Szentírás 9 csillagozás

Szentírás Szentírás Szentírás Szentírás Szentírás Szentírás Szentírás

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Biblia, Szent Biblia és Nagy képes Biblia címmel is megjelent.

anyós · Mózes · vezető

Egyiptom · Édenkert

Az Élő Ige, Isten levele az emberiségnek a fő üzenete ez:
„Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy mindaz, aki őbenne hisz, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.” Jn 3,16
meg ez: https://youtu.be/Ny5MrIOJcMY

ßesty
Szentírás

Mit is mondhatnék… Gyakorló katolikusként éppen ideje volt végigolvasni, és azt hiszem, érdemes lesz újra és újra kinyitni. Kiskorom óta járok minden vasárnap misére (és ezt most legalább úgy írtam, mintha 70 éves lennék, pedig csak 17 vagyok :) ) , de még így is voltak teljesen ismeretlen részei a Szentírásnak. Nyilván vannak érdekesebb, és kevésbé érdekes könyvei, de összességében tényleg a Könyvek Könyve.

Gabriella_Balkó
Szentírás

Nem szeretném csillagozni ezt a könyvet, mert szerintem annak nincs értelme. A Bibliát/Szentírást úgy kell elfogadni, ahogy van. Voltak jobb és rosszabb részek benne, érdekes és kissé unalmas történetek. Számomra a történeti könyvek tetszettek, mint Mózes első négy könyve, az Ószövetség többi könyve, mint Józsue, Bírák, Rút, Sámuel, Királyok, Krónikák, Judit, Eszter. A Példabeszédek és a Prédikátor könyve is tetszett, szép gondolatok voltak benne. A próféták jövendölései annyira nem fogtak meg. Az Újszövetségből szintén a történeti könyvek tetszettek, mint az evangéliumok és az Az Apostolok cselekedetei. A levelekhez valahogy szintén nem jutottam közelebb, de ott is voltak jó gondolatok.

Pennmenelien P
Szentírás

Nem annyira tudom értékelni, szerintem vagy nem írok róla vagy egy regényt lehetne róla. Viszont, azt gondolom, hogy mindenkinek érdemes lenne egyszer elolvasnia élete során.

balage P
Szentírás

mit is írhatna az ember … talán azt, hogy a könyvek könyve .. és ez mindent elmond :)

Cicu

Jöjjetek hozzám mind, akik fáradtak vagytok és terhet hordoztok, és én felüdítelek titeket. Vegyétek magatokra igámat és tanuljatok tőlem, mert szelíd vagyok és alázatos szívű – és nyugalmat találtok lelketeknek.

Mt 11,28-29

Kapcsolódó szócikkek: Jézus Krisztus
Szávitrí SP

Aki kér tőled, annak adj, és attól, aki kölcsön akar kérni tőled, el ne fordulj.

Mt 5,42

Szávitrí SP

Kérjetek és adnak nektek, keressetek és találni fogtok, zörgessetek és ajtót nyitnak nektek.

Mt 7,7

BakosJuci MP

Az ember ekkor azt mondta:
»Ez végre csont a én csontomból,
és hús az én húsomból!
Legyen a neve feleség,
mert a férfiből vétetett!«
Ezért elhagyja a férfi az apját és anyját, a feleségéhez ragaszkodik, és egy testté lesznek.

Ter 2,23-24

Kapcsolódó szócikkek: feleség · férj · házasság
Szávitrí SP

Hallottátok, hogy azt mondták: 'Szemet szemért, és fogat fogért'. Én viszont azt mondom nektek: ne szálljatok szembe a gonosszal, hanem aki megüt téged a jobb arcodon, fordítsd oda neki a másikat is.

Mt 5,38-39

Szávitrí SP

Nem az egészségeseknek kell az orvos, hanem a betegeknek.

Mt 9,12

Kapcsolódó szócikkek: betegség · egészség · orvos
Cheril

Ne féljetek! Elkövettétek ugyan mindezt a gonoszságot, csak ne távozzatok az Úr nyomából, hanem szolgáljatok az Úrnak egész szívetekből, s ne forduljatok hiábavalóságok felé, amelyek nem használnak nektek, s nem szabadítanak meg titeket, mert hiábavalóságok. Akkor az Úr, tekintettel az ő nagy nevére, nem hagyja el népét, hiszen megesküdött az Úr, hogy népévé tesz titeket.

1Sám 12,20-22

Nodzsy

Nemde, ha jót cselekszel, jutalmat nyersz, de ha rosszul, legott az ajtóban leselkedik a bűn! Kíván téged, de te uralkodj rajta!

Móz 4'7

Little_Sunshine P

Mert sokan vannak a meghívottak, de kevesen a választottak.

Mt 22,14

Little_Sunshine P

Ha a világból valók volnátok, a világ szeretné azt, ami az övé. Mivel nem vagytok a világból valók, hanem kiválasztottalak titeket a világból, azért gyűlöl benneteket a világ. Emlékezzetek a szóra, amit mondtam nektek: Nem nagyobb a szolga uránál. Ha engem üldöztek, titeket is üldözni fognak; ha az én szavamat megtartották, a tiéteket is megtartják majd.

Jn 15,18-20

Ezt a könyvet itt említik