A ​dolgok és amik mögöttem vannak 56 csillagozás

Szendrői Csaba: A dolgok és amik mögöttem vannak

Az Elefánt zenekar frontemberének, Szendrői Csaba énekes-szövegírónak (alias dr. Csendrői Szabi) ironikus életbölcsességeiből, fanyar és humoros facebookos megnyilvánulásaiból válogat a kötet, melyet Tar Brigitta illusztrációi tesznek igazán menő és szerethető „kisokossá”.

Scolar, Budapest, 2021
96 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635091461 · Illusztrálta: Tar Brigitta

Katotoka>!

Egyik felem szól: Ez zseni, miért nevetek most ennyire? :'D
Másik felem szól: Mekkora pénzkidobás volt ez te…tudod?! .-.
Harmadik, szakadt személyiségem, aki különös vonzást érez ahhoz, ami aranyos: Ez de pici! Azt hittem nagyobb, de így sokkal cukibb!
Ez a könyv(ecske) maga a megtestesült, „ülök a szobában és olyan hülyeségek járnak a fejemben, mint hogy; ha a Gulliverben a lovak világában a lovak az emberek, akkor a lovak az embereken lovagolnak?” (Ezen utóbbi részlet saját igaz történetem, csak nem a szobában, hanem a tanteremben történt középiskolában, és meg is kérdeztem az irodalom tanárom a felvetésemről. Nem kicsit lettem elküldve a fenébe :') pedig nem vicc volt…)
Körülbelül 10 percnyi olvasmány van benne, de hogy ezt a sok értelmetlen értelmet Tar Brigitta gyermeki-egyszerű-de nagyszerű munkái hogy feldobják, az hihetetlen. Az ember magára talál ebben a műben. Nagyon lehet nevetni, habár irodalmi értéke nem sok, ára arányaihoz mérten viszont… Elmegy, de ha van benned a könyvek iránt hedonizmus, akkor megleped vele magad, mert a polc hálás lakója lesz.

Szendrői Csaba: A dolgok és amik mögöttem vannak

„Az élet gyakorlatilag két kajálás közti idő változó minőségű eltöltése”
(Dr. Csendrői Szabolcs: Garfield-diéta)

A mai szar napom fénypontja volt, amikor megérkezett az e-mail, hogy átvehető az előrendelésem. Amint a párom hazahozta és a kezembe nyomta, azonnal el is kezdtem olvasni.
Szendrői Csabának a dalszövegeit nagyon szeretem, hiányoznak is a koncertek. Ez a kis kötet ismét megmosolyogtatott annak ellenére, hogy 1-1 mondata elég elgondolkodtató.
Rövidke könyv, rövidke szövegekkel, de azok nálam betaláltak. Alíg bírtam megállni, hogy ne idézzek minden oldalról :D
A kedvec illusztrációm a #halálcsillagszeműjuhász lett. Követem az illusztrátort instagramon is, szerintem nagyon kreatív, jól sikerült rajzok, képek születtek.

Kovaxka P>!
Szendrői Csaba: A dolgok és amik mögöttem vannak

Tenyérnyi könyvecske tele imádnivaló szösszenetekkel és illusztrációkkal. Én legalábbis imádtam, de úgy látom, nem vagyok egyedül. Nagyon röhögök.

csucsorka IP>!
Szendrői Csaba: A dolgok és amik mögöttem vannak

Ó, egek, mily’ boldogan fizetek az ilyen agymenésekért!
És esküszöm, nem azért találtam zseniálisnak meg viccesnek ezt a teljes elmebájt, mert egyre valószínűsíthetőbb, hogy valahol mélyen látens szerelmes vagyok Szendrői Csabába, mer’ nem.

Nem egypercesek, csak egymásodpercesek – és én szerettem őket, Tar Brigitta illusztrációkkal meg főleg.

theodora >!
Szendrői Csaba: A dolgok és amik mögöttem vannak

Az utóbbi egy évben sokszor jól jött volna ez a kis kötet – nagyon rövid, de több helyen felnevettem rajta. Eddig nem követtem dr. Csendrői Szabi oldalát, ezért nekem új volt a humora, de bejött! :D
Kiforgatott mondatok, nyelvi játék, néhány aktuálpoltikai beszólás és eszement illusztrációk, amik szépen kiegészítik és sok helyen erősítik a szöveget. Érdemes belelapozni, ha kíváncsiak vagytok rá ;)

JPityu IP>!

IMÁDTAM!
Szendrői Csabát szívesen látnám a baráti körömben, bár úgy érzem, nem lennék kellően intellektüell hozzá, de elvontnak mindketten eléggé elvontak vagyunk, asszem, szóval ja.
Kiemelt helyen fogom tartani ezt a könyvet, hogy mint akár egy füveskönyvet, fel-feltudjam lapozgatni olykor.

lenne P>!
Szendrői Csaba: A dolgok és amik mögöttem vannak

Kellene még olvasnivalót szerezni ettől az embertől, mert nem tudom eldönteni, hogy csak hígítva nagyon jó, vagy amúgy is. Azt se tudom igazából, hogy ezek az spoiler idézetek hígítva vannak-e vagy csak poén…
spoiler Szóval szeretem.

Mithrel>!
Szendrői Csaba: A dolgok és amik mögöttem vannak

Ha nincs értelme benne valaminek, az azért jó, ha van, az azért jó.

csatacsita>!
Szendrői Csaba: A dolgok és amik mögöttem vannak

Nagyon imádtam minden sorát!
Szürke hétköznapokra, rossz kedvre, unalomra, vásárlás utánra, ébredés utánra, lefekvés előtte, főzés közben. Mikor nem ajánlom? Ha egész nap olvasni akarunk és csak egy könyv áll a rendelkezésünkre. Végig értem rajta körülbelül 10 perc alatt. Remélem lesz folytatás is!
Fél kézzel is olvasható. Fél lábbal nem. Kettővel sem.
Nyugalom megzavarására nem alkalmas.

Noémi_Zsófi_Tóvári P>!

Én nem utálom az embereket, csak nem érdeklődöm irántuk.

Keissye>!

A magánynál csak az embereket viselem el nehezebben.

Csendrői Szabi: Sarokkucorgófiú

Noémi_Zsófi_Tóvári P>!

Az élet gyakorlatilag két kajálás közti idő változó minőségű eltöltése
(Dr. Csendrői Szabolcs: Garfield-diéta)

Keissye>!

A folyó az a tó, ami sosem felejtette el, honnan jött.

Kapcsolódó szócikkek: folyó