„Magánkalóz ​a filmdzsungelben” 1 csillagozás

Georg Höllering, a Hortobágy film rendezője
Szekfü András: „Magánkalóz a filmdzsungelben”

Ki ​az a magyar filmrendező, aki pályája kezdetén Bertolt Brecht munkatársa volt, és a baráti kapcsolat utána is sokáig megmaradt köztük? Ki az a magyar filmrendező, aki Móricz Zsigmondtól rendelt filmnovellát és forgatókönyvet? Melyik magyar filmrendező munkáját becsülte legtöbbre Móricz Zsigmond azok közül, akik műveit megfilmesítették? Kiről nyilatkozott egyforma megbecsüléssel Szőts István és Jancsó Miklós, Passuth László és Szabó Zoltán, Márai Sándor és Graham Greene? Ki az a magyar filmrendező, aki a (később) Nobel-díjas T. S. Eliottal évekig dolgozott együtt egy közös film munkálatain?
Kedves Olvasó, ne törd a fejed. Ilyen magyar filmrendező nincsen. De van egy osztrák-magyar filmrendező, akire mindez ráillik, hiszen róla írtam: Georg Michael Höllering (1897, Badenbei Wien, Ausztria-Magyarország – 1980, Bury St Edmunds, Suffolk, Anglia), a Hortobágy (1936) és a Murder in the Cathedral (Gyilkosság a székesegyházban, 1951) című filmek rendezője.
A könyv DVD… (tovább)

Gondolat, Budapest, 2014

zsoltsnagy>!
Szekfü András: „Magánkalóz a filmdzsungelben”

Szekfü András: „Magánkalóz a filmdzsungelben” Georg Höllering, a Hortobágy film rendezője

Részletes leírás Höllering életének ismerhető szakaszáról, és a Hortobágy c. filmről.
Ami nekem nem tetszett annyira, hogy némileg ugrált az időben a szerző, és több olyan részlet is van a könyvben, ami nem túl érdekes.
A képek nyomtatási minősége sok helyen nagyon gyenge.
Pozitívum a filmmelléklet. :)