Szenes Imre (szerk.)

Történelmünk ​humorban a szabadságharctól – a rendszerváltásig 1 csillagozás

Politikai viccek, anekdoták, karikatúrák
Szenes Imre (szerk.): Történelmünk humorban a szabadságharctól – a rendszerváltásig

A ​humor a lélek gyógyszere, a nevetés gyógyít – tartja a népi bölcsesség. Ez ma már tudományosan is megalapozott tény. A nevetés fokozza szervezetünk ellenálló képességét, megháromszorozza a tüdő légcseréjét, javítja a gondolkodó képességet. A francia Henry Rubinstein professzor szerint az asztma elleni küzdelemben, a migrén gyógyításában, a hátfájások enyhítésében is nagy szerepe van. A német dr. Karl Kirch a nevetést a test és a lélek gimnasztikájának tekinti, mert a rekeszizom vibrálása kihat a szívre, tüdőre és más szervünkre is. Az amerikai Stanford Egyetem pszichiátere, William Fry azt állítja: a nevetésnek fájdalomcsökkentő hatása is van.
Kolozsvári Grandpierre Emil író: „A vicc mindenkor megbízhatóan üzen a táptalajról, amelyen megteremtett. A történészek megbocsáthatatlan mulasztást követnek el, hogy a pesti humor e termékeit nem használják iránytűül. Nem volt érdektelen föladat megírni Magyarország történetét a kiegyezéstől máig – viccekben.”
E könyv… (tovább)

Cascade, Budapest, 1997