerk.): Az év versei – 2006

A ​kötet szerzői: Aczél Géza, Ágh István, Báger Gusztáv, Bajtai András, Balla Zsófia, Barna T. Attila, Báthori Csaba, Bertók László, Buda Ferenc, Csajka László Cyprian, Csehy Zoltán, Csoóri Sándor, Csukás István, Deák László, Dobai Péter, Dobozi Eszter, Faludy György, Falusi Márton, Farkas Árpád, Fenyves Marcell, Ferenczes István, Fodor Ákos, Gergely Ágnes, Győrffy Ákos, Ijjas Tamás, Jász Attila, Kalász Márton, Kányádi Sándor, Karafiáth Orsolya, Kemény István, Kerék Imre, Király Levente, Kiss Benedek, Kovács András Ferenc, Kovács István, Kulicz Gábor, L. Simon László, Lackfi János, Ladik Katalin, László Noémi, Lászlóffy Aladár, Lövétei Lázár László, Makkai Ádám, Marsall László, Mezei András, Mezey Katalin, Nagy Gábor, Nagy Gáspár, Oláh János, Orbán János Dénes, Penckófer János, Petőcz András, Prágai Tamás, Rába György, Schein Gábor, Szabó T. Anna, Székely Szabolcs, Szentmártoni János, Szlukovényi Katalin, Takács Zsuzsa, Takáts Gyula, Tandori Dezső, Térey János, Tolnai Ottó, Tolvaj… (tovább)

A művek szerzői: Aczél Géza, Ágh István, Báger Gusztáv, Bajtai András, Balla Zsófia, Barna T. Attila, Báthori Csaba, Bertók László, Buda Ferenc, Csehy Zoltán, Csoóri Sándor, Deák László, Dobai Péter, Dobozi Eszter, Faludy György, Falusi Márton, Farkas Árpád, Fenyves Marcell, Ferenczes István, Fodor Ákos, Gergely Ágnes, Győrffy Ákos, Ijjas Tamás, Jász Attila, Kalász Márton, Kányádi Sándor, Karafiáth Orsolya, Kemény István, Kerék Imre, Király Levente, Kiss Benedek, Kovács András Ferenc, Kovács István, L. Simon László, Lackfi János, Ladik Katalin, László Noémi, Lászlóffy Aladár, Lövétei Lázár László, Makkai Ádám, Marsall László, Mezei András, Mezey Katalin, Nagy Gábor, Nagy Gáspár, Oláh János, Orbán János Dénes, Penckófer János, Petőcz András, Prágai Tamás, Rába György, Schein Gábor, Szabó T. Anna, Székely Szabolcs, Szentmártoni János, Szlukovényi Katalin, Takács Zsuzsa, Takáts Gyula, Tandori Dezső, Térey János, Tolnai Ottó, Tolvaj Zoltán, Tornai József, Tóth Krisztina, Tőzsér Árpád, Turczi István, Utassy József, Vári Fábián László, Vasadi Péter, Végh Attila, Vörös István, Zsille Gábor, Csajka László Cyprian, Kulicz Gábor, Csukás István

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Az év versei Magyar Napló

Magyar Napló, Budapest, 2006

Coffee I>!
Szentmártoni János (szerk.): Az év versei – 2006

Leszögezném, egyik versnél sem tudnék egy kicsivel jobbat sem produkálni, mégis vonogattam a csillagok számából. Volt talán öt költő, akiknek nagyon vártam a verseit, rajtuk kívül másik néhány, amiket igazán megszerettem, de sajnos sok olyan is, amit vagy untam, vagy nem értettem (ami nyilván az én hibám, nem a szerzőé), vagy egyszerűen csak a szerkezete nem tetszett.

Egyébként mi az a meggyorú?

Herczeg_Antal>!
Szentmártoni János (szerk.): Az év versei – 2006

Egy antológia mindig nagy lutri. Sok költő, sok stílus, sok forma. Ám ettől jó is egyben, hogy változatos. Bár ebben is volt oly alkotás, mely kevésbé, vagy egyáltalán nem tetszett, mégis össz egészében jó volt olvasni.