A ​farmer (Szindikátus 1.) 31 csillagozás

Szemán Zoltán: A farmer Szemán Zoltán: A farmer Szemán Zoltán: A farmer

Ingyenesen letölthető könyv!

Peter tíz év katonai (Űrvedelmi Hadtest) szolgálat után visszavonul, de nem találja a helyét a civil életben. Igaz, az egyenruha sem vonzza többé. Unalmas, rutinszerű az élete és elege van az emberekből.
Kapva kap az alkalmon, mikor egy misztikus cég munkat ajánl neki egy távoli bolygón.
Egyik nap, egy ismeretlen űrhajó zuhan le nem messze a földjeitől és az egyetlen túlélőt -egy fiatal nyomozónőt – főhősünk találja meg.
Peter akár akarja, akár nem, a múltja ismét utoléri őt és megint olyan dolgokra kényszeríti az élet, amik elől mar 60 fényévet menekült…

Eredeti megjelenés éve: 2017

Allison McKinley · Peter Watkins

Mrs_Curran_Lennart P>!
Szemán Zoltán: A farmer

Épp ideje volt, hogy sci-fit is olvassak a szerzőtől, és ugyanolyan jól szórakoztam, mint a fantasyjén. Peter, a főszereplő farmerkodása a történet töredékét teszi ki, mert a fennmaradó 80-90%-ban van jópár kaland és izgalom. Menekülnek rosszfiúk elöl, van túszmentés, üldözés, csihi-puhi. Kalandregény világűrre komponálva.
Sajnos rövid volt.

Roszka>!
Szemán Zoltán: A farmer

Nagyon pörgős, izgalmas kaland a világűrben és több bolygón. Szerethető figurákkal, gyorsan olvasható, cselekmény-dús. Kicsit bővebben olvastam volna az előzményekről, no meg az idegen fajokról. Első könyvnek tökéletes volt, felkeltette a kíváncsiságom, a többi könyvére is.

fekiyeti79>!

…bele a lecsóba!
Az egész könyv egy kicsit „nyers” (kicsit olyan, mintha egy nagyobb volumenű regény durva kézirata lenne), de lévén, hogy Zoli mögött nem áll sem kiadó, sem lektor, akik segíthetnének, megbocsátható. A történet, a világ/világok és a karakterek ötletesek, jól kitaláltak. Egy részletesebb kidolgozás megérné a rájuk fordított időt. Én még ilyet sem tudnék írni, úgyhogy be is fejezem a „kritizálást”.

Mindent összevetve, a maga „amatőrségével” engem elvarázsolt. Nagyon jól szórakoztam olvasás közben. Pörgős, akciódús kis iromány, a kellő helyen és időben fűszerezve egy pici humorral. Nem szabad nagy elvárásokkal nekikezdeni, és akkor nem ér csalódás (legfeljebb kellemes).
Nekem – hibái ellenére – nagyon tetszett.

A végéhez egy kis apróság:
Én köszönöm, hogy olvashattam! ;)

Szemán Zoltán: A farmer

A fülszöveg igen kecsegtető, ezért nagy reményekkel vágtam bele. A történet eleje (szinte a harmada) viszont a fülszövegben olvasható dolgokat taglalja, ezeket a részeket kicsit untam. Talán ha többet mutatott volna a világfelépítésből… Sokáig nem tudtam eldönteni, Peter – mint magányos karakter – jelleme a megkeseredett, és életunt figurát, vagy a szarkasztikus stílust akarta-e hozni. Erin megnyilvánulásait nem találtam elég gépiesnek, tényleg hisztis barátnőnek tűnt-
Allison felbukkanásával beindul a cselekmény, az akció és a kaland, fűszerezve kellő humorral és egy csipet romantikával. Főszereplőink tagadhatatlanul jól dolgoznak együtt, de a szerelmi szál már kevésbé erős, megalapozatlan, inkább, mint kötelező elem van jelen. spoiler Allison karaktere nagyon tetszett, talpraesett, élelmes.
Pörgős, kalandos jelenetek során szereplőink bolygóról-bolygóra jutnak, különböző nehézségekkel küzdenek meg, becsöppennek egy Mos Eisley féle spoiler kocsmába, megkeresni a saját Han Solojukat, a Földön levedlik a sci-fit és felveszik a bűnügyi szálat, majd újra hajóra szállnak, célba véve a végső csatát. Ami zavart a cselekménybe, a fókusz hiánya. Maga az, ami elindította ezt a kalandos utazást, csak a végén jelenik meg újra, pedig az ellenség veszélyesnek és szervezetnek lett leírva, mégsem loholnak a szereplők nyakában. Ugrálnak a karakterek, folyton történik valami, 1-2 oldal után megoldódik, majd jön az újabb probléma, ezáltal az olvasónak nincs ideje megpihenni, barátkozni a karakterekkel, a világgal, és az akcióval sem. Oké, lőttek, futottak, mennek tovább… mi is volt? Mindegy, megint gáz van.
Ennyi cselekmény szerintem kétszer ilyen terjedelembe mutatna jól.
Nálam örök probléma a nem romantikus könyvek esetében a pletykás-okos-képzett karakter, sajnos erre nagyon dühös tudok lenni. Peter több éves katonai múlttal a háta mögött lépten-nyomon mindenkinek elmond mindent… egyből. Fegyveres lévén tökösebbnek és gyanakvóbbnak gondolnám.
Kezdő – vagy amatőr – írás lévén akadnak benne bőven elírások, mondatszerkezeti és formázási hibák, de mindezek ellenére olvasmányos, kikapcsolódást nyújtó kisregény, nem bántam meg, hogy elolvastam, és biztos fogok még olvasni az írótól.

Zsola>!
Szemán Zoltán: A farmer

Kicsit unatkoztam az elején aztán a második felében meglepően jól szórakoztam. „Amatőr író” könyvéről van szó, de ettől függetlenül nekem kimondottan tetszett ez a kisregény. Összességében pörgős, akció dús, sok helyszínen játszód military jellegű kaland. Sokáig hiányoltam azt, hogy a Szindikátus úgymond arcot, főhősünk valódi ellenséget kapjon, de a végére ezt is megkaptam, úgyhogy valójában nem panaszkodhatok ez miatt sem.

Szerettem volna viszont jobban elmerülni ebben a világban. Aprólékosabb leírásokkal szerintem sokkal színesebbé és kidolgozottabbá vált volna. Ezen kívül a főhős mellett egy-két karakterről is jó lett volna többet megtudni. (Főleg Allisonról, de említhetném a két idegen kereskedőt is vagy akár Nimur hadnagyot)

Becsúszott egy-két magyartalan mondat illetve egy-két elgépelés, de ezek megbocsátható vétkek. Továbbá szerintem jobban, kényelmesebben olvasható egy könyv úgy, hogy nem csak részekre, de fejezetekre is van osztva. Egy dolog volt, amitől viszont egy kicsit falra másztam ez a több helyen is feltűnő ”…nem volt érkezésem..” kifejezés.

Mindent összevetve gratulálok Zolinak (szerintem jó úton halad) és, amint lesz érkezésem nekikezdek jelen műve következő epizódjának is. :D

Zsuzana>!
Szemán Zoltán: A farmer

Meglepően jó kis könyv. Voltak ugyan hibái, de elenyészett a rengeteg akció mellett. A kapcsolatot Peter és Allison között én nem éreztem. Ezt kidolgozatlannak találtam. A „farmról” viszont olvastam volna még többet is. Tetszett a felépítése. Biztosan olvasok még az írótól.

Aligabacs>!
Szemán Zoltán: A farmer

Eddig nem ismertem Szemán Zoltánt. Az oldalán olvastam, hogy az egyik napról a másikra elkezdett írni. Barátom! Én ezt nagyra értékelem!

A könyvbe úgy kezdtem bele, hogy még csak a fülszöveget sem olvastam el csak az utolsó értékelést. A címe alapján valamiért azt hittem, hogy valami sci-fis Farkasokkal táncolót kapok, persze teljesen más jellegű volt a sztori.
A regény jól indult. Egy idegen távoli bolygó, különös feladat, de később átment egy akcióregénybe, amit sajnáltam.
A könyv második felében úgy éreztem, hogy elkezdett kapkodni a történet. Volt itt minden, emberrablás, fegyveres harc, szökés, bírósági tárgyalás, egy kis szerelem izé meg valami csata. Személy szerint örültem volna a sci-fi vonal kibontásának, több elmélkedésnek és kevesebb akciónak.
A történetmesélés hasonlított számomra Harry Harrison stílusára, ami igazából nem is rossz.
Az egészet tekintve én is a már korábban említett nyerseséget éreztem.
Örülök, hogy olvashattalak Zoli! Már ki is néztem a következő regényedet. :)

chhaya>!
Szemán Zoltán: A farmer

Olyan érzésem volt, mintha egy B kategóriás akciófilmet olvasnék. A cselekmény ugyan nem túl bonyolult, gondolkodni nem sokat kell, de végig pörgős, szórakoztató, és kellően fordulatos ahhoz, hogy lekösse a figyelmet. A karakterek kidolgozása nagyon egyszerű, a reakcióikat sokszor nem éreztem hitelesnek, de egy akciófilmtől nem is feltétlen várunk bonyolult jellemeket. A különböző fajokról és jellemzőikről szívesen olvastam volna még. Az idegen környezet, a bolygó és a farm, illetve a technológia leírása érdekes és ötletes, ezek tetszettek leginkább.

kratas P>!
Szemán Zoltán: A farmer

Ez megint jó volt. Egyszerű, de izgalmas, ugyanakkor nem túlcifrázott (bár el tudtam volna viselni a történetet akár 250-300 oldalon is). A fél csillag levonás megint a külalaknak szól :(

Zoltán_Körmendi I>!

Filmrendezők figyelmébe ajánlom.

Fantázia dús, kellően
fordulatos, jól felépített
történet és arányok.
Kidolgozott karakterek és
környezet.
A sikerfilmhez már csak egy
jó rendező és jó
szereposztás kell.

Zsola>!

A hadnagy szeme dühösen villant. Úgy tűnt, a megjegyzésemmel, sáros bakanccsal gyalogoltam végig az önérzete tisztára mosott, fényes, márvány padlóján.

MóroczMárk>!

Kusza gondolatokkal teli fejjel ballagtam a legközelebbi állomáshoz és számoltam, hogy a majd' fél mérföldes szakaszon hányan ütköznek nekem, illetve hányan kérnek érte, legalább, futólag, bocsánatot. Huszonhat-kilenc lett az eredmény. A bocsánatot nem kérők toronymagasan nyertek.

ap358 P>!

A rajzparaszt lekapta a szalmakakapját és lelkendezve ugráslt.
– Ez az öcsém, jól döntöttél! Nem fogod megbánni, hidd el!
Hiába kacsingatott lelkesen a kis farmer, ebben egyáltalán nem voltam olyan biztos.

Kapcsolódó szócikkek: Peter Watkins
ap358 P>!

– A számítógéped féltékenyebb, mint egy barátnő.

Kapcsolódó szócikkek: Allison McKinley
ap358 P>!

– Se kávé, se reggeli az ágyba?
– Majd az első együtt töltött éjszaka után, csillagom, addig semmi – próbáltam szellemeskedni.
Nagy hiba volt.
– Akkor azt inkább nem várom meg. Hatvan, hetven évet nem bírok ki reggeli nélkül.

MóroczMárk>!

Én házra számítottam, de ami a szemem elé tárult… Egyszer láttam egy régi filmet, amiben valami varázslók meg apró termetű emberkék szerepeltek, akik a domboldalakba vájt üregeket alakították át lakásoknak. Ez a „ház” pontosan arra emlékeztetett.

Szindikátus sorozat · Összehasonlítás