Egy ​az Isten 22 csillagozás

Szemán Zoltán: Egy az Isten

Ezernyolcszázas ​évek végén járunk (1889). Egy Angliában, emberi testben élő angyalvadász démon szokatlan utasítást kap a pokolból: utazzon el Amerikába, a vadnyugatra. A feladata: kivizsgálni egy alig pár éve alapított kisvárosban történő furcsa eseményeket, ahol halottak kelnek ki sírjaikból, emberek őrülnek meg látszólag ok nélkül.
Megérkezésekor kiderül, a helyi fiatal tiszteletes már magánnyomozásba kezdett ez ügyben. Tetszik a démonnak vagy sem, de kénytelen ideiglenes szövetséget kötni a pappal.
A helyzet feszültségét csak növeli, hogy a környéken élő őslakosok (soson indiánok) mindenáron el szeretnék űzni a betolakodó fehéreket. A városka lakói úgy vélik, a sosonok féltik a területüket, de tévednek. Az indiánok tudják, a települést körülölelő hegyekben egy olyan sötét, gonosz erő van mélyen eltemetve, ami régebbi és erősebb mint az ördög. Egy erő, amit a frissen megnyitott bánya munkásai akaratlanul felébresztettek.
Egy erő, ami nem tűri meg a riválist:… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2018

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!
Szemán Zoltán: Egy az Isten

Ez is de jó volt, most sem csalódtam a hazai szerzőben, nagyon tetszett.
Ebben a történetben is kénytelen volt a menny és a pokol képviselúőinek együttműködni a küldetés teljesítéséhen. Persze a démon nem tudta kiugratni az angyalt, szóval az angyal sokkal jobb volt a rejtőzködésben. A démon eléggé semmibevette az embereket, mégis kénytelen volt egy utazóügynökkel és egy pappal is együttműködni. A papok közelségét igazán nehezen viselte. Volt sok humoros jelenet is, ahogy már megszoktam a szerzőtől.
Hátborzongató és rertélyes dolgok történtek egy amerikai kisvárosban és a közelben lévő bányában. Ennek okát kellett felderíteni és rendbehozni.
Szóval jó volt és nagy élvezettel olvastam a könyvet.

Szemán Zoltán: Egy az Isten

Amikor olyan regényre vágyom, amiről bizton tudom, hogy nem okoz csalódást, akkor előveszek egy Szemán Zoltánt.
Több olyan könyvbe is sikerült belekezdenem az elmúlt hetekben, amikkel nem találtam meg a közös hangot, és ez kezdett igen fárasztó és frusztráló lenni, illetve kezdett az olvasási válság felé sodorni. Két antológia ugyan kisegített egy rövid időre (Csillagtalan, Bújj-bújj), de végül azok is elfogytak, a türelmemmel együtt. Emiatt is döntöttem emellett a történet mellett: tudtam, hogy az író remekül el fog szórakoztatni a fantáziájával, a stílusával, a remek karaktereivel és a humorával. És ha nem lettem volna ennyire fáradt, akkor már jóval hamarabb be is fejeztem volna, mert ez a Szemán darab is olvastatta magát, és sikeresen fel is került nálam az első helyre.
Viszont, aki horrort vár, az tegyen is le róla, mert néhány tébláboló előholtat leszámítva nincs benne semmi rémisztő. Ellenben tanulság, és tükör az emberek számára annál inkább.

dokijano>!
Szemán Zoltán: Egy az Isten

Izgalmas kis angyalos-démonos fantasy ez a történet, de szerencsére az emberek világában zajlik. Túlnyomó részben a Vadnyugaton, de megfordulunk az alvilágban és egy látomás erejéig egy kicsit a jövőben is. Kellemes keverék volt, mondhatom. A vége kicsit lezáratlannak tűnt, de az is lehet, hogy az olvasóban kell tovább rezegnie. Majd kiderül.
Magával sodortak az események, annak ellenére, hogy nem vagyok oda ezért a műfajért. Lehet, hogy az ilyen írások hatására felülvizsgálom a véleményem. Mindenesetre kíváncsi lettem a szerző más munkáira is, és mi mást várhatunk egy olvasmánytól?

Farkas_Éva P>!
Szemán Zoltán: Egy az Isten

Szeretem Szemán Zoltán írásait! Legalábbis, amiket eddig olvastam tőle nekem bejöttek.
Ettől kicsit féltem, de így még kellemesebben csalódtam :D
Több olyan címkét is tartalmaz a könyv, ami miatt elrettentőnek tartanám, hiszen nem az én komfortzónámon belüli, de ez most megcáfolódott ezzel a könyvvel.
Tetszett ez az angyalos, démonos, papos megoldás, ahogy a vadnyugattal és a sci-fivel össze lett hozva. Nem is gondoltam, hogy ilyen jó történet lehet ebből.
Az, hogy a teremtő nem egy, hanem három az kicsit fura volt, de pont ez tette annyira érdekessé, hogy mi tud ebből kisülni :D
A démon főhős és a pap közös szövetsége nagyon tetszett, szurkoltam a papnak és aggódtam is érte, de közben a démonnak is :D Jó volt ez a kettősség érzése.
Imádtam, ahogy a pap és a démon „csipkelődik” egymással.
Tetszett a világfelépítés és maga a nyomozás is. Bírom nagyon az ilyen halottak kelnek ki a sírból sztorikat és az ilyen régi sírból felébredő erőket. A soson indiánok megjelenésével plusz izgalmat kapott a történet, ahogy megpróbálták elűzni a nyomozó párost :D

MóroczMárk>!
Szemán Zoltán: Egy az Isten

Nagyon könnyed ponyva regény, pont ilyesmire volt szükségem, hogy az olvasási válságból kihozzon.
A történet egész érdekes koncepciót vet fel, miszerint a Teremtő, mint entitás, nem egy valami hanem három entitásból álló egy.
Majd ezen három entitás csatlósainak a háborúja után létrejött jövőt mutatja be egy démon szempontjából, akit Lucifer egy különleges spec-ops-ra küld a 19. századi Amerikába.
Noice.

Démonos Szemán Zoltán könyvben még nem csalódtam egyszer sem.

Amiért viszont levontam az a nagyon szépen felépített kis történet teljesen összecsapott lezárása.
Na mindegy, élveztem, jó volt, újra viszont nem olvasom.

Dorka50 P>!
Szemán Zoltán: Egy az Isten

Kicsit féltem tőle, mert nem szeretem a western-t. De ez bazi jó volt! Az összes karakter szerethető volt, még a démon is. Sőt nekem ő volt a kedvencem. Imádtam ahogy a pap és a démon évődik egymással. És maga a sztori is nagyon tetszett. Isten, ördög és az emberiség kapcsolatát egy egészen új megvilágításba helyezte a könyv. Talán volt egy kis scifis beütése is, ahogy a régmúltról olvastam. Amit pedig imádok, úgyhogy egyszerűen szuper kis könyv!

Kathleen>!
Szemán Zoltán: Egy az Isten

Amikor ilyen gyöngyszemre bukkanok, mindig arra gondolok: miért csak most? Eddig hol bujkált?
Pompás a nyelvezete, élvezetes a humora, kedvelhetők a szereplők. Jópofa a történet. Sci-fi is meg fantasy is, angyalos-démonos-emberes. Nyilván a démont kedveltem legjobban, de ez is volt a cél (szerintem).
Új kedvenc magyar szerzőre találtam. Lássuk a többi könyvét!

My_favorite_books P>!
Szemán Zoltán: Egy az Isten

Nos, én ismét kedvenc könyvet avattam! Imádtam ezt könyvet. Ha hiszitek ha nem, Will lett a kedvenc karakterem, és a pap főleg mikor csúnyán beszélt, én annyit nevettem! Nagyon élvezetes, izgalmas volt ez a könyv! Csak az a baj, hogy ilyen rövid. :( És szerintem a vége túl gyors volt. Én nagyon szivesen olvastam volna ezt a könyvet még tovább!

chhaya>!
Szemán Zoltán: Egy az Isten

Főhősünk egy embertestbe bújt démon, a pokolbéli teremtmények egyik földi helytartója, a gonoszság felettébb szórakoztató megtestesülése – aki nagyon morcos, amikor az elegáns és civilizált Londonból egy mocskos vadnyugati kisvárosba irányítják egy kényes küldetés végrehajtására. Persze ki mással is kellene társulnia, mint egy elszánt és elhivatott fiatal pappal (kettes számú főhősünkkel), amikor kedvenc démonunknak már a szenteltvíz gondolatára is hányingere támad, rühelli az angyaloknak nevezett koszlott tollcsomókat, a Bibliáról pedig ne is beszéljünk?

A történet szokatlan keveréke a fantasy, sci-fi, és western könyveknek; külön mélységet ad a vallási vonal, érdekes elgondolás… Nem olvastam még hasonlót, de nagyon bejött. Klassz történetvezetés, könnyed és szórakoztató stílus, olvastatja magát.

bambali>!
Szemán Zoltán: Egy az Isten

Első hallásra képtelenségnek tűnhet, hogy a vadnyugat és a sci-fi együtt megállja a helyét, Szemán Zoltán pedig bebizonyítja, hogy ez mégis lehetséges.
Zseniálisan találkozik a két világ, a flegma démon nyerő főhős! A papért végig aggódtam, és a megfejtésen gondolkodtam.
Ajánlom mindenkinek, aki szereti a rejtélyeket és a humort.

Criala P>!

[…] – Elterelő hadműveletet javaslok. Van valakinek ötlete?
– Robbantsunk fel valamit! Az általában eléggé felkelti a figyelmet.
– Rendben, van dinamitunk?
– Nincs, de van egy démonunk. Ha eléggé felbőszítjük, talán megpukkad mérgében.

Criala P>!

Nem kérettem magam. Ha valaki ennyire ostoba, hogy önként megosztja velem, amije van, ám legyen. Ha angyal lettem volna, tán még sírva is fakadok ennyi önzetlenség láttán, de Lucifernek hála, semmiféle rokonságban nem álltam a tollas bandával.

anitha P>!

– Menjen! Isten hozta Amerikában!
– Az ugyan biztosan nem!

19%