A ​keresztény tanításról 6 csillagozás

Szent Ágoston: A keresztény tanításról Szent Ágoston: A keresztény tanításról

Szent Ágostonnak, a nyugati egyház legkiemelkedőbb teológusánal egyik alapműve ez. Mind a középkori szerzők, mind a humanisták, mind a teológia és a Szentírás-magyarázat iránt érdeklődő modern olvasók körében rendkívül népszerű munkáról van szó, amly magában foglalja Ágoston teológiarendszerének alaptételeit, sokak által máig érvényesnek tekintett jel-elmélet és a Szentírás-magyarázat (exegézis) módszerének leírását. A mű különlegessége a negyedik könyv, amelyben Ágoston az egyházi szónok számára ad tanácsokat, elsőként alkotva meg ezzel a keresztény retorika kézikönyvét. Filozófia, teológia, hermeneutika, retorika egyetlen rendszerben, meggyőző és hiteles összegzésben. Az új magyar változat az 1944-ben megjelent, immár elérhetetlen fordítás figyelembevételével készült, a legújabb latin szövegkiadások alapján, a vonatkozó szakirodalom útmutatásainak segítségével.

Eredeti cím: De doctrina christiana

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Catena · Keresztény remekírók Szent István Társulat

>!
Kairosz, Budapest, 2003
322 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639302617 · Fordította: Böröczki Tamás
>!
Kairosz / Paulus Hungarus, Budapest, 2002
320 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639302619 · Fordította: Városi István, Böröczki Tamás
>!
Kairosz / Paulus Hungarus, Budapest, 2001
320 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639302619

1 további kiadás


Most olvassa 1

Kívánságlistára tette 12


Népszerű idézetek

Lunemorte P>!

Akinek lelke nem hal meg e világ számára, s nem hasonul az igazsághoz, annak még a testi halálnál is súlyosabb halál jut osztályrészül.

Lunemorte P>!

Egyetlen bűnöst sem szabad szeretnünk, amennyiben bűnös, viszont minden embert szeretnünk kell Isten kedvéért, amennyiben ember.

Lunemorte P>!

[…] még ellenségeinket is szeretnünk kell. Nem félünk ugyanis tőlük, hiszen nem vehetik el azt, amit szeretünk, hanem inkább szánjuk őket, mert annál hevesebben gyűlölnek bennünket, minél jobban elfordulnak attól, akit mi magunk szeretünk.

encsy_eszter>!

Mivel azonban a szó megüti csupán a levegőt, azonnal tova tűnik és nem marad meg tovább, csak addig, ameddig csendül, azért a betűkben találták meg a szónak jeleit, így azután a szavakat megmutatjuk a szemnek, de nem a maguk mivolta szerint, hanem bizonyos jeleik által. Ám azok a jelek nem lehetnek közösek minden egyes nemzet számára. Következménye ez a bűnös emberi egyenetlenségnek, amelynél fogva mindenki magához akarta ragadni a vezető szerepét. E kevélység jeléül emelték ama égbenyúló tornyot a helyen, hol a gálád emberek nemcsak lelkük, de szavuk egymástól való elcsavargását is kiérdemelték. (2Móz. 7.)


Hasonló könyvek címkék alapján

Szent II. János Pál: A test teológiája
Gerhard Lohfink: Jézus utolsó napja / Nem a halálé az utolsó szó
Szentírás
Biblia
A Katolikus Egyház Katekizmusa
Eckhart mester: Az értelem fénye
Rózsa Huba: Őstörténet
Robert Sarah – XVI. Benedek: Szívünk mélyéből
Athanasius Schneider: Katolikus Egyház, merre tartasz?
Edward Sri: Úton Máriával