Tabuk ​és dilemmák a gyereknevelésben 26 csillagozás

Az altatástól a szexedukációig 0–9 éves korig
Szél Dávid: Tabuk és dilemmák a gyereknevelésben

Mit ​tegyünk, ha a gyermekünk hazudott nekünk vagy agresszív?

Melyik szülő, és meddig maradjon otthon a gyerekkel?

Miként készíthetjük fel a gyerekünket a kiszámíthatatlan jövőre?

Mennyi képernyőidő jusson egy napra?

Lehet-e a szülőnek elege?

A nagy sikerű Apapara című kötet gyakorló pszichológus, apa és férj szerzője ezúttal megosztó témákról, kőbe vésett hiedelmekről, féltve őrzött titkokról és tudattalan tabukról ír. A gyerek születésétől a kiskamaszkor kezdetéig az életkori sajátosságokhoz kapcsolódó dilemmák mellett olyan kényes, ám megkerülhetetlen témákkal is foglalkozik, mint például a halál, a pénz, a klímakatasztrófa vagy a társadalmi egyenlőtlenségek.

A friss kutatási eredményekkel és szemléletes példákkal illusztrált szülőnevelési könyvből fogódzót kaphatunk izzasztó helyzetekhez és kényelmetlen kérdésekhez. A szellemes, tabudöntögető és hiánypótló kötetet olvasva rájövünk, hogy olykor azt is mondhatjuk: fogalmam sincs.… (tovább)

HVG Könyvek, Budapest, 2021
HVG Könyvek, Budapest, 2021
320 oldal · ISBN: 9789635651931

Molymacska>!
Szél Dávid: Tabuk és dilemmák a gyereknevelésben

Szél Dávid: Tabuk és dilemmák a gyereknevelésben Az altatástól a szexedukációig 0–9 éves korig

Szél Dávid Apaparája után ezt a könyvet is elolvastam (mert mirt ne), és nagyon más élményem volt, mégis nagyon hasonló.
Egymás után olvasva a két könyvet nagyon sok hasonló pont volt benne a tematikát illetően. Emiatt kicsit unalmas is volt, hogy volt, amit már többször átrágott a szerző, és mégis ezzel foglalkozik, ellenben tudom, hogy ezek a témák olyanok, amiket igenis nagyon sokszor át kell rágni, mert a szülők valahogy nem feltétlen értik a fontosságát ennek.
Ellenben az Apaparával ellentétben ebben a könyvben sokkal jobban éreztem a struktúrát, és azt, hogy itt most tényleg arról van szó, hogy valaki szeretne x témáról olvasni, az megtegye, a témák átjárhatóak legyenek, de ne kelljen az egész könyvet egyben leküldenie a szülőnek (mert azért valljuk be, amilyen témák vannak benne, ha nem kérdőjelezném meg a nemlétező szülőségemet itt, akkor soha).
Szerintem fontos témákról ír a szerző, és ez a könyv is olyan, amit minden szülői háztartásban ott kellene lennie, mert nagyon fontos. Mert csupa olyan témákról szól, amik nagyon a szülőség szerves részei, amikről nem beszélnek az emberek, vagy nem annyit, vagy nem úgy. Ez a könyv viszont nyíltan beszél mindenről, és emiatt is ajánlom jó szívvel.

Izolda P>!
Szél Dávid: Tabuk és dilemmák a gyereknevelésben

Ez egy jó könyv, ha nem válaszokat vársz, hanem szempontokat és kérdéseket, amik segítenek elindulni a tudatos(abb) gyereknevelésben.
Csalódni fogsz, ha utasításokat, feladatlistát vársz, hogy így kell vagy úgy kell gyereket nevelni. Kivéve, hogy tudatosan, átgondolva és erőszak nélkül. De egyéb konkrét válaszokat nem ad, a fülszöveg ebből a szempontból megtévesztő.
Nekem nem sok újat mondott, mert van már egy ped. diplomám, plusz olvastam egy kevés szakirodalmat életem folyamán. :D
Az viszont baj (és ezt Sz. D. is leírja), hogy akinek kéne, az valszeg már ezekkel nagyjából tisztában van, akinek meg kéne, nem fogja elolvasni. De azért olvasmányos, elég jó összefoglaló.

repe993 P>!
Szél Dávid: Tabuk és dilemmák a gyereknevelésben

Méhkas, ha viccesen akarok fogalmazni.
Méhkas, ha komolyan akarom venni.
Eddig főleg Vekerdytől olvastam ebben a témában, de most Szél Dávid megfogott közvetlen stílusával és hogy két lábbal áll a földön. A könyv hű a címéhez, nem rág semmit a szádba, nem oktat ki, hogy mekkora balfék is vagy, hanem többnyire könnyed iróniával kezeli (időnként hangosan felnevettem, miközben szinte már head-bang jelleggel bólogattam, mert "ez velem is így van"), hogy más tehene is megdöglött. Nincs nimbusz, se elefánttorony, és igen, időként te is bejelölnéd a pontot az ajtófélfán, aki pedig nem, az vagy hazudik, vagy nincs gyereke, de egyszer elmúlik mind. Vagy előbb vagy utóbb. Addig nagy levegőt veszek, hogy Kiskrampó (~6) kikeveredjen a dackorszakból, amit ~1/2 éve kezdett el.