Az ​elfeledett világ 8 csillagozás

Szemán Zoltán: Az elfeledett világ Szemán Zoltán: Az elfeledett világ

Egy régebbi mű a szerzőtől.

A jó és a gonosz harca folyik a világunkért. Mindkét oldal gyűjti a maga ügynökeit, de egyik sem mer a másikkal nyiltan szembeszállni. Van azonban egy harmadik erő is, amit sem a jó, sem a gonosz nem akarja, hogy az emberek tudomására jusson. A két ellenséges hatalomnak ideiglenes szövetséget kell kötnie, hogy ezt a bizonyos harmadik erőt képesek legyenek visszaszoritani az emberek világából. Mindkét oldal egy-egy ügynököt küld (David és Mary) hogy együtt fürkésszék ki az emberek között egyre terjedő, mindeddig ismeretlen erő terveit…

Eredeti megjelenés éve: 2017

MóroczMárk>!
Szemán Zoltán: Az elfeledett világ

Hát ezt is együltőhelyemben olvastam el :D

Egészen érdekes világképet rajzol szemünk elé a regény. A világ nem csupán az emberekből és a menny/pokolból áll, ettől sokkal összetettebb. A Semmi próbálja visszaszerezni, ami jogos jussa. Lehet egyszerűbb megoldás is van, mint a háború 4 világ között?
Hát attól függ kit kérdezünk.
David szerint igen, meg is próbálkoznak vele. Bár van egy király hmm…társgonoszunk? Az egyensúly fenntartása érdekében áll, azonban a „rossz” oldal (és ez nagyon idézőjeles) megbízottjaként kavarja azt a bizonyost.

A vége is egészen érdekes, az X-Men hasonlat tényleg találó :)

Criala P>!
Szemán Zoltán: Az elfeledett világ

Egy kicsit keveseltem a már annyira megszokott humort, de ez semmit nem rontott a könyv élvezetén. A szereplők könnyen megkedvelhetőek voltak, a világ érdekes és jól kidolgozott, a cselekmény izgalmas, bár helyenként kiszámítható. Mindenesetre továbbra sem okozott csalódást az író, és neki köszönhetően egy kellemes, könnyed és szórakoztató olvasmányt tarthattam a kezemben. :))

Dorka50 P>!

Ne máááár!! Tényleg így kellett befejezni? Megöl a kíváncsiság!! :(
De a könyv azért szuper volt. Nagyon tetszett a sztori és az, hogy a nem lett minden a végtelenségig kifejtve. Így kapunk egy rövid, de annál jobb kis történetet. A szereplőket egytől-egyik megszerettem. Még Levit is. Megvolt a maga bája. :) Tetszett a „nagyhatalmak” egymással való viszonya. Valahogy duzzogó kistestvérek jutottak eszembe. :) Érdekes volt a világmindenséget ebből az szempontból nézni. Így én még nem találkoztam vele.

hahota>!

x-men előtörténet? XD
A viccet félretéve, imádtam a sztorit és stílust is.

inci81 P>!
Szemán Zoltán: Az elfeledett világ

Egy igencsak elgondolkodtató érdekes történet. Ajánlanám elolvasni minél több embernek. Különleges meglátásai vannak a szerzőnek, az a sok fantasztikus történet! Azért elgondolkodtató vajon honnan jön az ihlet? Az biztos, hogy új kedvenc íróm lett!