Egy ​vadászgörény naplója 19 csillagozás

Szentesi Gyöngyi: Egy vadászgörény naplója

A résnyire nyitva hagyott ablakon át kellemes tavaszi szellő fújdogál. Kifacsarodva heverek a hintaágyamban, és igen elégedett vagyok: bőségesen bereggeliztem, és hatalmasat játszottunk mamival, mielőtt kiment a barna ajtón.
Nemrég döntöttem úgy, hogy naplót fogok vezetni. Sokan azt gondolhatják, unalmas az életem, és nem történik velem semmi. De most megtudják! Elmesélek mindent! Felkészültél, kedves olvasó? Mert ami most következik, az:

Egy vadászgörény naplója

„Egy görénylány naplója Kelemen István rajzaival díszítve és Gerald Durrell humorában tálalva. A sziporkázóan humoros helyzeteket pimasz nemtörődömséggel kezelő kisgörény kalandjai minden állatbarátot megnevettetnek. Bátran ajánlom a naplót minden jelenlegi és leendő görénytulajdonosnak, állatkedvelőnek.” (Bálint András főszerkesztő, www.haziallat.hu)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Meglepetés könyvek Szukits

Alexandra / Szukits, Szeged, Pécs, 2005

Greylupus>!
Szentesi Gyöngyi: Egy vadászgörény naplója

Emlékszem Gyöngyi, amikor egymásra találtunk, mint két kezdő vadászgörény gazdi és egymás hibáiból és egymást segítve tanultuk az együttélést a csupafog törpéinkkel.
Emlékszem arra, amikor elkezdtél naplószerűen írni Sydről, a napjaim fénypontja volt, amikor olvashattam az új részeket és köszönöm, hogy az első között osztottad meg velem a történetet..
Emlékszem arra, amikor többen is próbáltunk rávenni, hogy add ki, mert nagyon jó.
Emlékszem arra is, amikor végre sikerült kiadót találni, és amikor a dedikálást tartottad Syd-del:).
Időről időre újraolvasom és a mai napig vigyorgok rajta, mert annyira aranyosan és élethűen írtad le, hogy milyen egy élet egy vadászgörénnyel.
Mindenkinek csak ajánlani tudom, hogy olvassa el, mielőtt belevág egy ilyen „törperaptor” tartásába. Tökéletesen bemutatja, hogy mennyi humorérzék, türelem és kitartás kell ahhoz, hogy zökkenőmentes legyen az együttélés.

És Gyöngyi, örökké hálás leszek és nagyon köszönöm, hogy Luiginak emléket állítottál a könyvben. Ez nagyon sokat jelent nekem.

JoPiTi>!
Szentesi Gyöngyi: Egy vadászgörény naplója

Ez a könyv újra olvasva is hatalmas kedvenc. Imádom Szentesi Gyöngyi stílusát. Minden olvasáskor úgy érzem, most azonnal szeretnék egy vadászgörényt, ha minden állatka ennyire vicces és szórakoztató. A rajzok is nagyon jól kiegészítik a történetet. Nagyon szívesen olvasnék még Sydney életéről.

gyeszti>!
Szentesi Gyöngyi: Egy vadászgörény naplója

Zseniális, humoros könyv a szőnyegcápák mindennapjairól. Akkor vettem meg amikor elhatároztam, hogy szeretnék egy pupákot, és miután elolvastam még biztosabb lettem benne, hogy a görénytartás nekem való :)

Kedy>!
Szentesi Gyöngyi: Egy vadászgörény naplója

Van vadászgörénykém, így a könyv minden mondatával tudtam azonosulni. Tényleg ilyenek a drágák ♥

Bam>!
Szentesi Gyöngyi: Egy vadászgörény naplója

Hihetetlenül szórakoztató, rengeteget elárul a görenyekről (tudom, görény, de a „göreny” szót már úgy megszoktam).
Pont akkor olvastam, amikor nekem is lett egy ilyen kis rosszcsontom, s nagyon igaz minden benne. Reális képet fest ezekről az állatokról :)

pipacs181>!
Szentesi Gyöngyi: Egy vadászgörény naplója

Aranyos, jó ötös történet. Legalább már tudom, hogy nem csak a mi görényünk idióta ;)

Melia>!
Szentesi Gyöngyi: Egy vadászgörény naplója

Ezt a könyvet életem párjának vettem karácsonyra, de mielőtt megkapta volna, azért gyorsan elolvastam =) Aranyos volt, talán most már kicsit jobban értem párom görényeit.

Thanatos>!
Szentesi Gyöngyi: Egy vadászgörény naplója

Ez a könyv zseniális! Nagyon-nagyon jó volt. Évek óta szerettem volna megkaparintani, de sehol sem lehetett kapni, na de most újra rendelhető lett, mondanom sem kell, hogy üvöltve csaptam le rá. Mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a könyvet, aki szereti az állatokat, főleg a vadászgörényeket, akinek meg volt/van/szeretne egyet, annak kötelező! Bárcsak lenne folytatása…

Greylupus>!

Na, most már tényleg elég legyen – kiáltom én is dühösen. Behajolok a pálcikás dobozba, és tizennégy darab botot veszek ki belőle egyszerre! Na, moszt vedd el, te szájhősz! – sziszegem felé teli szájjal, miközben a botok szanaszét lógnak az arcomból.

Hat másodperc múlva a ketrecemben ülök botok nélkül.

gyeszti>!

Ahogy ma szaladgáltam a függöny alatt, valahogy bele akadt az egyik körmöcském! Minél inkább próbáltam kiszedni, annál jobban belegabalyodott! […] Mami felemel, és tartja a körmöm. „Hozz egy ollót gyorsan, szét kell vágni a függönyt!”

Néhány óra múlva járok arra ismét, és egy furcsa alakú lyukat látok a függönyön. Nahát, biztos kirágta valami moly. Fúj, de ronda, újat kellene venni. Tisztára, mint egy nyomortanyán.