Magyar ​lélek / Hungarian Spirit 0 csillagozás

48 magyar dal / 48 Hungarian Songs
Szendrey Marót Ervin: Magyar lélek / Hungarian Spirit

A ​magyar nyelv: világ csodája. Az ezen a természetes ősnyelven megszólaló magyar népdalkincs (az eddig már közel 200 000 – kétszázezer – lejegyzett, közismert népdal), és a népdalok dallamvilágára épülő hangszeres népzene (hatalmas, több tízezer órányi rögzített zenei anyag) az emberiség műveltségének legbecsesebb értékei közé tartozik. És ehhez még hozzávehetjük a népdalfeldolgozásokat, kánonokat, kórusműveket, daljátékokat, és a népzenei feldolgozásokat, nagyzenekari műveket. Mindemellett a népzenénk az egész magyar, sőt részben az európai komolyzenére jelentős hatást gyakorolt. És hát a népzenénkre járható a tájegységenként különböző és rendkívüli változatosságú magyar néptánc, ami szintén világ csodája, és a világörökség része. A magyar népzene- és népdaltárt igen áldásos dolog tehát föleleveníteni, éltetni és minél inkább közkinccsé tenni, még a nem magyar ajkúak számára is. Buzdítani kívánunk mi is mindenkit a magyar népdalok éneklésére és népzenénk muzsikálására. — Légyen… (tovább)

Áldás, Budapest, 2009

Kátai Zoltán – Róka Szabolcs – Somlósi Lajos: Boriváshoz való / For drinking wine / Zum Weintrinken
Agárdy Ferenc – Hargitay Béla – Hargitay István – Kun Endre – Márffy Attila: Az első huszonöt év – The First Twenty Five Years 1957–1982 Melbourne H.S.C. alapításának 25 éves évfordulója
Reviczky Béla (szerk.): It's a Long Way to Tipperary
Nagy György (szerk.): Most kezdődik a tánc
Béres József: Szép magyar ének / Fine Hungarian Song
Bajnai Klára – Simon Géza Gábor: Képes magyar hanglemeztörténet / Hungarian Recording History in Pictures
Bartók Béla – Kodály Zoltán: Népdaltípusok 3.
Simon Géza Gábor: Magyar Jazzdiszkográfia 1905 – 1994
Pink Floyd szövegkönyv