A ​nemzet özvegye 11 csillagozás

Szendrey Júlia titkai
Szendrey Júlia: A nemzet özvegye Szendrey Júlia: A nemzet özvegye

Szendrey Júlia egyszerre volt a „feleségek felesége”, és saját és a nemzet gyászát eláruló bukott és megvetett nő. Egyszerre volt a költő fiát elhanyagoló rossz anya, és második férjétől született három gyermekét példásan nevelő, gondos asszony. Egyszerre volt ünnepelt írónő, és egy a szerelmére érdemtelen, kéjhajhász férfi meggyötört, testileg-lelkileg kizsákmányolt felesége. Szendrey Júlia csak egy valami nem lehetett gyötrelmes és keserves kínok közt lelt haláláig soha: önmaga.

Alexandra, Pécs, 2022
Alexandra, Pécs, 2021
ISBN: 9789635822300
Alexandra, Pécs, 2021

Rorsi>!
Szendrey Júlia: A nemzet özvegye

Szendrey Júlia: A nemzet özvegye Szendrey Júlia titkai

Szendrey Júlia történelmünk egyik meg nem értett nőalakja. Fiatal lányként naiv, végtelenül romantikus, a lángoló szerelem fájdalmát kereste, ezért is tetszett meg neki Petőfi tüzes, szenvedélyes, állhatatlan, csapongó személyisége. Tagadhatatlanul vágyott a „Petőfiné” szerepre. Megbocsátotta neki számtalan botlását, szembeszállt szüleivel, vállalta, hogy kitagadják és friss házasokként hozomány nélkül kelljen boldogulniuk, majd támogatta hazafias érzelmeiben, költészetében. Álmában sem gondolta volna, hogy a szokásos hirtelen fellángolásnak engedve Petőfi a csatamezőre rohan és pillanatok múlva egyedül marad a történelem viharában egy kisbabával marad a teljes bizonytalanságban. Ebben a sérülékeny állapotában sajnos új házasságba rohan (remélve, hogy egy rendes tanárember mellett nyugalmat, védelmet talál), új férjében viszont súlyosan csalódnia kell és örökké a kárhoztatott, lenézett, félreértett és kihasznált, bántalmazott asszony lesz. Nem tudom, volt-e szegény valaha boldog.