Még ​mindig segít a séf 16 csillagozás

Széll Tamás: Még mindig segít a séf

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Lidl, Budapest, 2020
272 oldal · keménytáblás

nicosia P>!
Széll Tamás: Még mindig segít a séf

Széll Tamás: Még mindig segít a séf Személyes történetek, kiváló Lidl-hozzávalók, receptek és konyhai tippek Széll Tamástól

A szokásos éves LILD-s szakácskönyv tavaly annyira nem fogott meg. Nem kifejezetten kedvelem az összeválogatott „sztárokat”, némelyikükről fogalmam sincs, ezért ez a része hidegen hagy, de a receptek továbbra is jók, a carbonara és a babka abszolút kedvenccé vált.

agnesasszony>!
Széll Tamás: Még mindig segít a séf

Minden évben beszerzem az aktuális szakácskönyvet, és eddig ez tetszett a legjobban.
Ismert emberek köré építették fel a recepteket, amiknek a hátteréről sok érdekességet megtudhatunk a fejezetek nyitóoldalain lévő, közös főzések során készült rövid interjúkból. Ezeknek köszönhetően ez nem csak egy szakácskönyv, és kifejezetten olvasmányos is.
Nem állítom, hogy „végig fogom főzni” az egészet, de akadnak benne hasznos tippek szép számmal, és biztosan lesz olyan recept, amit idővel ki fogok próbálni.
Ja, és a fotók gyönyörűek, és nagyon igényes az egész kiadvány annak ellenére, hogy „ingyen” van. off

Boglinc P>!
Széll Tamás: Még mindig segít a séf

Ajándékba kaptam, de nem hiszem, hogy túl sokat fogom forgatni.

Bevallom, a hírességek teljesen hidegen hagynak benne, a receptekből pedig csak néhány fogott meg. spoiler

Igényes, szép kötet, de szerintem a leghasznosabb része az első ~40 oldalnyi tipp.

Lidl, Budapest, 2020
272 oldal · keménytáblás
csengeri_zsofia >!
Széll Tamás: Még mindig segít a séf

Szeretem a Lidl szakácskönyveit. Minden évben be is szerzem őket, mivel igényesek, gyönyörű fotókkal illusztrálva, és olyan receptekkel, amikhez nem kell itthon beszerezhetetlen alapanyagokat kutatni. Sokszor lapozgattam már mindegyik kötetet, egy-egy receptet meg is főztem már belőlük, de most gondoltam a-tól z-ig el is olvasom.
Az elején lévő alap technikákat nagyon hasznosnak tartom, főleg annak, aki most ismerkedik a főzéssel, bár én is nagyon sokat tanultam belőle.
Az interjúk könnyedek voltak és nem tűntek nagyon erőltetettnek, olyan vidám hangulatot árasztottak magukból, és valószínűleg, ha olyan alanyok lettek volna Széll Tamás mellett, akiknek a munkásságával jobban tisztában vagyok még érdekesebb lett volna ez a rész is. off
A hagymaleves és a karalábéfőzelék recept a favorit eddig, de még sok-sok ötlet fog az asztalra kerülni belőle.

Radnai_Béres_Bianka P>!
Széll Tamás: Még mindig segít a séf

Nagyon tetszettek benne a receptek, volt is amit én is kipróbáltam, az illusztráció gyönyörű benne, viszont ami nem tetszett annyira, hogy egy-két nagyon egyszerű recept túl lett benne bonyolítva.. szerintem máshogyan is le lehetett volna írni, de persze muszáj, hogy kicsit cifrásabb legyen, ha már könyvbe kerül :D

saradunay>!
Széll Tamás: Még mindig segít a séf

Szép, igényesen megkomponált kis receptes könyv, de sok esetben túlbonyolítva az amúgy pofon egyszerű ételeknél.
Lásd paradicsomos káposzta. Rég szenvedtem valamivel ennyit és éltem meg csalódásnak az elkészült végterméket.

panka77 P>!
Széll Tamás: Még mindig segít a séf

Minden évben várom, hogy megjelenjen és általában 2-3 példányig nem állunk meg, megy a szülőknek is. Ehhez képest mindig csak 2-3 receptet csinálok meg belőle, pedig sokkal ígéretesebb mindig. Azt hiszem, engem pont az idegesít, amit a vonzerejének szántak. Nem érdekelnek a celebek, a valódi vagy kitalált főzési szokásaik sem, a magánéletük sem, úgyhogy épp ez a rész nálam mellélövés. De a lényeg nem ez, hanem az, hogy ebben is (mint a többiben) sorakoznak a szép színes cetlik és már csak a sorukra várnak, valamikor végigfőzöm.

Ninna>!
Széll Tamás: Még mindig segít a séf

Meglepően jó kiadvány. Igényesen illusztrált, sok gondolatébresztő házi praktikát tartalmaz. A receptek közül néhányat próbáltam ki, tényleg egyszerűek, finomak lettek. A közös főzések történetei szerethetőek, nem egy Háború és Béke szintű olvasmány, de nyilvánvalóan nem is célja.
Az egyetlen, amit nehezen viseltem, az a Lidl állandó sajátmárka reklámja a szövegekben. Értem, hogy saját kiadvány, de szerintem pont ezért nem kellett volna túlzásba vinni.

Nicolettini_Sillingrano>!
Széll Tamás: Még mindig segít a séf

A könyv elején lévő tippek rész volt a leghasznosabb számomra. Végre megtudtam, mennyi só kell a rizsbe, hogy tökéletes legyen. Néhany receptet már kipróbáltam, és még egy hosszas listám van, amit meg fogok főzni belőle a páromnak.
A mentes jelöléseknek nagyon megörültem, de számomra a „mentes” allergénmentest jelent, így ez nekem csalódás volt. Ha több dolgot kell helyettesíteni egy receptben, akkor a végeredménynek semmi köze nem lesz az igazi változathoz képest, főleg nem ízben :/ Valamint azt az illúziót kelti a könyv, hogy attól, hogy valamibe nem teszünk tejet vagy búzalisztet, gluténmenteset készítünk. Pl.: a gluténmentes azt jelenti, hogy az elemi hozzávalók sem szennyeződtek gluténnel, és gluténmentes konyhában készült, olyan eszközökkel és olyan edényekben, amelyek nem érintkeztek korábban gluténnel, a mosogatószivacsról nem is beszélve.