Orvos ​a családban 6 csillagozás

Szendei Ádám: Orvos a családban Szendei Ádám: Orvos a családban Szendei Ádám: Orvos a családban Szendei Ádám: Orvos a családban Szendei Ádám: Orvos a családban Szendei Ádám: Orvos a családban Szendei Ádám: Orvos a családban Szendei Ádám: Orvos a családban Szendei Ádám: Orvos a családban

Sok ​szó esik napjainkban a régi jó háziorvosról, aki egy-egy családnak nemcsak orvosa, hanem jóban-rosszban barátja is volt. Kétségtelen, hogy ez az orvostípus tudott legjobban vigyázni a család egészségére, hiszen nemcsak a családtagok fizikai, egészségi állapotát, hanem életkörülméyeit, örömét-bánatát is ismerte. Mégsem siratjuk a régi jó háziorvost. Volt ugyanis egy olyan tulajdonsága is, amelyről gyakran megfeledkezünk. A háziorvos – sőt néha a patikus és a kórház is – havonta, vagy évente számlát nyújtott be. Ezt a számlát hazánk összlakosságának nagyobb többsége sohasem kapta meg, egyszerűen azért, mert nem részesült a háziorvos gondozásában. Ha váratlan betegség miatt az rovos, a gyógyszerész vagy a kórház mégis benyújtotta számláját, a betegséghez nemegyszer a beteg anyagi romlása is társult. Ezért kell korszakalkotó haladásnak minősíteni a felszabadulást követő reformokat az egészségügyi ellátásban; ezek eredménye hazánkban gyakorlatilag az összlakosságra kiterjedő… (tovább)

Medicina, Budapest, 1991
keménytáblás · ISBN: 9632420489
Medicina, Budapest, 1988
Medicina, Budapest, 1984

Merpeople>!
Szendei Ádám: Orvos a családban

Korához mérten jó, a diagnózisok is, de vannak benne már nem használatos praktikák.

husza68>!
Szendei Ádám: Orvos a családban

Ó, már nagyon sokszor lapozgattam, ha bemeséltem magamnak, hogy most ez a tünet éppen csak egy Pneumoniára utal vagy már Babesiosis, és a szomszédnak
Peritonitise van vagy Erysipelasa.

aliggaz>!
Szendei Ádám: Orvos a családban

Hipochondereknek kötelező. Nagyon régen a családom birtokában van ez a könyv. Emlékszem még a szüleim ebből próbáltak rájönni vajon miért nem alszik a tesóm?, vagy miért sír, a foga fáj ,vagy a hasa?