Kereskedelem ​Róma és India között 0 csillagozás

Székely Melinda: Kereskedelem Róma és India között

A Szegedi Tudományegyetem Ókortörténeti Tanszékén folyó oktatói és tudományos kutatói munka során az elmúlt években megteremtődtek annak a szakmai feltételei, hogy Székely Melinda ennek a komplex kérdéskörnek egy jól kiválasztott részét a nemzetközi tudományosság megkövetelte színvonalon feldolgozhassa. Ez azt jelenti, hogy a szerző az idősebb Plinius iránti érdeklődését kitágította a keleti kapcsolatok irányába. Ugyanakkor kellő figyelmet fordított magára Pliniusra és az őt körülvevő római politikai-társadalmi környezetre. Az elmúlt évekbeli hosszú beszélgetéseink jó lehetőséget teremtettek arra, hogy az indológiái forrásanyag megfelelő részét arányosan beépíthesse munkájába. A bőséges, de egyenlőtlenül feldolgozott régészeti emlékekből ugyancsak jó kritikai érzékkel válogatott. Mindezek után úgy hiszem, hogy egy sor új tudományos eredménnyel sikerült gazdagítani eddigi ismereteinket.

JATEPress, Szeged, 2008

Grüll Tibor: A tenger gyümölcsei
B. H. Warmington: Karthágó
Grüll Tibor – Vér Ádám – Csabai Zoltán – Földi Zsombor (szerk.): Ökonómia és ökológia
Mindent a történelemről gyűjtemény
Papp Imre – Angi János – Pallai László (szerk.): Emlékkönyv ifj. Barta János 70. születésnapjára
Hoffmann Zsuzsanna (szerk.): 'Feci quod potui' / „Tettem amit tudtam”
Grüll Tibor: A Római Birodalom gazdasága
Gaál Ernő – Kertész István: Az őskor és az ókor története