Ostinato 5 csillagozás

Székely Örs: Ostinato

Elesett és fennkölt, Székely Örs különös állat, klasszikusokkal gyógyítja a hús fájását, begubózik, megfeszül, szorong, majd szóródnak szavai, mint a mák, engedi el magát, sőt támad. És azt álmodja, valami állat nézi, amíg alszik. Aztán simulacrum és dialektika útvesztőiben bolyong, állítás-tagadás-tagadás. Galaktikus egyedüllét, és nem süpped divatos melankóliába, konkrét vágya van: communio és kommunizmus. Hölderlin, Szilágyi, Escher, Bach így utópikus archaizmusok. A legköze-lebbi és a legtávolabbi, hát, ha nem is esnek egybe, egymásban nyílnak cselekvésre. Te vagy, az idegen bolygó.
(Borbély András)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: FISZ Könyvek Fiatal Írók Szövetsége

napfogyatkozás>!
Székely Örs: Ostinato

azt hiszem, túlzottan elfogult vagyok ezzel a könyvvel kapcsolatban.
az a helyzet, hogy a kötet nagyon sokféle módon szemlélhető, a szálak, amiket a versek és szövegek során fon, egymásba kapcsolódnak. szükséges egy
olyan lelkiállapot, ami segít abban, hogy érezzük ezeket a szavakat. az ostinatóban újra és újra elolvastam a verseket, és nagyon lassan haladtam. egy olyan lélekutazás, ami hosszadalmas, hiába vékony a kötet.
nagyon kreatívan van megoldva az, hogy több helyen is lehet tűrögetni, a képek tökéletesen illeszkednek a versekhez.

számomra az ostinato egy olyan állapot, ahol minden újra és újra ismétlődik, egymáshoz simul és eltávolodik, megremeg és végülis újra és újra visszatalál önmagához, mégis kialakul egy töréspont, ami mentén az ismétlődés hibás lesz.
számomra az ostinato egy belső lelki világ, önmagunk tükröződése, önmagunk ölelése. ennek a lelki világnak a vetülete, ami összefonódik a motívumokkal és ábrázolásmódokkal. a ráeszmélés, hogy minden mondat, kifejezés összefügg és ez a megalkotott valóság sűrűn gomolyog bennünk.

„nem betegség,
bozóttűz vagy,
ragyogsz, világítasz” (20. oldal, sötét, tiszta 1. részlet)

„lassan megeszed a fekete, hideg földet,
hogy titokban egyszerre hozhassa el neked
a hideget, a forrót, és a lázat, amit szeretsz” (29. oldal, tatrangon fridával részlet)