Szentírás 23 csillagozás

Szentírás Szentírás Szentírás Szentírás Szentírás Szentírás Szentírás Szentírás Szentírás Szentírás

A ​Szent Biblia a legfőbb Úrtól, Jehovától származó írott kinyilatkoztatás a földön élő valamennyi ember számára. Ez az ihletett könyv világszerte lenyűgözi az embereket a benne található jó hírrel, amely Isten békét és igazságosságát hozó Királyságról szól. A föld paradicsommá alakul át, és mindenki élvezheti majd ott az életet. A Biblia feltárja, hogy Isten szerető módon gondoskodott arról, hogy a bukott emberiség világát megmentse a haláltól a Fia, Jézus Krisztus váltságáldozata által. (János 3:16)
A Biblia eredetileg héber, arámi (a héber egyik rokonnyelve) és görög nyelven íródott. Mivel ma már csak kevesen értik ezeket a nyelveket, szükségessé vált, hogy a Szent Bibliát modern nyelvekre fordítsák, és így a benne található életadó üzenet minden emberhez eljusson.
Ez az új magyar bibliafordítás, amely az angol New World Translation of the Holy Scriptures 1984-es kiadásán alapszik, a Héber-Arámi Iratok 39 könyvet, valamint a 2000-ben kiadott magyar nyelvű Keresztény… (tovább)

Biblia, Szent Biblia és Nagy képes Biblia címmel is megjelent.

1816 oldal · puhatáblás

anyós · Mózes · vezető

Egyiptom · Édenkert

Rituga P>!
Szentírás

Nem tudok olyat írni a Bibliáról, amit előttem már ne írtak volna le. Nem most olvastam először, nem is utoljára. Gyakorló katolikusként a mindennapjaim része. Igaz, én hol itt, hol ott nyitom ki és csak rövid részeket ragadok ki belőle találomra. Még mindig a Zsoltárok könyve a kedvencem.

balage P>!
Szentírás

mit is írhatna az ember … talán azt, hogy a könyvek könyve .. és ez mindent elmond :)

Cicu>!

Jöjjetek hozzám mind, akik fáradtak vagytok és terhet hordoztok, és én felüdítelek titeket. Vegyétek magatokra igámat és tanuljatok tőlem, mert szelíd vagyok és alázatos szívű – és nyugalmat találtok lelketeknek.

Mt 11,28-29

Kapcsolódó szócikkek: Jézus Krisztus
BakosJuci>!

Napszámosod bére ne maradjon reggelig tenálad!

Lev 19,13

Kapcsolódó szócikkek: munkabér · reggel
Szávitrí P>!

Hallottátok, hogy azt mondták: 'Szemet szemért, és fogat fogért'. Én viszont azt mondom nektek: ne szálljatok szembe a gonosszal, hanem aki megüt téged a jobb arcodon, fordítsd oda neki a másikat is.

Mt 5,38-39

Szávitrí P>!

Aki kér tőled, annak adj, és attól, aki kölcsön akar kérni tőled, el ne fordulj.

Mt 5,42

Szávitrí P>!

Kérjetek és adnak nektek, keressetek és találni fogtok, zörgessetek és ajtót nyitnak nektek.

Mt 7,7

Szávitrí P>!

Nem az egészségeseknek kell az orvos, hanem a betegeknek.

Mt 9,12

Kapcsolódó szócikkek: betegség · egészség · orvos
BakosJuci>!

És látta Isten, hogy mindaz, amit alkotott, nagyon jó volt.

Ter 1,31

Kapcsolódó szócikkek: Isten · teremtés
BakosJuci>!

Az ember ekkor azt mondta:
»Ez végre csont a én csontomból,
és hús az én húsomból!
Legyen a neve feleség,
mert a férfiből vétetett!«
Ezért elhagyja a férfi az apját és anyját, a feleségéhez ragaszkodik, és egy testté lesznek.

Ter 2,23-24

Kapcsolódó szócikkek: feleség · férj · házasság
Arpad_Horvath>!

Rászedtél, Uram! S én hagytam, hogy rászedj.

Jeremiás 20, 7

Lunemorte P>!

Az Úr, a mi Istenünk az egyetlen Úr! Szeresd Uradat, Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és minden erődből.

Mtörv 6,4-5

Kapcsolódó szócikkek: Isten