Napról ​napra 2 csillagozás

Szent-Gály Kata: Napról napra

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Szent István Társulat, Budapest, 1987

Szent-Gály Kata: Napról napra

Az év minden napjára jutó tömör [élet]bölcsességek (néha egy napra több is), melyek megszívlelése és életünkben való megvalósítása komoly program lehet számunkra. A hozzájuk időnként kapcsolódó rajzok is nagyon kifejezőek.

Jesper_Olsen>!

Ne így mondd: magamra maradtam nehéz sorsommal, hanem így: olyan időket élek, amikor fel kell fedeznem, hogy Isten közel van hozzám.

Jesper_Olsen >!

Az egységért való könyörgés olyan szolgálat, melyet Krisztus minden kereszténytől elvár, elsősorban pedig azoktól, akik úgy vélik, hogy az ő baráti köréhez tartoznak.

Nincs az a szakadék, mit át ne lehetne hidalni őszinte kézfogással!

Jesper_Olsen >!

Kezünkből azonnal kihúzzuk a tüskét – miért őrizzük akkor a szívünkben?

Kapcsolódó szócikkek: kéz · szív · tüske
Jesper_Olsen >!

Ha azt szeretnéd, hogy gyógyítani tudj szavaddal: sokat imádkozz, – a gyógyforrások mélyről fakadnak.

Jesper_Olsen >!

Ha nincsen időd imádkozni, dolgozz abban a tudatban, hogy Isten színe előtt végzed munkádat, és egész napod imává alakul.

Jesper_Olsen >!

A gyertya lángja nem nagy, – de a húsvéti gyertya lángja elegendő, hogy egészen sötét soha többé ne lehessen a Földön.

Jesper_Olsen >!

Nincs abban semmi rendkívüli, ha az elhibázott összeadást újrakezdjük, vagy felbontjuk a kötést a tévesztett szemig – a megtérés sem más, mint a helytelen felismerése és felszámolása, hogy azután elindulhassunk a helyes felé.

Jesper_Olsen >!

Mária Magnificatot énekelt, az angyalok nagy örömet hirdettek, Jézus a bűnbocsánat örömét hozta, s az Öröm Lelkét: a Szentlelket adta nekünk – szabadítsuk meg kereszténységünket a szomorú és világfájdalmas jelzőtől, még önmagunkban is.

Jesper_Olsen >!

Szenvedés idején ne azt kérdezzük: hogyan engedhette meg Isten, hanem azt, hogy mi célja volt vele?

Jesper_Olsen >!

Az idő: Istené, tehát ráérek, hogy meghallgassam mások örömét vagy bánatát, de menekülök a pletykától és a fecsegéstől, mert az idő: Istené.