A ​vér nem válik vízzé 12 csillagozás

Székely Nagy György: A vér nem válik vízzé

Amikor ​az Erzsébet híd építője, Steiner István megérkezik új otthonába, Skóciába, még nem tudja, mennyi boldogság vár rá. Felesége, Shilaghh és fia, Nicholas megadja azt neki, amire mindig is vágyott: a családot. Aztán a fiú, Nicholas Steiner elkezdi járni a saját útját, sikerek, kudarcok és sok-sok lány, asszony kíséri. Az ifjú vízügyi mérnök zsilipeket tervez, gátakat épít, mocsarakat csapol le. Mindenkor, mindenhol, Skóciában, Dél-Angliában Jamaicán is a tökéletességre törekszik. Apja intelme: kétféle munka van, tisztességes és tisztességtelen. Az utóbbi jobban fizet, az előbbitől jobban lehet aludni. Megérinti a szerelem is, ám egy izgalmas, egzotikus kalandot választ helyette. Évek múltán hazatér Magyarországra. Célja: hasznára legyen, gyarapítsa hazáját. Részese a Keleti-főcsatorna tervezésének, építésének. A háború alatt rendkívüli helyzetben kell dolgoznia. A sok pusztítás, borzalom és embertelenség között is megmarad kivételes tudású, igazi mérnöknek. Hadifogolyként is,… (tovább)

Erawan, Budapest, 2021
Erawan, Debrecen, 2020

Mariann_ P>!
Székely Nagy György: A vér nem válik vízzé

A JÓEMBER után nagy elvárásaim voltak.
Az alapötlet , a téma jó, de valahogy a tálalással volt gondom.
A könyv főszereplője Steiner Miklós annak a Steiner Istvánnak a fia, aki fővárosunkban az Erzsébet hidat építette , majd Skóciában telepedett le, ott talált feleséget, ott élt.
Fia nem akart hidat építeni, de vérében volt a tehetség, vízügyi mérnök, zsilipeket , gátakat épít, mocsarakat csapol le .
Kalandos élete során kíséri szerencse és balszerencse , önálló életet akar élni, érvényesülni, életútja több kontinensen ível át, míg végül Magyarországra kerül.
Megtervezi a Keleti főcsatornát, víztározókat tervez, épít.
A 2. világháború idején , nem éppen egyszerű a dolga , talán rosszkor jött ide.
A háború után család nélkül, egyedül él, majd elrendeznek neki egy házasságot, pedig rengeteg nő volt az életében. A Párt ezt várta el tőle.
Beleláthatunk a Rákosi-korszakba.
Ez így nagyon érdekes, de sok a közönséges gondolat, amire ha gondolunk is, nem mondjuk ki, sok a vulgáris kifejezés, a káromkodás, amit én nem használok, és ezáltal zavar. Ugyanakkor olyan dolgokról olvastam, amikről eddig nem, tehát elmondhatom, hogy ha minden könyv ad valami újat , akkor érdemes volt elolvasni.

Eperke42>!
Székely Nagy György: A vér nem válik vízzé

A Jóember után viszonylag nagy csalódás volt ez a könyv. Ide-oda kapkodtam a fejem, hogy most éppen mi történik.
A műben Steiner Miklós életét ismerhetjük meg, Skóciától Amerikán át Magyarországig.
Az író bemutatja a világháborút is, ezekben a részekben már sokkal jobban tudtam haladni a könyvvel. Maga a történet alapvetően tetszett, valahogy a kidolgozás nem lett számomra az igazi.

Szabo_Aliz>!
Székely Nagy György: A vér nem válik vízzé

Règen nem olvastam ilyen èrdekes könyvet, imàdtam az egèszet. A sok helyszìn, a sok szereplő mind szìnessè ès èrdekessè tette a törtènetet. Aki szereti a mozgalmas, izgalmas könyvet, csak ajanlani tudom. Az ìrò harmadik könyve es szerintem a legjobban megszerkesztett, összerakott. Köszönöm az èlmèny!!!!

Tapodi_Brigitta I>!

Mégis, mi kell ezeknek a magukat virtigli, vagy ahogy mondani szokták, “echte” magyaroknak ahhoz, hogy elhiggyék, ő is magyar? Mitől, miáltal kevesebb ő, mint aki itt született? […] Ő hazajött, és itt segített tudásával egy olyan dologban, ami bizony hasznára van a hazának, az országnak, a magyaroknak.

Tapodi_Brigitta I>!

Egy bogáncs, ami már századok óta Skócia jelképe. Mert tud szép is lenni virágában, és szúrós, kemény, ha bántják.

Tapodi_Brigitta I>!

Összetört a lelke, és nem tudja, hogyan rakja össze. A szíve nem segít, mert abban csak bánat van. Az esze nincs meg, mert rumban ázik. Segíts te, lányom!