Mézes ​cukrászda 24 csillagozás

Mesék a Méz utcából – receptekkel
Szentendrei Judit: Mézes cukrászda

Vajon van annál rémesebb helyzet, mint amikor négy olyan embernek kell
együtt élnie, akikben látszólag semmi közös nincs?
Például Karolának, aki túl fiatal ahhoz, hogy egy poros kis faluban
hervadozzon, Valérnak, aki tornatermet csinálna a szobákból, Katalin
anyónak, akit jobb nem megzavarni a délutáni szunyóka közben, és
Paulának, akinek… nos, neki minden mindegy.
Mihez kezd ez a négy egészen különböző ember? Vajon az őrületbe kergetik
egymást, vagy békésen meghíznak Katalin anyó finom süteményeitől? Vagy
mégis sikerül valamit kitalálniuk közösen?
Tartsunk velük a nagy veszekedésekben és a nagy kibékülésekben, és még
néhány szuper sütirecepttel is gazdagabbak leszünk közben!

Pagony, Szeged, 2020
76 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634105169 · Illusztrálta: Maros Krisztina

Tarja_Kauppinen IP>!

Szentendrei Judit: Mézes cukrászda Mesék a Méz utcából – receptekkel

Van egy lakóközösség, négy teljesen különböző ember, akik között eleinte elég sok a konfliktus, de hamar rájönnek, hogy muszáj rendezni a helyzetet. Fontos pontja a könyvnek, hogy mind hajlandóak is tenni ezért – a valóságban ez nem mindig van így, egy mese célja azonban az, hogy jó példát mutasson, úgyhogy itt bizony mind a négyen áldozatokat hoznak a béke érdekében. Közben találnak egy kapcsolódási pontot: mindannyian szeretnek vagy sütni, vagy enni. Ez a téma mindannyiukat megmozgatja, elkezdődik hát az összekovácsolódás, melynek eredményeképpen cukrászdát nyitnak, s a munkálatokhoz mindenki azzal járul hozzá, amivel tud: a fiatal csajszi fitt kajákat süt, a tornász pasi falat fest és szerel stb. Aranyos, vidám, kedves, békebeli könyv jó üzenetekkel arról, hogy hogyan köthetünk barátságot tőlünk látszólag teljesen különböző idegenekkel is. Ráadásul a végén még receptek is vannak, melyek között örömmel bukkantam rá két olyanra, amiket a harmadikosom már gyakorlatilag önállóan elkészít: a zabos kekszre és a bögrés sütire. Hasznos, jó könyv, mely megtalálja a közös hangot a gyerekekkel. Határozottan tetszett. :)

meseanyu P>!

Szentendrei Judit: Mézes cukrászda Mesék a Méz utcából – receptekkel

Nekem nagyon bejönnek az ilyen mesék régi házakkal, véletlenül összekerülő emberekkel és nem utolsó sorban süteményekkel, tehát ez is tetszett. Érdekesek a szereplők, tanulságos, ahogy előnyükre változnak a történet során, és végig kellemes őszi hangulatú az egész, úgyhogy lehet, hogy jókor olvastam. Maros Krisztina illusztrációi pedig szuperek, mint mindig.

stippistop P>!

Szentendrei Judit: Mézes cukrászda Mesék a Méz utcából – receptekkel

Kétszer is olvastuk egymás után. Elsőre nagyon jól szórakoztunk, felnőttként is lekötött a történet- bár igazán fárasztó volt, hogy minden “öregasszonyt” és “vénasszonyt” átköltsek “nénire“, hogy az 5 éves Marci ne építse be ezeket az alap szókészletébe, amiket aztán a szomszéd nénivel szemben bevethet.
Másodjára nekem már kevésbé volt szórakoztató, inkább cinikus és a következetlenségeket is jobban észrevettem spoiler
Kár érte, mert a kerettörténet tetszett nagyon!

krlany IP>!

Szentendrei Judit: Mézes cukrászda Mesék a Méz utcából – receptekkel

Nekem kicsit eklektik ez a mese, ami nem találja igazán a saját helyét.
Az ötlet nagyon jó: négy egymástól teljesen különböző korú, mentalitású emberke kényszerűségből együtt lakik, az együttélés összes problémájával, majd összecsiszolódik, majd pedig közösen létrehoz valami csudaságot. Eddig ez nagyon oké. Amivel nekem inkább bajom volt, az a szöveg megfogalmazása, pl. a lány „gondolatban emlegetett édesanyja” spoiler, a szerkezet ésatöbbi.
A kiadó 5-8 éves gyerekeknek szánja, ami szerintem úgy nagyjából rendben is van. Viszont nincs rendesen helyére téve a dolog. A veszekedés, vitatkozás meg van írva rendesen. Az egymáshoz csiszolódás folyamata már kevésbé. A vége, az eredmény meg csak úgy összecsapva. A szerkezet aránya, ami billeg, és így maga az elfogadás és a tolerancia is csak úgy csettintésre lett, pedig hát ugye… És ezt az aránybillegést érzem a mesés elemek és a valóságelemek között is. Valahogy nincsenek szinkronban.
A történet nagyvonalakban rendben van, inkább a részletek, egy-egy szó stb. De az ötletért, a végén a receptekért, odavagyok.

dianna76 P>!

Szentendrei Judit: Mézes cukrászda Mesék a Méz utcából – receptekkel

Nem tudom miért, de valami sokkal jobbra és szórakoztatóbbra számítottam. Az jó volt, ahogy négy teljesen más jellemű ember megtalálja a közös pontját. A végén túl hirtelen nyitott meg a cukrászda. Nekem hiányzott onnan némi történés egy fejezet erejéig. A könyv végén lévő receptek semmi különlegességet nem rejtenek, kivéve Paula csirkés lepényét. De legalább egészségesebb süti is van köztük.

Pagony, Szeged, 2020
76 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634105169 · Illusztrálta: Maros Krisztina
PTJulia P>!

Szentendrei Judit: Mézes cukrászda Mesék a Méz utcából – receptekkel

Különböző karakterek össecsiszolódása a -számomra kommunizmust idéző – kényszerlakhely miatt. Nem megy ez egyik napról a másikra, és kurtán-furcsán is sikerül, de aztán megoldódnak a gondok. Nyilván egy időre, dehát ez egy mese. És jók a receptek.

Lovebooks>!

Szentendrei Judit: Mézes cukrászda Mesék a Méz utcából – receptekkel

Senki és semmi sem az, akinek/aminek elsőre látszik. Elsőre nehéz megállapítani ki milyen karakter, ahogy ebben a tanulságos mesében sem lehetett.
Négy különböző habitusú karaktert kaptunk, akik egy kivétellel mind kibuktak, hogy egy félreértés miatt együtt kell lakniuk. Ám, ahogy az lenni szokott enyhült a rosszallás, majd valami frenetikus dolog született az együttműködésükből.
Érdemes követni hőseinket, akik tanítanak, elrettentő vagy éppen követendő példaként szolgálhatnak gyerekeknek, felnőtteknek egyaránt.
Ráadás, hogy a történet végén különböző íncsiklandó süteményrecepteket oszt meg az olvasókkal a szerző.

Blog:

blankaveronika IP>!

Szentendrei Judit: Mézes cukrászda Mesék a Méz utcából – receptekkel

Ha egy valósághű mesevilággal találkozom, akkor mindig zavaróak az olyan elemek, amelyek túlságosan is tündérmesébe illők. Itt például az, hogy peták volt a fizetőeszköz, Karola a Hasznos Tudományok Egyetemén tanul, Valérnak pedig köze volt bizonyos Csindadratta Cirkuszhoz. Ezek miatt (is) inkább a kisebb korosztálynak ajánlanám, a recepteket pedig meg lehet sütni (süttetni) a nagymamával.
A történet maga egyébként nagyon cuki, jól követhető és élvezhető. Tanulságok is akadnak benne, nem túlságosan szájbarágós stílusban, szóval olvassátok.

Rózsabogár78>!

Szentendrei Judit: Mézes cukrászda Mesék a Méz utcából – receptekkel

Kedves kis történet, az alapsztori a négy egymást utáló teljesen különböző személyiség a közös cél érdekében összesimul, és a végén minden jóra fordul. A szereplők ugyan kicsit sematikusak, és nagyon a külsejük határozza meg őket, de szerencsére a jellemfejlődés is megtörténik, így láthatjuk, hogy nem mindenki reménytelenül buta, aki lakkozza a körmét, és nem minden kigyúrt fiúnak van feltétlenül szalma a fejében. A mese szerethető, nem burkoltan kicsit az egészséges táplálkozás felé mutat, és még jó kis receptek is vannak benne, a zabkekszet biztosan megcsináljuk majd.

Syladrien>!

Szentendrei Judit: Mézes cukrászda Mesék a Méz utcából – receptekkel

4 igazán különböző személyiségű, korú és nemű embert zárjunk össze, adjunk hozzájuk egy cseppnyi jóindulatot, szeretetet, higgadtságot Paula személyében és bummmm így lett a Mézes cukrászda. Na, jó, nem így… sokkal izgalmasabb. :)
Nagyon kellemes, bájos, jól követhető történet, pici tanulsággal és apró karakter fejlődésekkel.