Szentírás 11 csillagozás

Szentírás Szentírás Szentírás Szentírás Szentírás Szentírás Szentírás Szentírás Szentírás Szentírás

A ​Szent Biblia a legtöbb Úrtól, Jehovától származó írott kinyilatkoztatás a földön élő valamennyi ember számára. Ez az ihletett könyv világszerte lenyűgözi az embereket a benne található jó hírrel, amely Isten békét és igazságosságát hozó Királyságról szól. A föld paradicsommá alakul át, és mindenki élvezheti majd ott az életet. A Biblia feltárja, hogy Isten szerető módon gondoskodott arról, hogy a bukott emberiség világát megmentse a haláltól a Fia, Jézus Krisztus váltságáldozata által. (János 3:16)
A Biblia eredetileg héber, arámi (a héber egyik rokonnyelve) és görög nyelven íródott. Mivel ma már csak kevesen értik ezeket a nyelveket, szükségessé vált, hogy a Szent Bibliát modern nyelvekre fordítsák, és így a benne található életadó üzenet minden emberhez eljusson.
Ez az új magyar bibliafordítás, amely az angol New World Translation of the Holy Scriptures 1984-es kiadásán alapszik, a Héber-Arámi Iratok 39 könyvet, valamint a 2000-ben kiadott magyar nyelvű Keresztény… (tovább)

Biblia, Szent Biblia és Nagy képes Biblia címmel is megjelent.

1816 oldal · puhatáblás

anyós · Mózes · vezető

Egyiptom · Édenkert

Little_Sunshine P>!

Az Élő Ige, Isten levele az emberiségnek a fő üzenete ez:
„Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy mindaz, aki őbenne hisz, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.” Jn 3,16
meg ez: https://youtu.be/Ny5MrIOJcMY

ßesty>!
Szentírás

Mit is mondhatnék… Gyakorló katolikusként éppen ideje volt végigolvasni, és azt hiszem, érdemes lesz újra és újra kinyitni. Kiskorom óta járok minden vasárnap misére (és ezt most legalább úgy írtam, mintha 70 éves lennék, pedig csak 17 vagyok :) ) , de még így is voltak teljesen ismeretlen részei a Szentírásnak. Nyilván vannak érdekesebb, és kevésbé érdekes könyvei, de összességében tényleg a Könyvek Könyve.

Gabriella_Balkó>!
Szentírás

Nem szeretném csillagozni ezt a könyvet, mert szerintem annak nincs értelme. A Bibliát/Szentírást úgy kell elfogadni, ahogy van. Voltak jobb és rosszabb részek benne, érdekes és kissé unalmas történetek. Számomra a történeti könyvek tetszettek, mint Mózes első négy könyve, az Ószövetség többi könyve, mint Józsue, Bírák, Rút, Sámuel, Királyok, Krónikák, Judit, Eszter. A Példabeszédek és a Prédikátor könyve is tetszett, szép gondolatok voltak benne. A próféták jövendölései annyira nem fogtak meg. Az Újszövetségből szintén a történeti könyvek tetszettek, mint az evangéliumok és az Az Apostolok cselekedetei. A levelekhez valahogy szintén nem jutottam közelebb, de ott is voltak jó gondolatok.

Pennmenelien P>!
Szentírás

Nem annyira tudom értékelni, szerintem vagy nem írok róla vagy egy regényt lehetne róla. Viszont, azt gondolom, hogy mindenkinek érdemes lenne egyszer elolvasnia élete során.

balage P>!
Szentírás

mit is írhatna az ember … talán azt, hogy a könyvek könyve .. és ez mindent elmond :)

Cicu>!

Jöjjetek hozzám mind, akik fáradtak vagytok és terhet hordoztok, és én felüdítelek titeket. Vegyétek magatokra igámat és tanuljatok tőlem, mert szelíd vagyok és alázatos szívű – és nyugalmat találtok lelketeknek.

Mt 11,28-29

Kapcsolódó szócikkek: Jézus Krisztus
Szávitrí P>!

Hallottátok, hogy azt mondták: 'Szemet szemért, és fogat fogért'. Én viszont azt mondom nektek: ne szálljatok szembe a gonosszal, hanem aki megüt téged a jobb arcodon, fordítsd oda neki a másikat is.

Mt 5,38-39

Szávitrí P>!

Aki kér tőled, annak adj, és attól, aki kölcsön akar kérni tőled, el ne fordulj.

Mt 5,42

Szávitrí P>!

Kérjetek és adnak nektek, keressetek és találni fogtok, zörgessetek és ajtót nyitnak nektek.

Mt 7,7

BakosJuci>!

Az ember ekkor azt mondta:
»Ez végre csont a én csontomból,
és hús az én húsomból!
Legyen a neve feleség,
mert a férfiből vétetett!«
Ezért elhagyja a férfi az apját és anyját, a feleségéhez ragaszkodik, és egy testté lesznek.

Ter 2,23-24

Kapcsolódó szócikkek: feleség · férj · házasság
BakosJuci>!

Napszámosod bére ne maradjon reggelig tenálad!

Lev 19,13

Kapcsolódó szócikkek: munkabér · reggel
Szávitrí P>!

Nem az egészségeseknek kell az orvos, hanem a betegeknek.

Mt 9,12

Kapcsolódó szócikkek: betegség · egészség · orvos
Nodzsy>!

Nemde, ha jót cselekszel, jutalmat nyersz, de ha rosszul, legott az ajtóban leselkedik a bűn! Kíván téged, de te uralkodj rajta!

Móz 4'7

Arpad_Horvath>!

Rászedtél, Uram! S én hagytam, hogy rászedj.

Jeremiás 20, 7

Little_Sunshine P>!

Mert sokan vannak a meghívottak, de kevesen a választottak.

Mt 22,14

Ezt a könyvet itt említik