Sárkányhatározó 43 csillagozás

Kis sárkánykalauz kezdőknek
Szemán Zoltán: Sárkányhatározó

Ingyenes kis füzetecske, a leggyakoribb sárkányok rövid leírásával, képekkel stb.

Mrs_Curran_Lennart P>!

Szemán Zoltán: Sárkányhatározó Kis sárkánykalauz kezdőknek

Mostanában többször is találkoztam a szerző nevével, ezért gondoltam olvasok valamit tőle. Ez egy jópofa 24 oldalas kis szösszenet (nem is tudom, hogy fantasy vagy mese), ami komoly tudományossággal mutatja be a világ sárkányfajait. No, legközelebb majd valami hosszabbat is nézek, mert a stílus kimondottan szórakoztató volt. :)

Nikolett0907 P>!

Szemán Zoltán: Sárkányhatározó Kis sárkánykalauz kezdőknek

Most írjam azt, hogy mert sárkányokról szól megy is a kedvencek közé?
Pedig bizony ez fog történni.
De nem csak a téma miatt, hanem az igényessége is kiemelkedő.
Ha nem tudnám, hogy imádatom tárgya sajnos csak a fantáziám világában létezik, bizony simán elhinném, hogy milyen típusokkal érdemes találkozni, mire kell oda figyelni és sok – sok más érdekességgel látja el olvasóját az író.
Még nem olvastam semmit az alkotótól, de mivel eme csöpp kötet ilyen hatással volt rám, keresni fogom a lehetőséget az írásai után.
Egy élmény volt.
Kedvenc!♥

Cukormalac>!

Szemán Zoltán: Sárkányhatározó Kis sárkánykalauz kezdőknek

Már gyerekkoromban sem rajongtam a hüllőkért, őslényekért, amik általában hamar és huzamosabb időre rabul ejtik a fiúkat, s habár ez mostanra sem változott, különösen élveztem a Harry Potter-rajongók remélhetőleg stabil érdeklődésére is számottartó útmutatót, kalauzt. A könnyed, gördülékeny stílusú szövegezésnek és remek illusztrációs bázisnak köszönhetően már megint olyan dolgokat volt lehetőségem megismerni, amik távol állnak tőlem ugyan, de különösebb sérülést nem okoznak. Jópofa, érdekes, ajánlható kiadvány, amit fizikai formában óriási lapozóként tudnék elképzelni.

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

Kedves Szemán Zoltán, csak gratuláni tudok és köszönöm az élményt. :D

Ez egyszerűen óriási volt, teljesen le vagyok nyűgözve.
Úgy lett megírva, mint egy valóságban létező állatfajról készült tudományos munka. Még én is majdnem elhittem, hogy közöttünk élnek.
Ugyanakkor könnyesre nevettem magam a különböző sárkány alfajok leírásán.
Arról nem is beszélve, hogy milyen csodálatosan szépek a sárkány illusztrációk.
Remek könyv volt, rövidke összefoglaló sárkányokról, amik vagy léteznek, vagy nem???

A „kicsi a bors, de erős” tipikus esete ez az alkotás.

Love_Quinn P>!

Szemán Zoltán: Sárkányhatározó Kis sárkánykalauz kezdőknek

Nagyon aranyos könyvecske, a nehéz, hosszú olvasmányok közé érdemes egy – két hasonló példányt beékelni. Az író valószínűleg nem az én korosztályomnak címezte ezt a könyvet, ennek ellenére nagyon tetszett. Harry Potter és Hagrid simán megirigyelné most tőlem, sokat tanulhatnának, noha a Magyar Mennydörgő és a Tarajos norvég sajnos kimaradtak, cserébe van kb egy tucatnyi más fajta. A füzetkének hála, a háztartásomban eltűnt zoknikért felelősre is fény derült, gyanítom, hogy a Törpe sárkány a tettes. (A narglik ugyanis nem léteznek!) :D Az illusztrációk pazarok, a leírások fantasztikusak. Az előszó pedig nagyon meggyőző, akár még létezhetnek is ezek a jószágok. ;) Csak a rövidsége miatt kap négy csillagot.
Sárkányvadászatra fel!!!

életem__könyvtára>!

Szemán Zoltán: Sárkányhatározó Kis sárkánykalauz kezdőknek

Tetszett, hogy vannak benne illusztrációk, 24 oldalas kis mini kötet, ami olyan mint egy mese. Pontosan azt kaptuk ami fülszövegnek van írva molyon. És teljesen olyan hatása volt, mintha egy biológia órán lennék, és a sárkányokról tanulnánk. :))

nypiro P>!

Szemán Zoltán: Sárkányhatározó Kis sárkánykalauz kezdőknek

Kimerítő és részéletes leírást kaptam a sárkányok eredetéről. Hogyan kerültek a Földre. Milyen fajok vannak, mekkora méretűek, merre találhatóak és hogy néznek ki.
☺☺☺
Aranyos kis füzetecske. Nagyon tetszik, hogy a 24 oldalas műben is igényes képek vannak.

SzRéka P>!

Szemán Zoltán: Sárkányhatározó Kis sárkánykalauz kezdőknek

Nem jut más az eszembe erről a könyvről, csak az, hogy „cuki” volt. :D

FélszipókásŐsmoly >!

Szemán Zoltán: Sárkányhatározó Kis sárkánykalauz kezdőknek

Sárkányötletek a Harry Potter világához(? mivel egyszer Hagridot említi), amolyan természettudósi adatokkal (testhossz, szárny fesztáv, szaporodási ütem, max. életkor, lánghatótáv, repülési táv stb.) és rövid (gyakran pár mondatos) leírásokkal. Érdekes volt végiglapozgatni, de egy sem igazán kiemelkedő vagy elgondolkodtató ötlet (nem mintha a magyar mennydörgőn kívül olyan sok sárkányfajta lenyűgözött volna a HP-ban). De legalább gyakran mókás. Úgy érzem, ez csak amolyan ízelítőnek szánt unaloműző írogatás volt a szerző részéről. Viszont érződik az is, hogy lelkesedésből írták – így akár egy sárkánylexikont is összeállíthatna, rendes történetmorzsákkal, részletesebben kifejtett leírásokkal.

(Ingyenes a Google Play könyvrészlegén.)

Szemán Zoltán: Sárkányhatározó Kis sárkánykalauz kezdőknek

Aranyos könyvecske a sárkányokról, jó néha ilyen „kamuismeretterjesztő” műveket olvasni. Viszont ha már az, akkor igazán lehetett volna hosszabb és részletesebb, mert egyébként tetszik az a vonal, amin elindult az író. Olyan kis könnyed és humoros az egész, és engem nagyon emlékeztetett az Így neveld a sárkányodatra meg a Harry Potterre. Utóbbira egyébként is vannak benne utalások (Hagrid meg házimanók), ami picit fura volt, mintha szegény könyv tudathasadásos lenne, és nem tudná eldönteni, hogy a HP-univerzumhoz akar-e tartozni vagy sem, de végül is pozitívumként fogtam fel. (A Hagridnak szóló figyelmeztetésen tényleg jót derültem.)
Az illusztrációk nekem picit fura hatást keltenek, olyan, mintha valami számítógépes játékból szalajtották volna őket, szóval jobban örültem volna mondjuk rendes rajzoknak. Viszont maga az elképzelés tetszik, ahogy kinéznek a sárkányok. Most úgy szeretnék egy cuki kis törpesárkányt.

Belle_Maundrell >!

Sok legenda és még több misztikum öleli körül a sárkányokat.

Belle_Maundrell >!

[…] sárkányok igenis léteznek és itt élnek velünk.

A sárkányok eredete

Belle_Maundrell >!

NEM HÁZIÁLLAT! (Ez főleg Hagridnak szól!)

A sárkányok főbb alfajai - Ázsiai "házi" sárkány (Draco Timidis)

Kapcsolódó szócikkek: Rubeus Hagrid · sárkány
Belle_Maundrell >!

Állítólag rettenetesen hiú. Órákig képes magát nézegetni csendes felszínű tavak tükrében.

A sárkányok főbb alfajai - Francia barnaszárnyú sárkány (Draco Gallicus)

Belle_Maundrell >!

A házimanók rémálmává válik, ha beköltözik egy-egy otthonba.

A sárkányok főbb alfajai - Törpe sárkány (Draco Brevis)

Belle_Maundrell >!

Jelen kis határozó azon bátor felfedezők és tudósok előtt kíván tisztelegni, akik életüket, vérüket, de legalábbis néhány végtagjukat áldozták, hogy a világ jobban megismerhesse a sárkányokat.

Előszó