Átjáró ​20 3 csillagozás

science-fiction és fantasy antológia
Szélesi Sándor (szerk.): Átjáró 20

Húsz ​éve, 2002 februárjában látott napvilágot az Átjáró Magazin első száma. Szerettünk volna egy science fiction magazint, és megcsináltuk magunknak, a fantasztikum kedvelőinek, vagy éppen azoknak az olvasóknak, akik ismerkednének a zsánerrel. A lap fennállásának két és fél éve alatt kétszer is megváltozott, vastagabb lett, színes oldalak kerültek bele, az irodalmi anyagok mellett filmes és szerepjátékos cikkek, közösségi hírek is megjelentek. Egy maradt változatlan: a szerkesztési elv. A fantasztikumot a lehető legtágabb értelemben igyekeztünk bemutatni. Ez az antológia, immáron két évtizeddel később, ugyanebből a késztetésből sarjadt sok remek alkotó segítségével.

Szerzőink: Balog István, Bojtor Iván, Böszörményi Gyula, Füzesi Dóra, Gerencsér Ádám, Hegedüs András, Holló-Vaskó Péter, Juhász Alexandra, Képes Gábor, Márki István, Mészáros Szabolcs, Mihaleczky Péter, Miyazaki Jun, Novák Gábor, Sáringer Attila, Sohár Anikó, Szalai-Kocsis Tamás, Szélesi Sándor, Szilágyi… (tovább)

A művek szerzői: Balog István, Bojtor Iván, Böszörményi Gyula, Füzesi Dóra, Hegedüs András, Holló-Vaskó Péter, Képes Gábor, Márki István, Mészáros Szabolcs, Mihaleczky Péter, Miyazaki Jun, Novák Gábor, Sohár Anikó, Szalai-Kocsis Tamás, Szélesi Sándor, Szilágyi Zoltán, Vadász Szilárd, Vancsó Éva, Ian Watson, Juhász Alexandra

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Átjáró Bolt

Overon, 2022

Szilárd_Berke IP>!

Szélesi Sándor (szerk.): Átjáró 20 science-fiction és fantasy antológia

A kötetben kifejezetten erősek a novellák! Jó pár emlékezetes anyagot kaptam, köszönet érte. A cikkek java része viszont nem nekem szólt, ami pedig mégis, ott nem voltam maradéktalanul elégedett. Mindemellett végül legyen jeles a végszó, mert a maga helyén ez egy kiváló szerkesztés! Érdemes beszerezni, amíg még lehet!:-)

Hegedüs_András P>!

Szélesi Sándor (szerk.): Átjáró 20 science-fiction és fantasy antológia

Igazi, minőségi antológia. A benne található novellák rendkívül változatosak mind témájukat, mind stílusukat tekintve, jó szórakozást nyújtanak, akár a sci-fi, akár a fantasy zsáner érdekli jobban az olvasót.
A tanulmányok pedig megmutatják a magyar fikciós irodalom olyan dimenzióit is, melyekre az ember nem igazán lát rá, de számomra ezek is nagyon érdekesek voltak.
Mindenkinek ajánlom! :)