Az ​oligarcha vérvonala (Mysterious Universe) 14 csillagozás

Szélesi Sándor (szerk.): Az oligarcha vérvonala

Ezerévnyi ​történelmet ölel fel Az oligarcha vérvonala kötetben olvasható két kisregény és hat novella: szabadságharcosok, kalandorok, magánnyomozók és bérgyilkosok küzdenek az igazságért vagy csak a túlélésükért. Alex Glover írásában két fegyverrendszert tesztelnek egymás mellett, és kiderül, mi várható, ha az ütegek mögött álló mesterséges intelligenciák elkezdenek beszélgetni egymással. Patrick J. Morrison és Mickey Long a lerombolt Budapest házai közé vezetnek el bennünket egy különleges küldetés erejéig, ami miatt át kell vágniuk a harcoló muszlim csapatokon. A kötet címadó írásában pedig a Novus Ordo Seclorum egy oligarchájának végzetét kísérhetjük végig.

Eva Fulrice egy 1592-ből származó kézirat utáni hajsza történetét osztja meg velünk, míg Andrew Fiddler kisregénye egy kislány megmentéséről szól, főhőse egy emlékek nélküli magánnyomozó és zeneszerszáma. Dwayne Hudson egy szabadságharc kellős közepébe… (tovább)

A művek szerzői: Patrick J. Morrison, Dwayne Hudson, Mickey Long, Anthony Sheenard

Tartalomjegyzék

>!
ISBN: 9789639940345
>!
Tuan, Budapest, 2012
332 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639940345 · Illusztrálta: Odegnál Róbert, Nothóf Ferenc

Most olvassa 1

Várólistára tette 6

Kívánságlistára tette 7


Kiemelt értékelések

WerWolf>!
Szélesi Sándor (szerk.): Az oligarcha vérvonala

Ez az antológia igen jól sikerült. A hat novella és a két elbeszélés feltárja előttünk a Mysterious Universe korszakainak egy-egy részletét.
Van itt minden: bibliai párhuzam, Káin története. Szabadságharc, ahol a megszállt pesti oldalon kell kémkedni, hogy a Nemzeti dal eredeti példányát visszaszerezzük az iszlám hadúrtól. A NOS korszakában egy oligarcha kerül szorult helyzetbe, miközben rátalál a házasságon kívül született lánya. XVI. századi kéziratot tanulmányozhatunk egy grafológussal, akire rászálltak és az élete veszélyben van. De találkozhatunk amnéziás magánnyomozóval is, aki egy egész intézményt fedez fel, ami a pedofilok beteg vágyait elégíti ki. Van itt izgalmas kémtörténet is, és ész nélküli bosszúhadjárat egy nőért, aki lelépett hősünk pénzének egy részével. És persze, az elmaradhatatlan York Ketchikan történet, aki két cimborájával lelkesre issza magát és elugranak egy kicsit Lao-ce korába.
Garantált kikapcsolódást nyújt a kötet, hiszen humorban nem szűkölködik, még akkor sem, amikor komoly témákat dolgoz fel egy-egy történet. A popkultúrális utalásokkal pedig újra a XX. század végén érezzük magunkat egy-egy pillanatig, még vissza nem ránt bennünket a történet a jövőbe. Végigkalandozhatjuk az MU korszakait és a kötet végén csak egy valamit sajnálunk, hogy ilyen rövid volt.

Bővebben: http://www.letya.hu/2019/03/az-oligarcha-vervonala-antologia/

anubys P>!
Szélesi Sándor (szerk.): Az oligarcha vérvonala

Sajnos minden sztori megbicsaklik egy-két ponton, ennek ellenére kifejezetten jó minőségű írásokat válogattak össze. Csak ritkán érezni bennük a „MU-faktort”. Ha egy-két ponton nem jelennének meg bennük az elnevezések, sima sf-ek is lehetnének. És mintha nem kapott volna a kötet egy szerkesztőt, aki egységesítette volna a dolgokat. MU kötetként azért fél csillaggal kevesebbet érne.


Hasonló könyvek címkék alapján

Harrison Fawcett: Best of Brett Shaw
Laurie Goulding (szerk.): A néma háború
Martha Wells: Kritikus rendszerhiba
Nemes István (szerk.): Aranypiramis
Moskát Anita: A hazugság tézisei
Dan Abnett: Az Alapítás
Brandon Hackett: Isten gépei és más történetek mesterséges intelligenciákról
Ripp Gábor (szerk.): Ember és gép
Burger István (szerk.): Galaktika 284 XL
Fábián Péter – Kozmajer Viktor – Harsányi Tamás – Dense T. Harding – C. Martens: Bloodlust – Cryweni történetek