Tündérösvény (Legendák Földje 2.) 21 csillagozás

Szélesi Sándor: Tündérösvény

A ​mén nemzetségek jurtafalvait gonosz szellemek látogatják, állataikat tizedelik, vadászaikat fenyegetik, s ellenük a sámánok ereje már mit sem ér: nem tudják elpusztítani, de még csak megállítani sem őket. Az Ágos nembeli Vajk éppen ezért feladatául kapja, hogy keresse fel az Aranybirodalom nagyhatalmú mágusait, égieket szolgáló főpapjait, és kérjen segítséget tőlük.
Vajk lóra kap bátor harcosaival, és hetekig tartó út után megpillantja az Aranybirodalom valaha gazdag városainak falait, tornyait. Sosem látott pompa fogadja, aranyló díszek, oszlopos paloták, városi tavak és zuhatagok. Ám a hanyatlás már itt is elkezdődött, kicsinyes emberi torzsalkodások, hatalmi harcok ingatják meg a békét.
Vajk segítséget kér, de azon veszi észre magát, hogy főpapok és szolgálók mind-mind elkötelezettséget várnak tőle. A férfi akár ezt is vállalná, amikor egy szemvillanás alatt megfordul körülötte a világ: egy különös pillanatban megpillantja Bau papnőinek legfőbbikét, és szerelmes… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2002

Kalandor, Budapest, 2002
Kalandor, Budapest, 2002

Szélesi Sándor: Tündérösvény

Történet őseinkről, tündérekről, sámánokról. Jó volt olvasni az ősi időkről, mikor az emberek még szinte szimbiózisban éltek a természettel, védték, segítették azt .Békések voltak, őseik szellemeivel körülvéve. Azután jöttek a rossz szellemek, de inkább figyelmeztetésként.
Jó volt olvasni Vajkról, Tündér Ilonáról.

Szélesi Sándor: Tündérösvény

Sokkal jobban tetszett, mint a Vadásznak vadásza című kötet története. Nem is igazán szükséges hozzá annak a könyvnek az ismerete, mert ez a kötet önállóan is megállja a helyét. (A hangulat miatt azonban azt is érdemes elolvasni.) A szereplőket jobban szerettem, mint az előző kötet szereplőit. Vajk, Ila és a többiek olyan szereplők, akiket nem fogok könnyen elfelejteni. Ősmagyar mitológiai elemek, mesebeli lények, kalandok, magyar virtus, olvasmányos és tanulságos történet. Minden jelen van ebben a kötetben a jó szórakozáshoz. Nekem nagyon tetszett.
Bővebben: http://shanarablog.blogspot.com/2012/04/szelesi-sandor-…

Mmsatone>!
Szélesi Sándor: Tündérösvény

Nagyszerű könyv Szélesitől :))) A Tündérösvény személyes véleményem szerint a magyar fantasy legjobbjai között áll :) Aki a régi Mén emberekről és tündérekről akar rengeteg kaland árán többet megtudni , annak nagyon – nagyon ajánlom :))))

Odin94>!
Szélesi Sándor: Tündérösvény

Kedvenc kötetem a Legendák földje trilógiából! :)) Vártam, hogy a tündér és a vadász összejöjjön. :D

nyolcadikutas P>!
Szélesi Sándor: Tündérösvény

Előzménye, a Vadásznak vadásza jobban tetszett. Érdemes azzal kezdeni, bár önmagában is megállja a helyét. Szélesi és Fonyódi őstörténetes fantasy kötetei hiánypótlóak irodalmunkban. Köszönet értük.

ppayter>!
Szélesi Sándor: Tündérösvény

Ősmagyaros történet sumér beütéssel, hiánypótló az angolszász-germán túlsúlyú fantasy műfajában.

Noro P>!
Szélesi Sándor: Tündérösvény

Ősmagyarjaink ezúttal az ókori keletre látogatnak. Bár alapötletében nem ér fel a Vadásznak vadászával (mi is érhet fel a Tetejetlen Fához? :P), de a karakterek jobbak, a történet érdekesebb. Szerintem van olyan jó, mint az első rész.

Roszka>!

Hatalmas lény sötétítette el a rétet Vajk fölött. Árnyéka tucatnyi fára vetült, de egy falut is eltakart volna.

Roszka>!

Nem, ez egy másik isteni lény volt, fura keveréke állatnak és madárnak, tollal borított szárnyai voltak, de oroszlán teste és oroszlánfeje.

Shanara>!

– Orci! – Éber egészen közel hajolt nembélijéhez. – Enni szereted a nyúlhúst vagy beszélni róla?
– Enni.
– Akkor itt se beszélj a dolgokról, hanem éld meg őket! Érted?
– Fogjam be a szám?
– Jól látod szavaim értelmét! – dícsérte meg Éber a vadászt. Aztán Telegre nézett. – Még remélhetünk…

80. oldal (kalandor Könyvkiadó, 2002.)

Shanara>!

Az élet teljessége nem a kortól függ. Élj úgy, hogy bármikor elmehess, és nem érzed befejezetlennek!

313. oldal (Kalandor Könyvkiadó, 2002.)

Noro P>!

– Égiúrnak ott van szentélyként a világ. Ki gondolná, hogy égbolt alá tetőt tegyek, s a tetőre azután rákarcoljam az égboltot? Nem botorság?

Shanara>!

Éber csapott a nyakára, s hatalmas, kidurrant szúnyog maradt a tenyerén.
– Nagyobb lakhelyhez nagyobb szúnyogok is illenek – morogta maga elé.
– Égiúr dicsőségére – nevetett fel Teleg. – Amíg vakarózol, mindvégig eszedben tartod a világ teremtőjének nevét.
– Csak tudnám, a szúnyog melyik istennek jutott eszébe…

91. oldal (Kalandor Könyvkiadó, 2002.)

Shanara>!

A hatalom sokszor türelmetlen, mert elfelejti, milyen két oldalról nézni a történéseket és értékeket.

112. oldal (Kalandor Könyvkiadó, 2002.)

Legendák Földje sorozat · Összehasonlítás