Szuper ​Én 20 csillagozás

Útmutató önmagad legjobb változatához
Szendrei Ádám: Szuper Én

Ez ​az út megadja az irányt az életedben, amire az önfejlesztésedet és a személyiséged fejlesztését építeni tudod, hogy többé ne sétálj zsákutcába. Egy rendszert kapsz, ami elvezet onnan, ahol most vagy, egészen a SzuperÉnedig. Benned is van egy szuperhős, csak meg kell őt találni.

Szendrei Ádám, az ország legnagyobb önfejlesztő közösségének az alapítója és a több mint tízezer példányban eladott Gazdagodj Boldogan című könyv írója. Fiatal felnőttként tékozló életet élt, sokáig céltalanul sodródott, míg egy nap ráébredt, ideje kezébe vennie az irányítást.

Ekkor kezdett el önfejlesztéssel foglalkozni és pénzügyi- valamint üzleti irányba tanulni. Több diplomát szerzett, felépített egy sikeres pénzügyi vállalkozást, és létrehozta a saját alapítványát, amin keresztül rászoruló családokat támogat. Mára a hazai önfejlesztés egyik kiemelkedő alakja, keresett előadó, sikeres vállalkozó. Ebben a könyvben bemutatja azt az utat, amin keresztül a kudarcaiból sikereket kovácsolt,… (tovább)

BrandBirds, Budapest, 2021

Bogi_könyveskuckója>!

Szendrei Ádám: Szuper Én Útmutató önmagad legjobb változatához

Mindig is stresszes, ideges típusú embernek tartottam magam. Nagyon be tudok stresszelni egy-egy élethelyzetben, feladattól..egyszóval mindig kattog az agyam és rágom a körmöm.
Az utóbbi időben a szokásosnál is jobban feszengtem és stresszeltem. Párom adta a kezembe ezt a könyvet (az Ő példánya) azzal a tanáccsal, hogy lehet ez majd egy kicsit elgondolkodtat és talán elindít bennem valamit. Persze tudtam, hogy gyökeres változást nem fog hozni, ahhoz több fog kelleni. Ez csak az első lépés.
Értékes gondolatokkal találkoztam ebben a könyvben. Persze, az ember nem tud mindennel egyetérteni, nem mindent tud kivitelezni. Ettől függetlenül, hogy voltak „nézeteltéresek” nagyon sok minden elgondolkodtatott és próbáltam saját magamra vetíteni.
A kötetben nagyon érződött, hogy a szerző a marketing világában tevékenykedik. Nagyon sok példa ebből a szférából volt felhozva, bemutatva.
Ettől függetlenül egy gondolatébresztő kötet volt. Néhány tanácsot igyekszem is megfogadni majd belőle, hogy kicsit változtassak magamon.

Enci_94 P>!

Szendrei Ádám: Szuper Én Útmutató önmagad legjobb változatához

Pár éve találkoztam először Szendrei Ádám posztjaival és egyből felkeltette az érdeklődésem a befektetések és az életmódváltás iránt. Kicsit úgy éreztem, hogy nekem szólnak a posztjai és videói.
Érthetően és érdekesen magyarázza el a banki rendszer működését és a befektetések titokzatos világát. Számomra nagyon inspiráló személyiség és a könyveitől is pontosan azt kaptam amit vártam.

metahari P>!

Szendrei Ádám: Szuper Én Útmutató önmagad legjobb változatához

Belépő szintű tonyrobbins és deepakchopra. Rendesen meggereblyézett válogatás, szerintem most abszolút időszerű, hogy nekiálljunk kihúzni magunkat a mao-ból, ami körülöttünk árad. Hogy legyen egy jövő. Akit további mélységekben kezd a dolog érdekelni, az kap egy jó iránymutatást, hogy merre lehet tovább olvasni. Jól áll a műnek, hogy a szerző az anyagi világban rendkívül jól eligazodik, erre lehet építeni a szellemi várakat és így nem lesz belőle HayHouse-féle spiritualizmus.
Kifejezetten jót tesz az olvasónak, ha végigolvassa, mert közben annyiszor említik a Felelősség szót, hogy ennyitől már be kell szivárogni a bőr alá, hogy tényleg mi vagyunk a felelősek a tetteinkért és az életünkért, nem a brüsszel meg a soros.
Ahol még tudna erősödni szerintem, az az olvasóktól elvárt gyakorlati rész, ami szerintem a kezdő szint előtti belépőnél megáll, és így nehezen tudom elképzelni, hogy pár saját mondat leírása eljuttat minket a következő szintre. Oda én még írtam volna több durvább példákat, hogy a motiváció fennmaradjon. Mondjuk a korlátozó hiedelmek feltárása és lecserélés résznél főleg.
Egyébként kifejezetten jól lehet olvasni.

Szendrei Ádám: Szuper Én Útmutató önmagad legjobb változatához

A hatásvadász cím hasonló tartalmat hoz. off Sokszor volt az az érzésem olvasás közben, hogy sok önfejlesztő könyv összeollózott változatát tartom a kezemben. Ennek ellenére – vagy épp ezért – sok hasznos gondolatot tartalmaz a könyv. Az írás gyakorlatilag az önfejlesztés fontosságát mutatja be, ami rendben is van, bár számomra ezt nagyon tolakodó módón teszi, illetve a végén természetesen promótálva van az író önfejlesztő klubbja off. Továbbá abból a feltételezésből indul ki hogy minden ember „kultúrbörtönben” él – ami valószínűleg igaz is valamilyen mértékben, hiszen az ember a szokások rabja –, viszont sokszor azt éreztem, hogyha számomra más értékek fontosak, mint a szerzőnek, akkor már rám van eröltetve, hogy én bizony kultúrbörtönben élek: például azért mert én nem szeretném végigutazni a világ összes országát, viszont szeretnék egy szép, az én igényeimet kielégítő családi házban lakni. Nyilván fontosak az okok is off, de ezt nem éreztem hangsúlyosnak a könyvben.

Diácska>!

Szendrei Ádám: Szuper Én Útmutató önmagad legjobb változatához

Több pszichológiai, önfejlesztő típusú könyvet olvastam korábban. A könyv elolvasásáról egy, az íróval végzett interjú győzött meg. Kíváncsi voltam, hogy összevetve a korábban olvasott más könyvekkel ez mit is mond ill. hogyan.

Tetszik, ill. előnye a könyvnek, hogy rövid, lényegretörő. Nem vész el az egyes részekben, nem írja le nagyobb terjedelemben azt, mint egyébként lehetne. Pl. nem mélyül el az eszközök részletezésébe, ami azért jó, mert a lényegnél marad, s az olvasó is jobban képes követni a gondolatmenetet, a koncepciót, aminek folyamatát bemutatja a könyv.

Nagyon sokat segít az elméletek megértesében a beépített, hozott saját tapasztalat. Főleg a más kultúrába való betekintés, ami még inkább rádöbbent minket arra, hogy másképp kell gondolkodnunk.

Tetszenek a sajátságos szavak, amikkel a szerző nevesít egyes jelenségeket. (Direkt nem írok példát, nem spoilerezek) Találóak, célzottak.

Igazság szerint számomra minden egyes fejezet nagy része ismerős volt máshonnan. Viszont többnél csak most jöttem rá, hogy azt hogyan is kell alkalmazni, vagy hogy rám nézve konkrétan mit jelent. Pl. a korlátozó hiedelmek. Oké, ennek jelentőségét olvashattuk már más könyvben is; viszont e szerző másképp adta át.

És a legfontosabb szerintem, hogy a szerző jól alkalmazta a szerzett tudását, egy jól megszervezett elméletetbe gyúrta, azzal prezentálta. Hatalmas előnye a könyvnek, hogy számos területről ír, de azokat összekapcsolja, röviden bemutatja mindegyiket, és a koncepciója megértésének köszönhetően össze is áll a kép.

Úgy gondolom, hogy ez a könyv segíteni képes, akárhol járunk az önfejlesztésben, ugyanakkor csak ez kevés tud lenni. Értem ezalatt azt, hogy az egyes készségek elsajátításához, fejlesztéséhez a releváns szakirodalom, oktatóanyagok stb. elengedhetetlenek. pl. a marketinggel kapcsolatban, ha vállakozni akarunk.

Panka1>!

Szendrei Ádám: Szuper Én Útmutató önmagad legjobb változatához

Új megközelítések, jó gondolatok.
Jó, ha mindig kéznél marad.

bevi>!

Amíg egy problémán aggódunk, addig is úgy érezzük, hogy foglalkozunk az adott dologgal, így azt hisszük, teszünk valamit az ügy érdekében.

bevi>!

Az életünk legnagyobb részét a hagyományos, mondhatni „szürke hétköznapok” fogják kitenni, így ezek megélése és élvezete az, ami a leginkább számít.

bevi>!

Amikor elengedsz dolgokat, az kicsit olyan érzés, mintha megadnád magad. De ez nem egyenlő a feladással. Nem feladod az életet, ellenkezőleg! Átadod magad annak, ami történik, és nem próbálod érzelemből megváltoztatni azt, amit nem lehet. Épphogy a kezedbe veszed az rányítást, és a külső világ helyett olyan helyre öszpontosítasz, ahol tényleg van lehetőséged változást elérni: önmagadba. Ez először félelmetes, hiszen el kell engedned mindazt, amire oly nagyon vágysz, és elfogadni mindazt, amitől annyira rettegsz.

sophie92>!

Érdekes módon másokban értékeljük a nyitottságot, a sebezhetőséget. Ha másról hallunk történeteket, amint felvállalta magát, vagy megosztja félelmét, akkor csodálattal tekintünk rá és szurkolunk neki. Közben pedig félünk ugyanezt megtenni, mert rettegünk attól, mit szólnak mások.

bevi>!

Bármit képes vagy elérni, amit igazán szeretnél, de választanod kell, mi legyen az.

hullámos_bog P>!

Ha nem a te hibád, akkor nem tudsz változtatni rajta. Ez a láthatatlan börtön.

159. oldal - Újjászületés

hullámos_bog P>!

Az élet a folyamatos tanulásról szól.

sophie92>!

Ha megpróbálunk egy embert kicsit távolabbról megvizsgálni, egy képzeletbeli földönkívüli szemével, érdekes dolgokat tapasztalhatunk. egész életükben keményen dolgoznak, minden nap próbálnak előrébb jutni, vagyont felhalmozni, miközben folyamatosan aggódnak, majd meghalnak, mielőtt befejezhetnék az aggódást.